Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan akita mellé milyen kutya...

Kan akita mellé milyen kutya illik társnak?

Figyelt kérdés

Mire hoznánk a másik kutyust addigra már ivartalan lesz a kan akitánk.

Kölyköt hoznánk, akár menhelyről. De nem szeretnénk ha bántanánőt az akitánk. Szetintetek melyik fajta illene hozzá? Illetve melyikkel jönne ki jól?


2020. jan. 26. 12:40
 1/4 A kérdező kommentje:
Jav: bántaná őt....
2020. jan. 26. 12:41
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Akita mellé csak akkor vigyél másikat,ha szociális és más kutyákkal barátságos. Ha nem akkor inkább felejtős.


Akiták ilyen szempontból eléggé kattantak. Ismerek 3at(külön gazdák) 2 kant és 1 szukát, egyik mellé se mert a gazda bevállalni még egy kutyát.


Te ismered a kutyádat milyen a viszonya a többivel.

2020. jan. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is kan akitám van, ő a szukákkal jól kijön. Viszont elég vehemensen, durván játszik, illetve alapból nagy termetű - ha a tiéd amerikai, akkor még az enyémnél is nagyobb -, emiatt kistestű kutyát semmiképpen nem vennék mellé. Ezt leszámítva én azt mérlegelném, hogy milyen életet tudnék biztosítani a második kutyának, és az alapján választanék.

Mi a párommal szamojédben, husky-ban, esetleg Aussie-ban gondolkodtunk, ha esetleg még egy kutyára adnánk a fejünket, de én rendszeresen járok futni az akitával is, illetve aktív életet élünk a kutyával, kirándulunk, ökt-re járunk, és agility-re is szeretnénk vinni. Bár nálunk ez még nagyon a jövőben van.

2020. jan. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy ha bizonytalan vagy, hogy esetleg bántaná, illetve nincs meg az a viszony közted meg az akita között, hogy bármikor le tudd tiltani másik kutyáról, akkor én a második kutyát halasztanám, és inkább ennek a kapcsolatnak a kialakítására törekednék.
2020. jan. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!