Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff 4 hós, macskához...

Amstaff 4 hós, macskához szoktatás, hogyan?

Figyelt kérdés
Ösztönből üldözi, tépné szét a cicát, mit tegyünk? Félek, hogy ha le is szoktatjuk róla valahogy, ha nem leszünk itthon sose lehet biztonságban a cicánk. Nagyon félek, de a kutyustól sem szeretnénk megválni, de a cicát sem szeretném, hogy egész életében rettegjen:(
2020. febr. 3. 20:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
23%
Szájkosár, vagy altatás...
2020. febr. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nálunk a macska csúnyán bemosott az amstaffnak. Szétkarmolta a fejét. A gyógyulás után már pajtik voltak.
2020. febr. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Vegyel inkabb egy baba macskat melle,h egyutt nojenek fel.


Nem csak kerhetozik jatekbol,mint ahogy a tobbi kutyaval jatszik?? Honnan latod,h szet fogja teni,ha meg nem tepte szet? Biztos ez? Nem csak tulparazod?


Kisgyerekkoraban nem voltak macska baratai?


Ha nem vagytok otthon,akkor zsrjatok be oket 2 kulon szobaba.

Mindig a jelenletekben engedjetek ossze. Akkor legyen oraton a kutyatok es falatot kapcson minden barati mozzanataig.


(Nekunk is amstaff az egyik kutyank. Bamulatosan fegyelmezett. Fantasztikus. )

2020. febr. 4. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Mindig külön vannak zárva, amíg nem vagyunk otthon, de nem mehet ez így élete végéig. Nem merem őket összeengedni, az első napon úgy megkergette, azt hittem sose jön le a padlásról. Azóta csak fújtatás meg morgás van, a kutya carik rá, csak vadászná le. Vagyis én ezt látom. Ha rászólok, hogy nem szabad, meg elhúzom, akkor velem van elfoglalva, e amint jönne közelebb a cicc egyből ugrana. Nem tudom, hogy mennyire játékos a szándéka, de akkor sem játszhat vele így, mert nemsokára, ha nagyobb lesz megnyomorítja, most még "csak" 10kg, a cica meg 6. Mindkettő kölyök még, kuty 4 hós, cic 8 hós.

Cic amúgy kutyabarát. Az öreg kutyát imádta, vele együtt neveltük a cicust 1 napos korától:(((

2020. febr. 4. 08:01
 5/12 anonim ***** válasza:

3: Mi az, hogy inkább? Biztos eldobnám a macskámat, mert a kutya idióta..


Én biztos nem mernék őket egy légtérben hagyni, főleg úgy, hogy ha nem vagyok otthon.

2020. febr. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom jársz-e vele kutyasuliba, talán ott is tudnak segíteni. Viszont a legjobb az lenne, ha házhoz hívnál egy kutyakiképzőt, aki megtanítja, mit kell csinálnod, hogyan szoktathatod őket egymáshoz. Egyedül nem sikerül, így nem maradhat. Az amstaffokhoz amúgy is kemény, határozott nevelés kell, mert a fejedre fog nőni, és ha nem kapcsolod le időben ezt a viselkedést, később jobban elfajulhat.
2020. febr. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

De ha tudod, hogy ilyen a kutyád, akkor miért veszélyezteted azzal a macska életét, hogy magadhoz vetted?


Nálunk eleve úgy lett nevelve a kutya, hogy minden állat (kutya, macska, galamb stb) tabu. Még a hülye szomszédom átjárós macskái is, akik előszeretettel szarnak a kertembe.


Egy olyan kutya mellé felelőtlenség macskát hozni, aki alapjáraton széttépne minden macskát.


Egyébként kérd egy házhoz járó tréner segítségét, mert a kutyasuliban nem tartanak csalimacskát erre a célra!

2020. febr. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#7 A macska volt előbb. Nem tudhatta, hogy a kutya így fog reagálni rá.
2020. febr. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#8-nak van igaza.

A cica volt előbb és tényleg nem hittem, hogy egy 4 hüs kölyök ennyire agresszív egy cicával. Pont ezért lett kölyökkutya. Mert azokat könnyebb szoktatni, de látszólag eddig semmi eredmény.

Természetesen nem hagyjuk őket együtt felügyelet nélkül. Kérni fogunk segítséget kiképzőtől, de lehet, hogy már sosem fogok bízni benne. Ha nem lép fel hamar javulás, akkor nem maradhat nálunk. Persze ezt senki nem szeretné.

2020. febr. 4. 10:48
 10/12 anonim ***** válasza:

Nevelés, nevelés.

A kutyával azt kell megértetni, hogy a macsek a ti védelmetek alatt áll, őfelette áll a "falkában", ezért nagyon komolyan kell szankcionálni, ha kergeti.

A kutyának kb. azt kell éreznie, hogy akár is meg is fogod őt ölni (nyilván nem, elég, ha ezt érzi), ha akár csak ferdén néz a macskára.

6 hónaposan menhelyről kihozott staffot szoktattam felnőtt macskámhoz, a fenti módszerrel. A kutyám már rég felnőtt, maximálisan megbízok benne a macskával kapcsolatban. Együtt alszanak.

Ha nem megy, kiképző segítségét érdemes igénybe venni, mert ha 4 hónapos kis kölyöknél ez a helyzet, akkor ez csak egyre nehezebb lesz.

Kutyaovi/suli amúgy is erősen ajánlott.

2020. febr. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!