Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek igaz hogy a...

Szerintetek igaz hogy a border collie a legokosabb kutyafajta?

Figyelt kérdés

Az interneten ezt olvastam de sokan kételkednek benne.

Most akkor a borderek a legokosabbak vagy nem?



2019. dec. 29. 09:36
 1/7 Davandaa válasza:
87%
Szerintem igen. De nagyon sok kutya fajta van amire azt mondják hogy nagyon okos. De biztos függ ez egyénektől is. Biztos border colliek közt is van különbség, egyik okosabb vagy jobban taníthatóbb mint a másik.
2019. dec. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt inkább egyed szinten mondanám hogy okos. Egy fajta inkább tanulékony, szolgalelkű. Az utóbbi időben viszont olyan népszerű lett a fajta, hogy hiába a jó hírnév, sokszor az utcán inkább a neveletlen, gazdájukra nem hallgató akár agresszív border collie van
2019. dec. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen, de az a baj, hogy sokan úgy gondolják, hogy alapból okos és nem kell tanítani. Az okosság abban merül ki a kutyák esetében szerintem, hogy mennyire könnyen tanítható, de ahoz tanítani is kell. Ezt jópáran kihagyják, ezért próbálta meg például anyámat "terelni" múltkor egy border collie, aminek egy jókora lyuk lett a vége a bokán.
2019. dec. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Talán a legtanulékonyabb, de szerintem nagyon sok munkakutya fajtának jobb a problémamegoldó készsége. Elsősorban gondolok itt a vadászkutyákon belül például a tacskókra vagy terrierekre, amik arra lettek kitenyésztve, hogy munkavégzés közben önálló döntéseket hozzanak. Ez a két fajta híres arról, hogy nehezen tanítható, de aki bármelyik fajtával élt vagy dolgozott együtt, az tudja, hogy elképesztő kombinációs- és problémamegoldó-készségük van.
2019. dec. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem, biztosan van segghülye border is egy rosszabb vonalból meg brillírozó pincsi is egy jobból. Egy fajtáról általánosan el lehet mondani, hogy lelkesen tanul, fogékony a képzésre de rengeteg okos fajta van mint ahogy vannak kevésbé jó képességűek is de egyáltalán nem biztos az sem, hogy ők összességében akkor a legbutábbak.

Mellesleg ez azért a gazdi nevelésén is múlik, bordert többnyire az vesz aki dolgozni akar a kutyával tehát képzi, foglalkozik vele így nyilván nagy tudása van az ebnek, ameddig más fajtát meg azért vesznek mert cukimuki és semmit nem tanít neki a gazdi pedig meglehet, hogy a képességei alapján akár versenyeket is nyerhetne de senki nem csiszolja a gyémántot.

2019. dec. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Rossz a kérdés...

Nem okosak, hanem intelligensek.

Az, hogy egy kutya okos, az TANULT dolog!

2019. dec. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Inkább úgy fogalmaznék, hogy az egyik legtanulékonyabb szolgalelkű fajta. Sok fajta kevésbé szolgalelkű vagy egyenesen önálló bizonyos dolgokat illetően és a számukra értelmetlen dolgokat nem fogják soha úgy megcsinálni, mint a bc-k. És persze fajtán belül is vannak tanulékonyabbak, okosabbak és kevésbé ilyenek.
2019. dec. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!