Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden retriever mellé milyen...

Golden retriever mellé milyen kuytát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Pár év múlva költözünk, és oda a nagy udvar részre egy golden retriever kölyköt szeretnénk venni. Sajnos mivel a szüleink dolgoznak, én az öcsémmel meg még iskolába járok, attól félek a kutyu unatkozni fog, ezért szeretnék mellé még egy társat. Szerintetek ez jó? És amúgy mellé egy kistestű kutyust szeretnék, például egy tacsi. Kutyatartók, légyszives segítsetek! :)

(Máskor mindig lenne idő kutyára, már volt egy örökbe fogadott tacsi, vele is a lehető legtöbbször foglalkoztam, boldog, hosszú életet élt, amíg nálunk volt, viszont sokszor úgy láttam, nagyon unatkozott,szóval légyszi ne mondjátok, hogy akkor inkább ne is vegyünk kutyát. :( )

17/L


2010. júl. 23. 08:31
 1/9 anonim ***** válasza:

Pár év...????

Hol van az még.....

Goldi mellé sztem bármilyen kutyát vehettek, de az lenne a legjobb ha egyszerre vennétek őket, hogy együtt nőljenek fel. Én eltudnék mellé képzelni egy Westie-t.

2010. júl. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Pár év, de előbb megvesszük a kutyukat, addig a mostani kertesházba lesznek, ami elég nagy, főleg hogy az ikerházszomszéd már nem ott lakik. Mindegy. :)

Természettesen úgy gondoltam, hogy együtt vennénk őket.

Még írjatok légyszi :))

2010. júl. 23. 08:42
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy otthon sosem akkor nem való nektek kutya. Ha csak annyit mész el mint más ember akkor...

Két kutya nem feleannyi idő hanem DUPLA. Nem könnyebb lenne egy kutyával foglalkozni ha ilyen sok dolgod van? Tudod a kutya az ember társa. Egy másik kutya nem fogja kielégíteni, ugyanúgy téged fog várni. A másik lehetőség meg az hogy túlzottan "elkutyásodik" és veled nem nagyon fog foglalkozni. A szórakozásuk abból fog állni hogy együtt rosszalkodnak. A kutyának te kellesz. És ha normálisan foglalkoztok vele akkor egyedül is nagyon jól megvan amíg nem vagytok otthon! Nem kell a kutyát s*gge alá rakni mindent. Nem fog belehalni ha nincs a nap minden percében foglalkoztatva. Ha a másik kutyátokon úgy látszott hogy unatkozott, akkor ketten is unatkozni fognak vagy tönkretenni a kertet. Ez azt jelenti hogy Neked kellett volna többet foglalkozni vele. Minden normális ember dolgozik és tanul mégis jól elvannak a kutyáik otthon.

2010. júl. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ráadásul egyszerre? Hogy gondolod hogy egy kutyára nincs elég időd de kettőt kiskutyát viszont tudsz egyszerre nevelni?
2010. júl. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

nem akarlak elkeseríteni, de 2 kutya egyedül ugyanugy unatkozik mint 1 ... ha nincs velük valaki és nem szórakoztatja öket, akkor csak lustiznak

ha az segít akkor nekem a labrador mellett törpeschnauzer van, nem olyan kényes a gerincproblémákra mint tacskó .. kevesebb gond lenne vele

2010. júl. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

oké,oké értem!

akkor marad a retriever kiskutya. Iskolában max. 7-től 2-ig vagyok, akkor utána egy csomót tudok foglalkozni vele. csak ugye volt már tengerimalacom, annál teljesen más a helyzet... köszi, hogy írtatok, meg elmagyaráztátok.

2010. júl. 23. 09:46
 7/9 A kérdező kommentje:
első 9:14-es, ahogy írtam, az hogy suliba járok, nem azt jelenti, hogy nem vagyok itthon sose, délután 80%-ban sehova se megyek már.
2010. júl. 23. 09:48
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem akartam durva lenni csak szerintem inkább egy kutya aki mindent megkap. Aztán viheted kutyák közé és lesznek kuya társai is. Vagy esetleg később mellé egy másik ha már nem tanulsz. Nekem is több kutyám van és irtó sok idő, már pl sétálni elindulni is egy kész turtúra...
2010. júl. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
hát, pedig elég annak tűnt. nem vagyok túl jártas a kutyatartásba, hiszen a régi kutyánknál nem néztem úgy utána a dolgoknak, és elvégre ez egy olyan oldal, ahol az ember megkérdezheti azt, amit nem tud. na mindegy.
2010. júl. 24. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!