Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az állatgyógyszerek miért...

Az állatgyógyszerek miért ennyire drágák?

Figyelt kérdés
Sokszor, ha valami baja volt a kutyámnak(szerencsére nagyon ritkán fordul elő ilyen 2-3 évente egyszer) Akkor egy inyjekcióért elkértek vagy 2-3 ezret is. Miért ennyire drágák a dolgok, vagy ez még olcsónak számít?
2010. júl. 22. 15:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az embergyógyszerek általában még ennél is drágábbak, csak azokon szokott lenni TB támogatás, pontosan azért, hogy megfizethetőek legyenek.
2010. júl. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%
Mert hatalmas biznisz.
2010. júl. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
*Ja és igen, a embergyógyszerek is ennyire drágák.
2010. júl. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Tényleg? Szerencsére, nekem nincs semmi komolyabb bajom, úgyh nem belőlem élnek a gyógyszergyárak!
2010. júl. 22. 15:13
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az nem az oltóanyag volt, hanem ő azt be is adta, meg el is döntötte, hogy mit kell és miért mennyit beadni. Amúgy igen, olcsónak számít.


Addig örülj míg semmi bajod az ember gyógyszerekből úgy ennyi meg drágább egy csomó, hogy támogatás van rajta és nem két-három évente kell.

2010. júl. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Akiteki ***** válasza:
100%
Múltkor elfogyott a gyógyszerem és nem volt kedvem 2-3 órát ülni a körzeti orvosnál, hogy felírja, megkértem az állatorvost, hogy írja fel a kutyámnak. A szokásos 95 Ft. helyett 1600-at fizettem. Ehhez képest a kutyám féreghajtója olcsó volt. :))
2010. júl. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Ninna ♥ ***** válasza:
100%

Igen, borzasztó drágák az állatgyógyszerek. Sajnos nekem a nagyobbik borderem nagyon beteges, sokszor beteg.. gyengébb immunrendszer miatt sajnos. Pedig már Lyme, és babézia ellen is kap oltásokat, az összes létező védőoltás benne van, mégis havonta beteg valamiért. :/

Legutóbbi bélgyulladásánál Diarsanyl bélműködést helyreállító pasztát kapott, 5500 forintért, és mellé 4 napi gyógyszert, aminek darabja 890ft volt. Most így nekem egy bélgyulladásos gyógyszer (csak gyógyszer, semmi vizsgálat, vizsgálati díj, csak OTTHONI gyógyszer, még szuri sincs benne): 9060 ft. : / Szóval rohadt drága.

2011. jún. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Minden drága, ami kutyával kapcsolatos. Csak tudjátok az az érdekes, hogy ha egy alap oltást nézünk, annak a beszerzési ára kb. 1 ezer forint, vagy még annyi sem. Ehhez képest az orvosnál 3-4 ezer. A chip beszerzési ára párszáz ft. A MEOE-nál 1200. Ha külön chippeltetsz, az 4-5 ezer. Akkor ez lehuzás szerintem.
2011. jún. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát igen, az én cicám vesebajára elég sok pénzem ment rá. De mindegy, csak gyógyítsa meg!!!!
2011. jún. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az az orvosi ellátás, ami nem támogatott, drága. Akár állatgyógyászat, akár humán gyógyászat. Márpedig állatokra nincs tb.

1 példa: az öcsém fogszabályzója 40 ezer volt (18 év alatt, TB támogatott) Nekem 510 ezer volt a vége most, felnőtt fejjel. Fél millió forint azért, mert 10 dkg fémet betettek a számba, és havonta 1x 5 percig a doki állítgatta. Embertelen pénzek...

Kutyás példa: a kutyám fülébe tavaly toklász ment, persze vasárnap, tehát a lehel úti ügyeletre vittem. Simán hagyta, hogy kivegyék, nem kellett még bódítani sem, annyi, hogy a végén kitörölték a fülét valami alkoholos cuccal.

13 ezer forint volt! Azért a durván 3 perces műveletért, amihez mindössze egy csipesz kellett.


Felháborító, de nincs mit tenni.

2011. jún. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!