Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi ideig élnek a fajtiszta...

Mennyi ideig élnek a fajtiszta pulik?

Figyelt kérdés
A kutyusom egy 12 éves kan puli, tavaly átesett egy szívférgesség kezelésen, nagyon megviselte, de most már jól van, úgy labdázik/ játszik, mint 5 évvel ezelött. Szaglása, látása és a fogai renden. Amit észrevettem, hogy hamarabb elfárad, többet pihenget. Étvágya viszont kiváló. Már nem viszem nagy sétákra, de még 2 évvel ezelött velem túrázott a Mátrában. Velem/a családdal lehet még pár évig. Elsö kutyusom. Köszönettel mindenkinem aki ad választ elöre is!

2020. febr. 7. 08:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Átlagosan 12-16 év, nyílván sok mindentől függ meddig él valójában pl: tartási körülmények.
2020. febr. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy hülyeség feltenni ezt a kérdést, de 12 év az bizony 12 év. 15 kilós jó állapotú kutyus. Csak hát, főleg, hogy az első kutyám, nehezen fogom tudni elengedni ha el kell.
2020. febr. 7. 09:16
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet megjósolni, de ismertem már 18 éves pulit is!
2020. febr. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nagypapám pulija 17 évet élt.

Sosem volt beteg, nem volt semmi baja, az utolsó 1-2 évében kicsit meglassúdott, ennyi.

Feküdt az árnyékban, letette a fejét aludni, és többé nem emelte fel, így ment el végül.

A pulik többnyire egészséges, kemény kis kutyák. Ettől függetlenül nem lehet nyilván előre jósolni, de simán elélnek 15 évig vagy tovább is.

2020. febr. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A miénk tavaly halt meg, 19 éves volt.

Makkegészséges volt akkor is teljes fogazattal, csak elaludt egyik este. :(

2020. febr. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
47%
A puli egy fajta, nem faj amúgy.
2020. febr. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én pulim kan, nagy méretű fekete volt 18,5kg. 13 évesen el kellett altatni, veseelégtelenség miatt.Sokat kínlódtunk, mindent megtettünk érte.De ismét szeretnék pulit, csak ahol élek nincs eladó vagy örökbefogadható kutya.
2020. ápr. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A mi pulink 15 éves volt, amikor itthagyott minket. Az utolsó fél évében kezdett el rosszabbul lenni, szinte teljesen megvakult, és a hallása is kezdett nagyon rossz lenni. Konkrétan egész nap csak összevissza bolyongott a kertben. Végül nem akartuk, hogy még ennél is rosszabb legyen neki, így elaltattuk, de a kelleténél többet kellett neki beadni, mert az első adagnál nem akart elaludni... Szóval ez nagyon egyénfüggő hogy meddig él a kutyus :)
2020. dec. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!