Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 hónapos kuvasz kutyusom...

Ivi98 kérdése:

10 hónapos kuvasz kutyusom nagyon húz a pórázon. Hogy tudok ezen segíteni?

Figyelt kérdés

Nem jártunk kutyasuliba, de mindent sikerult neki otthon megtanítanom. Ul, fekszik, marad. Ha megyunk ki setalni, akkor is en lepek ki eloszor a kapun, ő addig marad amig nem mondom. Viszont ott már megy mindenfelé.

Próbáltam retriever pórázt, nyakorvet, fix pórázt, flexit. Akkor is csak megy elore. A szocializációval nincs problema, emberek, más kutyákkal nincs gond, nem agressziv. Legfokebb azzal van a gond, hogy minden fához, bokorhoz oda akar menni és jelölget, ami ugye kan kutyánál normális, viszont én meg loholok utána a póráz mogott. Jovo honapban megyunk ivartalanításra, szerintetek az segíteni fog? Határban, csendes utcaszakaszokon ahol csak mi vagyunk, ott nagyon szépen sétál. Akiknek van tapasztalata e téren megkoszonnem a valaszokat.


2020. febr. 11. 11:48
 1/6 anonim ***** válasza:
2%
Lovaglópálca.
2020. febr. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sétát is lehet tanítani. Pl utasítod, hogy melletted maradjon, séta közben hirtelen fordulatokat teszel, ellenkező irányba sétálsz, stb. A lényeg, hogy ő figyeljen rád, ne te őrá.


Viszont legyenek alkalmak a séta alatt, amikor szabadjára engeded, mármint hadd szaglásszon, amíg nem kezd el téged rángatni.

2020. febr. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
25%

Ivaros amstaffom van. Az elejen honapokig szemvedtem en is a huzasatol a setakkor. A fordulasos technikat alkalmaztam kezdtettol. Mar erkezesekor volt 28 kg a kicsi . Azota csak erosodott .


Meg kicsi,veled egyutt nem futhat,de retekre vigyed ,h o fusson egyedul vagy mas kutyakkal vagy sotetbe piros lezerpontra!! Km hiany is benne van a huzasban. A fule alatt legyen a nyakorv.


Az ivartalanitas felesleges. Csak tonkreteszed vele a hormonrendszeret. Ugyanugy huzni fog stb! En sem ivartalanittarom. A huzas meg fegyelmezettseg nem azon mulik. Azt az energiaszint hatarozza meg.

2020. febr. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

"Az ivartalanitas felesleges. Csak tonkreteszed vele a hormonrendszeret."


Nem tesz tönkre semmit, ellenben megelőz egy csomó betegséget és még több konfliktust és problémát. A te dolgod, ha te nem foglalkozol vele, de felelősségteljes gazda ivartalanít, ne beszélj le róla mást.

2020. febr. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jutalomfalattal szerelkezz fel séták alkalmával, valami olyan legyen, amit nagyon szeret, nálunk például a sajt ilyen, apró darabkákra vágom.

Hagyj neki időt szaglászni is, mert az fontos, de legyen tanulás is.

Ha húzni kezd, hátra arc. Tanítsd meg neki az irányokat, balra, jobbra, ha arra fordul, amerre kéred, mehet a jutalomfalat. Tanítsd meg láb mellett sétálni nyugodtan, közben adagold néhány lépésenként a jutifalatot. Eleinte gyakrabban, majd egyre ritkábban, közben simogasd, ha ügyes, végül a jutifalat elmaradhat, a simogatás is legyen elég jutalom.

Ha téveszt, gyakorolj vele egy korábban már sikeresen megtanult valamit, hogy sikerélménye legyen.

Olyat is játszhatsz vele, hogy mentek néhány lépést, majd megálltok, és leülteted. Ez hasznos lehet akkor, amikor úton keltek át, átkelés előtt leülteted, körülnézel, majd mentek tovább, ha tiszta a levegő.

2020. febr. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 IDon'tWannaLive4ever ***** válasza:
100%

A legtöbb kutya azért húzza a gazdát séta közben mert a kutyák teljesen máshogy haladnak mint az emberek.

A kutyáknak van az úgynevezett ügetés jármódjuk amiben akár egész nap képesek haladni. Szóval az emberi séta a kutyáknak lassú. Olyan mintha az ép ember kísérne egy mankót használót vagy egyéb ok miatt lassabban haladó társát.

A másik ok az a hihetetlen mennyiségű inger amit a kutya az orrán keresztül kap. Mi emberek ezeket nem érzékeljük. A kutyákat azonban minden szag érdekli. Ivarosakat főleg.


A fent említett indokok ellenére mégis lehet kulturáltan sétálni bármilyen kutyával. Ahogy előttem is írták, tanítsd meg neki jutalomfalattal(párizsi, sajt) a lábmelletti sétát. Elsőnek inger szegény környezetben kezd, amit már jól ismer a kutya, aztán fokozatosan (!) lehet kivinni a feladatot az utcára. Fontos, hogy mindig kapjon pozitív megerősítést (dicséret, kaja) a kutya ha jól csinálja. Persze később már lehet az, hogy mondjuk nem 2 lépésenként jutalmazol hanem 10, 20, 30.


Másfél éves kuvaszom van, meg egy 3 éves puli keverékem. Én nem várom el tőlűk a lábmelletti sétát folyamatosan az utcán. Mi a határban járunk velük sétálni mert engem idegesítenek a kerítés mögött ugató, vonyító kutyák. Kb 15 perc alatt érünk ki a határban addig 1,5m-es pórázon vannak, utánna átkerülnek hámra meg 8m-es flexi-re.

Régebben elengedtük de mivel 2x őrület űzött így ezt már nem merjük.

Még egy tipp: fáradt kutyát könnyebb láb mellett vinni. Persze nekik a 7km se távolság...

2020. febr. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!