Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beagle vagy border collie...

Beagle vagy border collie lenne jobb választás gyerekes családba első kutyaként?

Figyelt kérdés
2020. febr. 6. 05:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem Beagle ha nagyon nyugodt kutyára vágysz! Nekem van 2 és egy borderem is és a 2 beagle el eszik mellette természetileg is.

A border collie-ról tudni kell hogy nagyon aktív fajta, könnyen tanul de iszonyú sok fegyelem és figyelem kell ehhez a fajtához. Fontos hogy nem szabad elhanyagolni mert könnyen elbuthat és úgymond a gazdája fejére nő!

A beagle viszonylag kevés (de nem ultra kevés!!!) figyelmet igényel és ő is tanítható. Valahol írjak hogy játékosak is de ez egyén függő. Mondjuk az enyém soha nem játszik és inkább egereket kiszimatolni szeret!

Falun élek nekünk itt könnyebb is higy kiviszem a földes útra sétálni őket.

2020. febr. 6. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Két teljesen Eltérő karakterű kutyafajta. Border colliet csak akkor, ha kész vagy rengeteg pluaz időt rááldozni.

Miért csak ez a 2 fajta jöhet szóba?

2020. febr. 6. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább labradort vennék vagy goldent. Mármint nem tudom, hogy miért csak a beagle és a border collie jöhet szóba számotokra, de szerintem a retrieverek jobb választások lennének. Nekem van beaglem, és ugyan aranyos és játékos kutya, egyáltalán nem nyugodt. Illetve van egy labradorom is, ég és föld. A labradorom nyugodt, anno mikor gyerekek voltunk, akkor sem volt vele semmi "baj". Szóval attól is függ, hogy milyen kutyát akartok még is. A border collienak óriási a mozgásigénye, szóval szerintem gyerekes családban biztos nem jutna rá annyi idő. De mindenesetre első kutyaként szerintem jobb lenne egy kisebb mozgásigényű kutya.
2020. febr. 6. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
A lányom nagyon régóta szeretne beagle-t , de olvastam róla , hogy szökős , makacs ,önfejű tud lenni. A border colli viszont nagyon könnyen tanitható , okos fajta. Tudom , hogy mindkettő nagy mozgásigényű. A gyerekek szeretnék tanítani különféle trükkökre , játékokra (a lányom már a macskát is megtanitotta ülni , feküdni :)). Sokat lenne vele foglalkotva , sétéltatva. Vizparthoz közel lakunk városban kertes házban, igy vannak nagy területek , ahol tudnának játszani , futni stb..
2020. febr. 6. 06:17
 5/19 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék túl nagy kutyát , ezért gondolkodunk a közepes méretűek között.
2020. febr. 6. 06:19
 6/19 anonim ***** válasza:
85%
Hány éves a lányod?Ha a macskát is tanította akkor nem lesz baj a beagle-vel sem szerintem.Szerintem első kutyának mint írták a Golden retrivert ajánlják mindig.Olyan közép színten van.Azt szerintem egy fiatalabb gyerek is könnyebben tanitaná,mint a border colliet.Okos kutya,de makacs nagyon(3 embert ismerek akinek borderje van és mind a három kutyát makacsnak jelemeznék.)
2020. febr. 6. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
93%

A beagle tényleg makacs fajta és szerintem elég nehéz tanítani a collihoz képest.


Viszont a collit sokszor nem ajánlják gyerek mellé mert ha kisebb a gyerek hajlamos lehet csipkedni mert terelgetni akarja. Szerintem első kutyána se a golden se a beagle nem lenne megfelelő.


Én inkább egy golden retrievert választanék. Nagyon okosak de mégse akkora a mozgás igényük mint egy bordernek és nem makacsak mint a beagle. Lehet kicsit nagyobb fajta de szerintem első kutyának ez a fajta lenne a legjobb választás.


Fontos hogy csak törzskönyves kutyát vegyetek mert ha nem akkor érdekes meglepetések érhetnek. Esetleg fogadjatok örökbe.

2020. febr. 6. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
Nem hiszem, hogy van most éppen beagle alom.
2020. febr. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
92%

Megfelelo elkotelezettseggel es raszant idovel mindket fajta kivalo kutya.

A borderrol tudni kell, hogy van jopar beloluk, akik maguknak valok, sot en ismerek parat, akik hiaba voltak szocializalva, nem erdekli oket a tobbi kutya, a gyerekektol pedig egyenesen menekulnek (valoszinuleg nalatok ez nem lenne mert gyerekek mellett none fel, de azert ki tudja?)


En a ketto kozul gyerek melle a beagle-t ajanlanam, ha csak a ket fajta kozul lehet valasztani. Ha lehet masik is, akkor gondolkozzatok el a cocker spanielen is, Ok is kivalo csaladi kutyak, idealis szobakutyak, mert nem hullatjak ugy a szoruket sem (annyi, hogy evi 2* kell oket kozmetikushoz vinni), imadnak uszni, kirandulni/turazni, szeretik a gyerekeket is. A beagle veluk ellentetben nagyon kis “kreativ”, magat elszorakoztato fajta. Az egyik baratomeknal van beagle az a kutya ha unatkozik a fara maszik, as, szoval a lenyeg, hogy lefoglalja magat :D Iszonyu rossz, dehat ez veluk jar!

2020. febr. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
79%
Fajtamentés szóba jöhet? Nekem onnan van egy border collie mixem, első kutyám.
2020. febr. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!