Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek érdemes ilyen...

Szerintetek érdemes ilyen esetben kutyát tartani?

Figyelt kérdés

Hétköznap kb 7-től 15 óráig egyedül lenne (lakásban) munka miatt.

Milyen élet az, ahol kivitelezhető, hogy ennél több időt töltsünk egy kutyával?



2020. febr. 11. 14:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
87%

Igen, ilyen időbeosztással teljesen jól lehet kutyát tartani.

Érdemes felnőtt vagy már nagyobb kölyköt örökbefogadni (6 hónapostól), és munkába indulás előtt jól megmozgatni, minél jobban elfárasztani. Viszonylag hamar megszokja a napi rutint, ha mindennap (munkaszüneti napon is) nagyjából minden ugyanúgy zajlik - séták, pihenés, játék, etetés ritmusa.

2020. febr. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
89%

Előtte jól megsétáltatod, ahogy én is, akkor szinte végig alussza. Bár nekem 2 kutyám van, így mondhatni sosincsenek egyedül. Idősebbik menhelyi szeparacios szorongó volt. Mióta megérkezett mellé a kölyök, abbahagyta. Szóval biztosan sokat jelent egy másik kutya társasága neki.


Az viszont igaz, hogy innentől kezdve mindenbe bele kell kalkulálni a kutyát. Munka/suli után nem mehetsz el még barátokkal beülni valahova, mert a kutya vár otthon. Én is ilyenkor előbb leviszem a kutyákat és utána szervezek programot. Vagy hétvégén. Reggel egy órával korábban kelek miattuk. Este lefekvés előtt még le kell vinni egy gyors pisire. Nem lehet bealudni. Szóval ezt gondold végig. Nem írtad, hogy kertes ház vagy lakás, előbbinél egyszerűbben kivitelezhető a kutyázás, de itt is kell napi 1-2x séta, amit be kell illeszteni a napi rendbe.


Én 7kor indulok itthonról, kb 4re érek haza. Akkor rögtön séta. Addig senki sincs otthon. Este 9 után megint egy rövid séta.

2020. febr. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
75%

A legtöbbünknek 8 órás munkaideje van, ez a normális a mai világban.


Ha 8 hetes kölyökkutyáról van szó, akkor az első fél-egy év lesz igazán kalandos habitustól és a nevelés hatékonyságától függően.


Valaki írta fentebb, hogy mindent szét fog rágni unalmában: Ez gyakorlatilag kölyökkutyánál egy természetes jelenség, éppen ezért a gazda felelőssége, hogy eltegyen mindent láb alól és tréninggel leszoktassa a rágásról. Nem biztos, hogy szét fogja dönteni a házat (ez inkább a szeparációs szorongásnál jellemző), de biztosan lesz olyan, amikor huncutságot csinál a távollétedben. Ez ellen vagy elővigyázatossággal védekezel (elpakolsz minden szétrágható, ledönthető tárgyat) vagy lehet szobakennelt alkalmazni.

2020. febr. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
84%
Én hétköznap dolgozok, és csak munka előtt és után tudok a kutyával foglalkozni, hétvégén viszont többet tudok a kutyával lenni, most hétvégén például 20km-t túráztunk 2 nap alatt. Aki ezt állatkínzásnak gondolja, az biztos szívesebben látná az én kutyámat is egy szűk menhelyi kennelben minimális foglalkozással, minden esetre amíg a kutyámon azt látom, hogy vigyorog, hanyatt dobja magát egy kis simogatásért, éjjel, míg alszom, feljön mellém az ágyra és arra ébredek, hogy ott szuszog mellettem, hozzám bújva, addig én úgy gondolom, ő ott jól érzi magát, és nem azokat igazolja, akik szerint ez kínzás. Viszont hétvégén számtalan kertben, udvaron tartott neveletlen, le nem mozgatott kutyát láttunk az útvonal mellett, ahol a túra alkalmával elhaladtunk. Az én kutyám lakásban él, de több törődést és foglalkozást kap még úgy is, hogy dolgozom, mint azok a szerencsétlen kerti dísznek tartott ebek.
2020. febr. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!