Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elaltassam a kutyámat?

Autokárpitos kérdése:

Elaltassam a kutyámat?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Nem tudom mit tegyek...van egy amstaff kutyám 12 éves, kölyökként vettem. Az elmúlt pár hónap alatt megvakult és megsüketült.Kertes házban élünk,ha nagyon meleg vagy hideg van bent tartjuk amúgy kint él a kertben. Soha nem volt kennelben.Tanítva házőrzésre nem volt ő ezt alapból tudta. Egyszerűen nem bírom tovább nézni hogy egy makk egészséges kutya aki barátom 12 éven keresztül tulajdonképpen szenved.Borzasztó nézni hogy mindennek neki megy,kertben az autót se látja már egyszerűen futtában lefejeli. És ami borzasztó hogy nem hallja hogyha jövünk haza hanem végzi a dolgát és őrzi a házat csak nem tudja hogy a gazdi jön haza.....múltkor megijedtem tőle amikor haza értem, úgy reagált mint ha idegen mászott volna át a kerítésen. Parázva és fütyülve,tapsolva közelítek hozzá, amíg nem szagol meg ijesztően viselkedik.Nem tudom hogy mit kezdjek...nem az elaltatásához kérek tőletek lökést vagy lelki támaszt hanem véleményeket kérnék hogy ki mit tenne a helyemben.Két éves a fiam...Köszönöm, sziasztok.



2019. dec. 6. 20:53
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
25%
El!
2019. dec. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
78%
En valószínűleg elaltatnam. Egyrészről igen, sajat magam is félteném. Ha teljesen suket es vak lesz, te meg mikor haza ersz es csak meg akarod erinteni, sajnos csunyan is reagalhat egyszer majd. Ha csak az egyik erzekszerve lenne azt mondanam ok. De ő igy mar csak erez, de nem él át. Max szagolhat teged, es abbol felismerhet, ugy talan nincs baj. De en mar CSAK lakasban tartanam, es ha haza erunk egybol szagoltatas, lassan, nem megerintve egyből. Igy talan működhet. De ha ugy erzitek nem tudjatok vallalni, akkor inkabb altatas.
2019. dec. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
65%
Ha a kutya már kezd életképtelen lenni akkor igen. Neki is jobb lesz. De azért egy nagy simogatást még kapjon. :'(((((((((((((
2019. dec. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
62%

Te ne. Az az állatorvs dolga. Ha az elaltattassam-e a kérdés, az más. És igen. Ha szereted, nem hagyod szenvedni. Egy 12 éves kutya bármely fajtában öreg kutyának számít.


És nagyon sajnálom.

2019. dec. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem olvass a kutyusod reakcióiból. Ha szeret, amikor téged érzékel, életvidám, próbál játékos lenni, akkor szerintem ne ha te szereted imádod, ne vetesd el az életét, ha tud élni ilyen helyzettel és te is tudsz. Ha szereted, szeret élni, akkor próbálj neki kicsit tűrni, meg óvatoskodni. Tapasztald ki. Az altatás legyen az utolsó dolog. Ha szereted-imádod és ő is jól érzi magát, szeret élni, akkor próbálj vele élni, elfogadni. Attól, hogy neki megy dolgoknak még lehet boldog Ő.

De ha úgy látod, hogy nem boldog, nem tud így élni, akkor komolyan jobb, ha elaltattatod, vagy kérj segítséget, esetleg egy szaki vagy bárki, hogy mit gondol, vagy van-e olyan hely, ahol élhet baj nélkül.

Remélem segítettem :)

2019. dec. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
98%
Nem veszíti el az érzékszerveit egyik napról a másikra ok nélkül. Mit mondott az állatorvos?
2019. dec. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
96%
Én elmennék vele az állatorvoshoz nem sajnalnám a vizsgálati díjat és kikérném a véleményét. Elmeselném mi a helyzet. Ha jó orvosotok van akkor segíteni fog a döntéshozatalban. Ő kivülállóként de a kutya valós állapotát látva tud neked reális véleményt mondani amiben bízhatsz. Ennyiből látatlanban szerintem felelőtlen bármit mondani.
2019. dec. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
42%

7-es, pontozz nyugodtan. Gyerekes és felesleges válasszal magadat égeted. Segíteni akartam, hozzád hozzád se szóltam. A kérdezőnek írtam, nem neked.

Én legalább nem azt tunkolom, hogy dobd el, amiről úgy gondolod, hogy rossz.

Szívritmuszsvarom, törött arcom, neurológiai betegségem van, haljak meg?

Vagy az egy szemmel élő barátnőmnek mobdjam, hogy haljon meg mert nincs meg a másik szeme? Vagy mondjam anyukámnak haljon meg, mert szívbeteg és be is görcsöl a szíve meg magas vérnyomása van?

Szerintem van min dondolkozni itt.

2019. dec. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
43%

*gondolkozni

Mielőtt még azzal szúrkálódnál, hogy elírtam egy betűt :)

2019. dec. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
77%
Azért ajánlom ezt mert voltam többször hasonló helyzetben. Az orvos véleménye nem mindig egyezett az enyémmel de utólagosan mindig jó tanácsot adott és örülök, hogy rá hallgattam mert engem elvittek az érzelmek és nem mindig láttam a valóságot.
2019. dec. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!