Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajta illene...

Milyen kutyafajta illene hozzám, az életmódomhoz?

Figyelt kérdés

Heti 3-4x 14 órát vagyok távol, más napok szabadok. Van udvar. Munkanapokon napi 4 órám lenne rá, a többin akármennyi. Sportolok, szeretek futni, úszni, mozogni. A középnagy-nagyobb testű kutyákat jobban kedvelem. Vevő vagyok kutyasulira, kutyás sportokra, imádok kutyázni, mindenben benne vagyok, amiben a kutya is. Szeretném, ha a kutyus "nem lenne barátságos a rossz emberekkel", vagyis pl a beagle, aki a betörőt is képen nyalja. Nem házőrzőnek szeretnék kutyát, csak pl késő este kutya séta közben ha úgy van .. Értitek ..

Nagyjából ennyi, havi keresetemből jutna rá bőven, van tapasztalatom kutyákkal(vigyáztam párszor ismerősök kutyáira, míg távol voltak).


2020. febr. 9. 16:26
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
10%

Egyik sem. Te nem szereted a kutyát, hanem csak azért tartanád, hogy ne legyél egyedül és ő szeressen téged. 14 órát teljesen egyedül hagyni egy kutyát, aki sokkal erősebben emberfüggő, mint a macska, majdnem állatkínzás kategória.


Szerintem ne tarts kutyát. Halakat esetleg, azoknak elég a napi egyszer vagy kétszeri etetés is.

2020. febr. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
82%
Ugye megmondtam. Jönnek az elmebetegek. Ha dolgozni kerészelsz, az állatkínzás. Mondj föl,napi 24 óra a kutyával. Majd segélyből ellesztek valahogy.
2020. febr. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Megdöbbentően ostoba dolog a heti 3-4 teljes napot kutyájának szentelni akaró embereket lebeszélni a kutyatartásról. Ez több idő és jobb elosztásban, mint amit egy szokásos 8 órás munkarendben össze lehet hozni. Közben meg fiatal kutyák tömkelege öregszik meg a menhelyen gazdára várva.

Kérdező, ha nincs konkrét fajtaelképzelés, én biztos menhelyen kezdenék, ideiglenes befogadással esetleg. Nekem is az egyik kutyám egy állatmentő alapítványtól van, féléves koráig egy putriban volt láncon, valószínűleg most is ott lenne, ha nem jelentkezek ideiglenesnek. Fiatal, jótermészetű, jó kiállású, szép kutya, néhány hét után örökbe is fogadtam.

Az allatok.info oldalon rengeteg menhely képviselteti magát, nézz körül, ha úgy gondolod.

2020. febr. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
64%

A te kutyad kifejezette a nagynovesu amerikai staffordshire terrier. Pont ezek az igenyei. Seta kozben nem zaklatnak engem se ejjel se. Hazorzo (benne van a vereben)

Gyonyoruek ezek a kutyak,kedvesek,akamazkodoak a szitukhoz(ruhabolba is mehetek soppingolni vele,ilyan turelmes es fegyelmezett) . Az emberek imadjak meg agyondicserik ezt a fajtat Budapesten.


A dobbermann nem olyan verfagyaszto. De megvedene. Hisz orzovedo.


Az amstaff udvarias beszedstilussal es jutfalatta (husok,halak) mindenre megtanithsto egy gazdas kutya. Csak te tanithatod,senki mas. Ugy alakul ki a kotodes. Csak neked engedelmeskedik. Barmit megtesz erted. Imadja,ha a gazdaja parancsol neki. Ha mas elott nem akarsz nyalas ak tunni a kedvesseggel,paracsolj kezjelle vagy arcjelekkl

2020. febr. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Hát kaptam hideget-meleget, nem könnyítettétek meg nagyban a dolgom.

De az a válasz fogott meg, amikor a menhelyről írt valaki. Szerintem ezerszer jobb egy kutyának, ha heti 3-4 napot teljesen vele vagyok és a többi napokon is 4 órát rá tudok szánni, házban alhat, szabadon lehet egész nap, mint a menhelyeken kis ketrecekben 24-ben. Szóval azt hiszem örökbe fogok fogadni egy kutyát. A probléma, hogy ott még nagyobb a választék. Sokkal többféle kutya van ott, mint ahány kutyafajta létezik a világon. De az már tuti, hogy nem kölyök lesz, mert a kölyöknek sok lenne még a 3-4x14 óra is, vele szinte mindig ott kéne lenni, neki így rossz lenne. De ezzel sem szűkítettem le nagyon.

Abban tudtok tanácsot adni hogyan kell választani menhelyről? Bemegyek körülnézek, de mi van, ha 20 kutya is megfog? Sajnálom ott hagyni a többit, hogyan kéne választani a sok síró buksi közül? :/

2020. febr. 9. 18:48
 16/20 anonim ***** válasza:

Ha van kert, nem gond a 14 óra, hiszen a dolgát el tudná végezni, nem kell szorongatnia lakásban a következő sétáig.


Én egy közepes mozgásigényűt javasolnék ilyen időbeosztás mellé, és ha fajtamentés/menhely is szóbajöhet, mindenképpen mentettet, nagyon ígéretes kutyák várják az álomgazdit idiknél vagy a rács mögött. Nekem mentettem van, túrázok, kocogok vele, kistestű, de nem haverkodik akárkivel, ez nála az előéletéből is adódik, hogy nem adja könnyen a bizalmát bárkinek, legyen az akár egy másik kutya vagy ember.

2020. febr. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is a német juhászt, vagy a svájci fehér juhászt ajánlanám, ha fajta tisztát szeretnél venni, de ott vannak a fajta mentéssel foglalkozó szervezetek, ha örökbe szeretnél fogadni őket is felkeresheted.
2020. febr. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Az én kutyám fajtamentéstől (a border collie fajtamentő egyesülettől) van, megláttam facebookon, megtetszett, de már érdeklődtem korábban más kutyákról is, így nekik is egy levéllel kezdtem, mit gondolnak, passzolnánk-e a kutyával. Aztán megbeszéltünk egy találkozót, és a kutya ki is választott. Aztán volt egy kis próbaidő (én kérésemre), végül csak maradt. Szóval én azt javaslom, úgy indulj neki, hogy meséld el, mit tudsz biztosítani egy kutyának, milyen az életmódod, hogy belefér felnőtt kutya is, sőt, ez kifejezetten előny, mit tervezel a kutyával csinálni (én pl. a kocogást, túrázást kifejezetten kiemeltem, olyan kutyát nem akartam, akit 1-2 km után ölbe kell venni, mentettkémmel gyalogoltunk már ~30km-t is, de itthon lustaság), valamennyire - még ha nem is tökéletesen - azért ismerik a kutyákat, szóval nem valószínű, hogy ölebet fognak ajánlani neked. :-)


Egyébként én ajánlanék pár konkrétat, ahol érdemes nézelődnöd:

- ha fent vagy facebookon, itt kifejezetten sportra alkalmas gazdikeresőket szoktak megosztani: [link]

- ők egy nagyon korrekt egyesület: [link]

2020. febr. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
10: Sajnos ez az emberek 90%-ánál pont fordítva van ...
2020. febr. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Doros ***** válasza:
0%
A fajtát illetően a Border collie a robbanékonyságával jó választás lehet. És tündökletesen okos is. Nem kicsi, de nem is óriás.
2020. febr. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!