Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi az ideális korkülönbség...

Mennyi az ideális korkülönbség két kutyus között egy háztartásban?

Figyelt kérdés
Két kutyát szeretnénk.Ha az egyiket kicsi kölyökként vesszük magunkhoz , mennyi idő múlva lenne ideális egy második kölyök más fajtából?
2020. jan. 27. 14:10
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Amennyit és ahogyan tudsz foglalkozni velük. Más igényei vannak egy kölyöknek, egy felnőttnek és egy idősnek. Nekem 3 kutyám van, a legidősebb 3 éves. Én sokkal könyebben tudom kezelni, ha nagyjából egy korcsoportban vannak, hasonló igényekkel.
2020. jan. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%
Nekem 2 év korkulonbseg van közöttük de sok konfliktus stb. megelozheto ha együtt nőnek fel. De 2 kutya dupla időt dupla pénzt stb igényel
2020. jan. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%

Mi akkor hoztuk a másodikat, amikor az első nagyjából már "kész" volt, nem rongált, tökéletesen behívható volt bármilyen szituációban, nem evett fel semmit a földről, túl volt a kamaszkoron és hezitálás nélkül engedelmeskedett. Kb. két éves volt ekkor.

Ez nekünk azért volt nagyon hasznos, mert utána a kicsivel is sokkal könnyebb volt, rengeteg dolgot eltanult a nagyobbtól, vele teljesen ki is maradt az alkalmi süket és a rombolós korszak, sokkal hamarabb beilleszkedett. Hozzáteszem az első kutyánk abszolút barátságos, konfliktuskerülő, jól szocializált, minden kutyával játékos, gyakran voltak itthon nálam is ideiglenesen kutyák mielőtt elhoztuk a másodikat, szóval az ő jelleme teljes mértékben kompatibilis volt a több kutya tartásával, ezzel semmi problémánk nem volt.


Én egyszerre két kölyköt azért nem hoznék, mert szerintem sokkal fárasztóbb és anyagilag is megterhelőbb. Szerintem az első 1,5 év a legköltségesebb időszak, oltások, felszerelés, elég lükék is még ebben a korban, szóval a balesetek száma is magasabb lehet, kutyaovi, sulik. Utóbbit azért is fontos említeni, mert két kutyával egyedül nem igen tudsz járni a képzésekre szóval csak akkor működik hogyha a kutyák nevelésében van segítséged, de én azért javaslom, hogy ne egyszerre hozzátok el a két kölyköt.

Amúgy ha nincsenek megfelelően kezelve a kutyák, akkor hiába nőnek fel együtt kamasz korban ugyanúgy problémás lehet a viszonyuk, szóval ezt akkor is rendezni kell ha egyszerre hozzátok és akkor is, ha a másodikat később.


Idős kutya mellé nagyon jellemtől függ, hogy érdemes-e kölyköt vinni, van amelyik kutya szinte megfiatalodik a kölyök mellett és van olyan is, aki ki nem állhatja.

2020. jan. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nincs ideális korkülönbség. Rajtatok múlik, ti mennyit és hogyan tudtok időt szánni két kutyára.
2020. jan. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi annó a 10 éves kutyánk mellé hoztunk kölyköt, teljesen megfiatalodott. Sokat játszottak. Sajnos az öreg 13 éves koráig bírta a tempót utána,már egyre kevesebbet játszottak, gondolom a szíve meg lábai nem bírták,pedig kapott izületvédőt stb.De a kor az kor.


Utána már csak az idős kutya parki séták alkalmával csak bóklászott és napozott. Fiatallal meg labdázás.


Végül az időset ki sem vittük,mert 15 perc séta is megterhelő volt. 2 éve kellett búcsúznunk tőle 16,5 évet élt.


Most a "fiatal" aki 8,5 éves jelenleg, fog kapni társat :) 2 hét és érkezik a kölyök.

Mellé sem félek kölyköt hozni,mert 1,5-2 órákat labdázunk hétvégente tele energiával. Neki egy társ szerintem még jobb hatással lenne.

Majd meglátjuk :)


Ismerősömnek,meg a 8 éves kutyájához vittek kölyköt az ki nem állhatja. Nyűg neki.



Alapvetően egyébként én is azt mondom ha a meglévő 1,5-2 éves kor körül van akkor érdemes kölyköt vinni. Már csak azért is,mert egyszerűbb egy felnőtt már jól nevelt kutya mellett foglalkozni egy szeleburdi kölyökkel.


Két kölyköt semmiképpen sem ajánlok,csak ha van a családban olyan elszánt aki a másikkal foglalkozik. Egyedül két kölyökkel pokoli nehéz.

2020. jan. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Cesar Millan-nek ment 4 kölyök egyszerre.

Szóval csak rajtad múlik;)

2020. jan. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!