Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes kutyát tartani?

Érdemes kutyát tartani?

Figyelt kérdés

Sokan mondják hogy nagyon rossz amikor meghal, és nem tudják magukat túltenni rajta.

Érdemes ezzel a tudattal tartani, vagy ti nem gondoltok bele? Hogy lehet ezen túl lenni?



2019. febr. 10. 00:13
 1/10 anonim ***** válasza:
29%

A kutya is észreveszi, ha meghal a gazdi, de attól még 2 nap múlva boldogan eljátszik egy másik gazdival.

Neked is ugyanezt kell tenned.

Ha meghal a kutyus, másnap bemész a menhelyre és hozol egy másikat.

Ezzel jót teszel magadnak és jót teszel egy másik kutyával.

Butaság lenne , ha magadba roskadnál, azzal senkinek nem teszel jót.

Ha van egy új kutyád, az nem fog megakadályozni abban, hogy emlékezz, de az új kutya könnyen átsegít a nehéz időszakon, ugyanúgy , mint egy gazdiját elvesztett kutyának segít az új gazdi.

Egymás mellett élünk 30000 éve, jól összepasszolunk.

Én oltári szegénynek érezném magam, ha nem osztanám meg az életemet egy állattal. Sokunknál ez a kutyát jelenti, de bármi jó, amelyik érzelmeket képes kifejezni.

2019. febr. 10. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Egy jó gazdának nem csak a szomorúság jut eszébe a halála után, hanem az a rengeteg sok szép emlék is, amit együtt töltöttek. Hidd el, maga a kutya is sok mindenre megtanítja az embert, csak lehet, hogy nem azonnal tudatosul és utólag jövünk csak rá. Butaság depresszióba esni miután meghal, hiszen ez az élet rendje (sajnos), inkább arra kell koncentrálni, hogy az alatt a 10-15 év alatt minél szebb és jobb életet biztosíts a számára. Cserébe te is 10x annyira jobb ember leszel majd mellette... Ha engem kérdezel, akkor ÉRDEMES kutyát tartani, de csak akkor, ha képes vagy túllátni az "állaton" és tudod társként kezelni.
2019. febr. 10. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Ez kb. olyan mintha azt kérdeznéd, "érdemes élnünk, ha úgyis meghalunk?" "érdemes szerelmesnek lenni, ha meg is csalhatnak?" "érdemes keményen dolgozni mindenért ha a végén semmit nem viszünk magunkkal?" szal remélem érted. Az élet már csak ilyen. De ha semmit nem csinálunk soha mert félünk hogy mi lesz, akkor mi értelme van élni?
2019. febr. 10. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
33%
Ha azt mondom, hogy a kutyánk után 10 évig nem fogadunk be másikat, gondolhatod, hogy igen, elég mély nyomot hagyott, amikor el kellett altattatni. Nem kérdés, hogy igen, abszolút "megérte".
2019. febr. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

Igen megéri.

Igaz, hogy sok kiadás, sok türelem és sok áldozatot kell hozni érte, de annyi szeretetet ad, hogy bőven megéri.

A halál meg az élet rendje.

Nekem volt/vannak/lesznek kutyáim.

2019. febr. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
Figyelj, aki a haláltól és a gyásztól parázik, annak élnie sem érdemes. Aki él, az egyszer meghal, de aki itt marad, azoknak az élet megy tovább. A 9 és fél éves nimfapapagájomat is megsirattam és meggyászoltam, mikor elpusztult, én neveltem pici korától, tojás kora óta ismertem, nálam született. Az emlékeimben ott él, de nem ragadtam le a gyásznál. Nekem senki ne mondja, hogy egy kutya más, mert kötődés tekintetében semmivel sem másabb.
2019. febr. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

Erről két cikket ajánlok:


[link]


[link]


Ezekből talán megtalálod a saját válaszodat

2019. febr. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
37%

Rossz,hogy meghalnak.

Én mai napig nem tettem túl 100%ra magam a kutyám halálán(nyáron kellett végelgyengülés miatt altatnom 16,5 évesen).


Pénteken lenne a 17. szülinapja,ha megélte volna :(


Van mikor még sírok több napig miatta,van jobb és rosszabb hetek.


Ettől független van még egy kutyám aki idén lesz 8 éves,nyilván rossz bele gondolni ha már ő sem lesz. De mindenképpen szeretnék 1-2 éven belül még egy kutyust. Nekem egyszerűbb egy fokkal a gyász,hogy ""marad"" még egy kutya. Így a napi rutin nem szűnik meg teljesen.


Nehéz kiheverni,de akármilyen nehéz az élet megy tovább.

Mivel kutyás vagyok,kutyás szakmám van,nem bírnám elképzelni,hogy ne legyen kutyám több. Vége rossz. De ez is hozzá tartozik :(

2019. febr. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
34%

Nálunk a kutya családtag. Jön velünk nyaralni, kirándulni és mindenhova ahova csak lehet. Az előző kutyám is ilyen volt.

Nyilván rossz, amikor meghal. De van 15 éved, amikor folyamatosan mosolyt csal az arcodra, veled van, veled csinál mindent és jó kedvre derít. Szóval igen, érdemes. Akkor is, ha egyszer vége lesz.

2019. febr. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
34%

Az lemaradt,hogy nem fog eszedbe jutni a fiatal kutyádnál minden nap,hogy mi lesz ha meg hal.


Én sem gondolok arra,hogy a 8 évesem mikor hagy itt, néha eszembe jut,de úgy igazán nem kattogok ezen.


Majd ha már süket,vak lesz és fekszik egész nap akkor lesz rossz nézni az egykor hiper aktív labdamániás kutya nem szalad többé a labda után,mert megöregedett.


De amíg aktív és egészséges nem kattogok rajta.

2019. febr. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!