Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Veseelégtelenség beteg kutya....

Hosztafi Erna kérdése:

Veseelégtelenség beteg kutya. Hogyan tudnám fecskendővel etetni a kutyust, hogy ne halljon éhen?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves staffordshire terrier kutyusom akinél diagnosztizálták a veseelégtelenséget. napon keresztül kapott infúzió és injekciókat azóta csak antibiotikumot,hányáscsillapítót és probiotikumot.A gyógyszereket nagyon nehezen adjuk oda neki,enni szinte semmit nem eszik,inni viszont rengeteget iszik.Szeretnék neki segíteni de nem tudom hogyan és hogyan juttassam kajához.Előre is ksözönöm a segítséget és a tanácsokat.

2020. febr. 3. 14:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem az orvostól kérsz tanácsot? Biztosan segítene.

Egyébként a kutyáknál általában betegség esetén az első, amit észrevesz az ember, hogy nem eszik sajnos.

2020. febr. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha semmit nem eszik akkor kórházi ellatást kellene kapjon, ott tudják szondán át speckó táppal etetni.
2020. febr. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

Vannak nagyon jó illatú gyógykonzervek a royalnak, próbáld azzal.


Nálunk is mikor nem evett a kutyám semmit, ezt megette, spatulával nyomtam fel a szájpadlására a konzit onnan meg lenyalogatta. Nehéz volt,de ahogy evett,meg a gyógyszerek is dolgoztak jobban lett és már magától is tudott enni. Kb 2 napig próbákoztam 2-3 óránként spatulával legalább 2-3 falatot bele erőltetni. Nehéz.


Kitartást.


Viszont ha sehogy nem megy,akkor valószínű infuzió kell,nálunk is volt olyan nem tudtunk bele erőltetni és hogy ne gyengüljön le,meg ne marja szét a gyógyszer a beleit infuziót kapott.


Bár az enyém idős volt és neki bélgyulladása volt,de mivel 15 évesen minden nehezebb 2 órát álltam felette míg cseppegett az infuzió,de utána sokkal jobban lett.

2020. febr. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1 válaszolónak! Egyébként tudom,hogy a nem evés az betegséghez vezet,ezért el is vittük és ott derült ki,hogy a veséi leálltak,3 napig kapott infúziót és gyógyszereket is.

2.válaszolónak.Sajnos nem tudom jelen pillanatban megoldani a kórházi ellátást neki,nem az anyagiak miatt.Ezértis akarok neki valahogy segíteni

3.válaszolónak.Vettem neki speciális vesebetegeknek való konzervet,teljesen le van darálva alig kellene rágnia,de nem kéri.

2020. febr. 3. 14:38
 5/8 anonim ***** válasza:
64%

- Ha menthető, akkor műtét, vagy orvosi kezelés.

- Ha menthetetlen, akkor el kell engedni, ne kínozd.


Én 2013 ban engedtem el a kutyám, hasvízkóros lett a "városi" életmódtól, vagy valamit fölevett.

Azóta megfogadtam, hogy emlőst saját kert nélkül soha.

2020. febr. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem műthető.Annyit mondott a doki,h.Ha túléli ezt a nehéz időszakot,gyógyszer kevés kaja illetve a vizsgálati eredmények is jók akkor rendszeres gyógyszer kezelés mellett élhet,hogy mennyit az passz.Ha meg sajnos nem éli túl akkor....A gyógyszereket beszedi,szerencsére nem hányja ki,illetve ami minimális falat jut a szervezetébe a gyógyszerrel együtt addig reménykedem,hogy hátha megerősödik és fog rendesen enni.
2020. febr. 3. 15:09
 7/8 anonim ***** válasza:
86%
Őszinte leszek, veseleállás során a legtöbb helyen altatást tanácsolnak. Az én kutyám szintén 4 éves volt, amikor leálltak a veséi, az orvos azt mondta, hogy lehet húzni a dolgot, de a vége ugyanaz lesz, legfeljebb pár hónappal tovább él majd (de mégis hogyan). Ez nem olyan, mint egy gyulladás, vagy egy fertőzés, ez konkrét szervleállás, embereknél sem tudnak sokmindent csinálni vele. Legtöbbször ennek genetikai okai vannak, szaporított kutyáknál elég gyakori probléma a veseleállás. Ez azt jelenti, hogy az állat sajnos nem gyógyul meg, mert születésétől kezdve hajlamos volt erre. Nem tudom, hogy milyen az állatorvosod, de a mienk egyenesen megmondta, hogy mivel tehetünk a legtöbbet a kutyáért. Egyes helyeken a pénz miatt húzzák sajnos. Azt ajánlom, hogy kérdezz meg több állatorvost is és utána dönts.
2020. febr. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Gyomorbevonót kell íratni az állatorvossal és a gyógyszertárban kell kiváltani.

Fecskendővel kell adagolni a szájába, 2 nap múlva eszi a royal canint, közben infúzió és gyógyszer, ameddig nem eszik.

Az egyik kutyám is vesebeteg+ 14 éves, még él és zabagép.

2020. szept. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!