Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ajánlanátok valami jó kullancs...

Ajánlanátok valami jó kullancs-és bolha elleni szert ajánlani kutyának, mert ezek a pipettások pl. a frontline elég drágák és ha jól tudom egy hónapig jó? Valami olcsóbb, de jó megoldás kellene, puli keverék a kutyánk és nagy a szőre ezért kérdezem.

Figyelt kérdés
2009. ápr. 27. 17:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi Kiltixet használunk 45 kg a kutya, 5500Ft, DE -ha ez drága- 7 hónapig tart. Nekünk is keverék kutyink van,de attól még ugyanúgy mindent megkap. Amúgy gondolom a tietek kisebb :D vicces lenne,ha nem, szóval az valamivel kevesebb lehet. Mi az állatorvos tanácsát kikértük, és ő mondta, hogy ez a legjobb. Már kb 6 éve ezt használjuk,és tényleg jó :) Ha tavasszal megveszed, gyakorlatilag el is fogy őszig-télig, amikor meg már amúgy sincs kullancs szezon, tehát...egy évben 1x megéri erre áldozni :) Remélem, segíthettem. Ha gondolod, linkeket is kereshetek.
2009. ápr. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Valóban elég drágák, de talán próbáld meg az Exspotot. Ennek darabja 500-600 forint körül van (6 ampulla van egy csomagban), de például a mi állatpatikánban lehet venni darabonként is. Nálunk maximálisan bevált. Sajnos ez is csak 1 hónapig jó. A nyakörv véleményem szerint nem ér semmit, de ez csak saját tapasztalat.

Esetleg ami még szóba jöhet a B vitamin, aminek a szagát ugye nem bírják a kullancsok.

Vagy ami még eszembe jutott, mi régen fürdettük a kutyákat butox-szal, de ehhez azért kell egy "szakember" aki beszerzi és adagolja. Ez több mint egy hónapig jó minden élősködőre.

Nem tudom, hogy tudtam-e segíteni, szerintem az Exspotot érdemes kipróbálni, ha nem akarsz drágát, de jót szeretnél.

2009. ápr. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha sok B vitamint adsz, számolj azzal,h többet fog enni...több futtatás...több táp...több pénz :D Akkor már jobban jössz ki a hosszú távuval :)
2009. ápr. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én az első válaszoloval értek egyet.mi is ezt a modszert követjük.A kiltix nagyon jo bár ez sem 100%-os ,ezt az állatorvos mondta.Ha lenne tutti modszer nem lenne fertözött állat.
2009. ápr. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nekem bevált a Frontline, de egyre inkább azt hiszem, hogy ez fajtától is függ. Anyuék uszkárjába emellett is belement a kullancs, mi pedig tegnap szemtanui voltunk, hogy a kullancs ráment a szőrére, de valamiért(illetve a frontline miatt szerintünk) nem akaródzott neki belemenni a kutyámba. A pilis-i hegyekben voltunk 6 órán keresztül, és több kullancs is volt a szőrén, de végül egy sem merészkedett bele.
2009. ápr. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek, sokat segítettetek!
2009. ápr. 27. 20:42
 7/15 anonim ***** válasza:

Szia!


A Pirex-mix nevű spray nekünk bevált. Ezer forint alatti az ára, igaz hogy 3-4 naponta kell alkalmazni mert csak felületi védelmet ad, és nem vízálló, de valamit valamiért.


Én egyrészt azért választottam mert nem szeretném ha mindenféle kémiai anyag szívódna fel a kutyám szervezetében, mint a spot on cseppek esetében, másrészt pedig nekünk a drága spot on mellett is volt kullancsunk, sőt babéziánk is. Viszont mióta ezt használom, nem volt!


Kiegészítésként ajánlott egy kendőt alaposan befújni a szerrel és a nyakába kötni. nekünk ezt a doki ajánlotta és bejön!


A kutyák egyébként nagyon másképpen reagálhatnak a különféle szerekre, az egyiknek ez jön be a másiknál az, érdemes több mindent kipróbálni (persze nem egyszerre!)

2009. ápr. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

nekem bevált a frontline,kb 2 2,5hónapig nyujtot védelmet

csak nagyon drága de sztem megéri(mopszom van)

2009. ápr. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A Piret-Mixel egyetértek.Nekünk a különböző spot onok nem váltak be,hiába költöttünk rájuk vagyonokat.Mióta ezt a sprayt használjuk(2-3 éve) 2 kullancs ha volt a kutyába.Persze ez se biztos,hogy mindenkinek beválik
2009. ápr. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
A frontline két hónapig is jó, ha kinti kutyáról van szó, és nagy a szőre?Egy hónap van ráírva, lehet nem jól értelmeztem.
2009. ápr. 28. 14:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!