Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A barnás/véres vizelet biztosa...

A barnás/véres vizelet biztosan veseprobléma?

Figyelt kérdés

Volt már, amikor véreset pisilt a kutyám, akkor "csak" húgyúti fertőzese volt. De most nagyon büdös is a pisije és barnás is. Többet is iszik picit, mint máskor, nem sokkal.

Biztos, hogy vesebaj, vagy lehet, hogy megint "csak" gyulladás. Holnap viszem dokihoz, de nagyon aggódok!


2020. febr. 4. 22:55
 1/10 A kérdező kommentje:
A kedve és az étvágya nagyon jó, ezt kihagytam.
2020. febr. 4. 23:00
 2/10 anonim válasza:
74%
Biztosat csak az orvos tud mondani. Remélem nincs nagy baj, és meggyógyul! :)
2020. febr. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Tudom, tudom...

Csak múltkor nem volt barnás "csak" élénkpiros vér volt benne, amikor a vérvétel ki is mutatta a gyulladást. Akkor még a veseje rendben volt. Remélem most is:(

Az érdekelne, hogy barnas pisi lehet-e más is vagy CSAK veseprobléma?! Vagy azért reménykedhetek, hogy nem ennyire komoly.

2020. febr. 4. 23:08
 4/10 anonim ***** válasza:
74%

Az élénkpiros vér frissebb, ezért valószínűbb, hogy valahol a "vége felé" tehát a húgyutaknál van a probléma.

Ha már barnás és büdös az alvadt vér, tehát "messzebb" van a probléma, hiszen megalvad, bebüdösödik, bebarnul mire kiér.

Sok kutyám volt már, innen tudom, hogy hányásnál, hasmenésnél is mindig az élénkvörös, friss vér a kisebb baj (nem, nem vagyok láncon tartott kutyát csirkefarháttal etető felelőtlen szemét, de 20 év alatt sok dolog megtörténik).

Babéziás kutyáknál szokott a vese leállására utalni a barnás vizelet, viszont a babézia túlnyomórészt magas lázzal, ebből következően levertséggel, étvágytalansággal jár.

Ettől függetlenül én valószínűbbnek tartom, hogy a veséjével van gond, nagyon árulkodó a vér színe, de biztosat úgyis csak orvos tud mondani. Figyeld a kutyát, ha rosszabbul lesz azonnal doki, de ha más tünet nincs én akkor is legkésőbb holnap reggel azonnal vinném.

2020. febr. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%
Babezia. Az orakon belul elviszi. Meghal. Vizsgaltasd meg azonnal ugyeleten.
2020. febr. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
Az én kutyámnak akkor volt barnás a vizelete, mikor babéziás volt. De akkor levertebb, fáradékonyabb is volt. Azonnal vittem orvoshoz, így meg tudták gyógyítani. De ennél a betegségnél a percek is számítanak. Viszont ha a te kutyádnak alapból vesebaja van, akkor valószínűleg az okozza. Mindenesetre én vinném azonnal ügyeletre.
2020. febr. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!

Rendes tőletek, hogy nem akarjátok, hogy nagy baj legyen, de nem találtam benne kullancsot mostanában, védekezünk ilyenkor télen is. Tudom, hogy ettől függetlenül van rá esély, de azt is, hogy a babézia komoly rosszullétet is okoz a kutyánál. Nincs a városunkban ügyelet, ez biztos, volt amikor volt rá szukség, csak Nyíregyházán van, ami másfél órára van tőlünk. Amikor menni kellett nem volt kérdés, mentünk. De most nem érzem indokoltnak, hogy nekiinduljak és ne várjam meg a reggelt. A saját dokinkban jobban is bízok, ő tudja az előzményeket is, és anyagilag se mindegy, HA nem muszáj. Ha kicsit is rosszul lesz nyilván indulunk, figyelni fogom egész éjszaka.

2020. febr. 4. 23:55
 8/10 anonim ***** válasza:
74%
Nekem is volt babéziás a kutyám és biztos lehetsz benne, hogy a tied nem az ha jó az étvágya. Olyankor bágyadtak, gyengék, étvágytalanok a kutyák. Valószínűbbnek tartom a vese problémát. Jobbulást szegénykémnek!
2020. febr. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)

Ha veseprobléma, de még a kutya nincs rosszul akkor szinten tartható és élhet még vele, ugye?

2020. febr. 5. 00:12
 10/10 anonim ***** válasza:
44%

Basszus, pont Nyíregyháza? Nemrég olvastam egy posztot, aztán rákerestem, nagyon sok rosszat lehet róluk olvasni!


Imádom, amikor mindenki az ügyelettel jön... Nálunk a megyében egyáltalán nincs. A legközelebbi olyan 140-150 km. És fogalmam sincs, milyen orvosokkal (lásd Nyíregyháza esete).

2020. febr. 5. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!