Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó a kutyám étrendje? Pitbull...

Jó a kutyám étrendje? Pitbull terrier,3 éves.

Figyelt kérdés

Heti 3x vörös hús(pl marha, kacsa, szarvas stb) és máj, ilyenkor súlyhúzás van, csak ettől lakik jól.

Heti 2x(a vörös napok között) hal és zöldség.

Heti másik két nap pedig vmilyen másmilyen hús, hogy változatos legyen(pl nyúl, bárány, pulyka stb) és tojás. Mindennap kap kiscsontosat és heti 1x egy nagyot, amivel sokáig elvan.

Kiegészítőnek kap spirulinát, lucernaport, ízületvédőt és tavasszal meg ősszel szokott ligetszépeolajat meg sörélesztőt.

Kell még valami vagy változtassak valamin?

A kutya elvileg rendben van, energikus, egészséges és gyönyörű, de azért érdekelnek a vélemények, ki hogyan eteti a kutyáját.


2020. febr. 3. 18:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem a nyúl és a pulyka túl sovány neki, én azokat elhagynám. Plusz az 1x nagyobb csontos adag helyett minden nap picit többet adnék mert ha egyszerre sokat kap akkor könnyem lehet székrekedése. Illetve jó tudni, hogy a kutya bélrendszerének az a legjobb, ha nagyjából egyfélé kaját kap. De ha nincs tőle hasmenése akkor nem baj, hogy ennyiféle húst kap, csak felesleges.
2020. febr. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Úgy tudtam a barfban pont a változatosság a lényeg.

A heti egy nagyobb csontosat úgy értem, hogy olyat, amit nem nagyon tud elrágni, csak a fogait edzi rajta. Írtam, hogy mindennap kap "kiscsontosat", azok, amiket csontoshúsként emlegetünk, pl a csirke farhát meg nyúlgerinc stb.

2020. febr. 3. 19:02
 3/14 anonim ***** válasza:
70%

Az egyféle kaja a tápra igaz mert abban megvan minden vitamin nem kell belőle hatszáz féle.


De tegyük fel ha csak marhát kapna a kutya akkor nem jutna hozzá a megfelelő tápanyagokhoz.

Egy marhás tápba is csak marha hús van de tesznek bele még egyéb vitaminokat ami kell.


Kedves kérdező szerintem megfelelően eteted a kutyádat. Jó ez a változatosság. A barfnak tényleg ez a lényege.

2020. febr. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Remélem tényleg jó, mert most első válaszoló eléggé megijesztett, hogy ártok a kutyámnak .. ://

2020. febr. 3. 20:12
 5/14 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem volt célom. Ha nem eszi meg a sok csonotot egyszerre akkor jó. Illetve ha a kutyának nincsenek emésztésbeli gondjai, jó a vérképe, energikus, akkor mindent jól csinálsz
2020. febr. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
22%

Nemunk is pitbull az egyik kutyank.


A barany es kacsa nagyon zsiros!! Nem sargas arnyalTu a szeklete? Mert akkor tul sok a zsir! Az nem jo. BelgyullAdast okozhat. (Nalunk ez van,ha a marhacsontrol nem vagjuk le a zsirt)


Izuletvedonek sima zoldkagylot veszunk a dm-bem. De amiota megtudtam,h kicsit latszania kell a bordaknak,illetve meg fejlodesben van ,levettem drasztikusan a feherje adagjat es azota ezerszer jobb a mozgaskoordinacio es nem santul le minden futasunk meg kutyakkal valo nirkozas utan!!!(staffi,nagynovesu)



Mi minden nap (nai 2 etkezes van) adunk reggel is es este is nyers marha gerinccsontot,h szepen fejlodjon a fejizmai meg legyen szep fogkomentes foga tovabbra is.


Lucerna az gabona. Azt nem adnek semmikepp! A gabona karos az izuletekre(tapasztalat!)


Rendes husokbol allo etrenddel szerintem semmikepp ne adj olajat. Tul sok lesz a zsir! Ki fog keszulni.


Sorelesztot semadnek. A gombak veszelyesek a kutyakra.


Mi mehpemot adunk nekik meg mehkenyeret meg galagonya viragport! (En is ezeket eszem minden nap veluk egyutt) Ezekben van egy rakas nyomoelem jol felszivodo formaban es b vitaminok meg egy csomo mas vitamin! Nagyon felgyorsitja az izomeulest!(magamon vettem eszre meg az elozo kutyam is sokkal izmosabb volt a tarsainal!)


[link]


Spirulina nalunk is van.


Nekunk a fo feherjeforras a nyers hekk. (En filezem)

Minden etkezeshez nyersen mindent,kiveve a uoldseget.


A zoldseget nem irtad. Mi azt is adunk fove. Zoldfuszerekkel. :)heti egy tojast adtunk eddig. De most a zsirt csokkentenunk kellett. (A sargas tonusu szeklet visszajelzese alapjan!) sulyosabb esetben nem istik vagy csak keveset a kutya meg gorbiti a hatat.

Latta doki,se o nem volt kepes ezeket elmondani,csak a kutyas baratInk!!


Spirulina nalunk is van. Most szuneteltetem.


Puszi a kutyusnak❤️

2020. febr. 4. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszi a többi választ is.

#6-os válaszoló: Nem sárga a kaksija, normális. Kap zöldséget, de csak halnapkor, olyankor kevés túróval keverek nyersen lereszelt zöldséget bele. (Ja a túrót kihagytam, az nem baj, ha kap ugye, kb 2 evőkanálnyit csak, heti 2x.)

Szerintem minden kutyának más az anyagcseréje, szükséglete stb, még ha azonos fajták is. Mert az enyém meg láthatóan fogy és sovány, ha nem kap elegendő zsírt. Ő abból nyeri azt a végtelen energiát, ami van neki. Egyáltalán nem kövér. Bordái enyhén látszódnak is. És a horpasza is. Napi 80-90dekát eszik. 2 részletben kapja ő is. 1 órát futunk heti 4 nap, 2 órát birkózik, heti 3 nap pedig súlyt húzunk. Mindennap van még játék, keresős feladat meg más és séta súlyhátizsákkal, különben a világból is kisétálna velem, annyira nem fárad el. Nagyon hiperaktív.

Kipróbálom ezeket a méhpempős dolgokat akkor. A lucernából nem kell sok, csak azért, mert a jótékony határai miatt kapja:)

Plusz olajat is kb 5-10 cseppet 2-3 hónapig tavasszal meg ősszel a vedlés miatt, sörélesztő szintén, ezek könnyítik, átsegítik rajta gyorsabban.

Köszi mindenkinek. Írhattok még, ha gondoljátok:)

2020. febr. 4. 08:24
 8/14 anonim ***** válasza:
Szeritem lépj be Facebookon a nagy Barfos csoportba, és ott kérj inkább tanácsokat, véleményt. Tapasztalt barfosok vannak ott, akár több 10 éves etetési tapasztalattal.
2020. febr. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Itt is kapok választ:)
2020. febr. 4. 11:29
 10/14 anonim ***** válasza:
Persze de itt senki se szakértő
2020. febr. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!