Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért pisil bent a kutya?

Miért pisil bent a kutya?

Figyelt kérdés
Nemrég töltötte be a kilencedik hónapját a hím tacskó kutyusunk. Eddig minden rendben volt, benti kutya pelenkára végezte a dolgát, valamint napi kétszeri sétakor. Viszont nagyjából egy hete elkezdte "megjelölni" a bútorok lábát ,de mindeközben ugyanúgy a kutya pelusra is pisil. Van esetleg valami módja arra hogy leszoktassuk a padlóra pisilésről. Az ivartalanítás tervben van,de hallottuk hogy némely kutya az után is folytatja a területe jelölését

2020. febr. 10. 13:52
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Hülyeség volt pelenkára szoktatni, ezzel azt tanítottad, hogy bent is lehet és a kutyának mindegy hogy a pelenkára megy vagy a padlóra, ágyra, szőnyegre.

A napi 2x-i séta meg semmilyen kutyának nem elég minimum 3 eü. séta kell plusz még jó lenne fárasztani is hosszabb sétával, játékkal, ha ez nem megy nem kellet volna neked kutya.

Az ivartalanítást már rég meg kellett volna ejteni, mert ha már kialakul ez a szokás akkor valóban a műtét után is megmaradhat, de ettől még lehet hogy a tiédnél megszűnik, szóval ivartalaníttasd.

Addig meg takarítsd fel ha jelöl.

2020. febr. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mert ivarérett lett, és jelöl, és mert nem szobatiszta, ezért nem tudja, hogy bent nem kéne.

Nem lett volna szabad pelenkára szoktatni.

Ivartalanítás, napi minimum 3, de inkább 4 séta, pelenka elhagyása a megoldás.

2020. febr. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Pelenkára szoktatás ezért szívás. Mi is megszívtuk 2 évig nem lehetett lent szőnyeg,mert alig bírtuk ki nevelni a szukánkból,hogy bent nem. Sűrű séták,illetve,hogy sehol nem volt szőnyeg.. Egyedül ez segített.


Szedd fel a pelenkákat, csinálj alapos ecetes felmosást,bútorokat is lemosni!!mert semlegesíti az amóniát. Aztán szépen sűrűbben kell lehordani. Amúgy is lakás kutyát 3-4x le kell vinni. Ebből az egyiknek egy hosszabb sétának kell lennie.


Most van jelenleg egy 9 hetes kan kutyám,pelenka csak a ketrecben van,mivel csak 2 napja nálunk nem szeretném,hogy szabadon lófráljon,még a másik kutyánkkal sem 100%os a viszonya. Egyedül oda raktam be pelenkát,de szépen kibírja az éjszakát. Szőnyegeket felszedtük. Minden ébredés után fixen leviszem, kaja után 50-60 perccel szokott pisilni kakilni,így ekkora is leviszem.


Egész jól bírja ahhoz képest,hogy kicsi,persze nyilván még besikerül. De ha eleve arra van szoktatva,hogy csak lent van pisi,kaki akkor fent sem akar majd jelölni!!!

Több kan kutyás ismerősöm van, akik pelenka nélkül nevelték szobatisztaságra ott tényleg nem jelölnek bent. De ahol volt pelenka a jelölés maradt.. Talán egy kanból ezt nehezebb kinevelni mint egy szukából,ha elvan rontva ez.


Ivartalanítás azért se valószínű,hogy megszünteti,mivel ez egy rossz nevelési hiba. Mivel a kutyátok nem szobatiszta,hiszen pelenkára is végezheti BENT!

2020. febr. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mert most lett ivarérett és nem szobatiszta. A pelenka addig jó átmenetileg, amíg nincsenek meg az oltásai, utána fel kell venni és ki kell szoktatni őt.
2020. febr. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nincs ivartalanitva a kutyam es nem pisil a lakasban. Ossze vissza setalunk meg futunk :D Igaz,en soha nem orditottam /nem orditok vele idegbetegul es soha nem verem meg. Nem buntettem annak idejen,amikor bent pisilt erkezesekor.


A tied toszteletlensegbol pisil bent.

2020. febr. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sokan mondják, hogy a pelenka nem jó megoldás. Nekem ellentétes tapasztalataim vannak.

Mikor elhoztuk a kutyusunkat, már egyből használta a pelenkát (a tenyésztő szokatta rá), nem is pisilt/kakilt máshova.

Aztán ahogy le lehetett már vinni, mindig meg lett dicsérve, ha lent végezte a dolgát. Egy idő után már a pelenkát nem is használta, inkább széttépte. 7 hónapos korában aztán felszedtük a pelenkát, azóta (most 2 éves a kutya) kétszer volt baleset, az is a mi hibánk volt. Teljesen szobatiszta lett, a séták alatt elintéz mindent, ha pedig soron kívül kell neki, akkor jelzi.

Még amikor hasmenése volt, akkor is felpattant az ágyból és kiszaladt az előszobába és ott intézte.

Lent lelkesen jelölget, a lakásban soha.


Én nem tudom, hogy csak szerencsénk van, hogy ilyen jó kutya, de biztos, hogy nevelés kérdése is.


Szerintem sürgősen szedd fel a pelenkát, ha lent intézi a dolgát, dicsérd meg, ha fent jelölget, akkor ha rajta kapod (és csakis abban a pillanatban, különben nem fogja érteni) szidd le határozottan, de ne üsd meg!

2020. febr. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!