Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkshire terrier felnőttkori...

Yorkshire terrier felnőttkori mérete igaz, hogy attól függ mennyit kap enni?

Figyelt kérdés
2020. febr. 12. 21:16
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Egyik ismerősöm mondta,hogy ők keveset adtak enni a yorkienak,mert nem akarták,hogy nagy legyen. Igaz ez így?
2020. febr. 12. 21:17
 2/11 anonim ***** válasza:
36%
Ha nem adsz egy kölyöknek eleget enni, akkor kisebb lesz, mint genetikailag lehetne.
2020. febr. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Nem. És ilyen szempontból állatkínzás, amit csináltak.


Genetika. És még mindig nem értem miért nem tök mindegy, hogy egy kutya 2 vagy 3kg? Ha meg csak fajta jellegű, akkor hiába éhezteted. Max belepusztul, de nem lesz fele akkora, csak beteges.

2020. febr. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%

Ismerősödet rúgd már pofán a nevemben, köszi.


Nyilván kisebb lesz. De nem lesz tőle cuki mini-yorkie: egy alultáplált kis "patkány" lesz szerencsétlen. Mindenféle vitamin és egyéb hiánya lesz, emiatt kopott lesz a szőre, kopaszodni is fog.


Erőtlen, gyenge lesz, az immunrendszere hamar beadja majd a kulcsot.


Feleannyit sem fog élni, mint amennyi a fajta átlagos élettartama.


Ja, és szegény lelkivilága is romokban lesz.


Képzeld már el, milyen érzés úgy élni, hogy folyamatosan éhezel???

2020. febr. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

Felnőtt kori méret a szülőktől is függ.


Törzskönyves yorkit veszel akinél pl a szülők és felmenők is 1-3 kg közt voltak,akkor a kölykök e-között lesz.


De egy 20-70 ezres szaporított yorki 6-10 kg-osak is lehetnek,hiszen azt se tudod ki fia borja, teljesen keverékek már, meg betegek stb


Éheztetés meg k--va szar megoldás,mert tönkre megy a kutya szervezete.


Aztán majd annyit fog az ilyen ember állatorvosra költeni,hogy egy törzskönyves kutyát vehetett volna!


Gyűjteni kell.

Én is most vettem kutyát 250 ezer ft volt,szerencsére tenyésztő nagyon rendes volt. Megbeszéltem vele,hogy havonta törlesztem,nyilván átvételkor kifizettem egy részét.


Csak sokan sajnálják a pénzt.


De én inkább veszek jó helyről kutyát és tudom nem lesz 2x akkora,meg ideggyenge és beteg.

2020. febr. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az én yorkiem törzskönyvezett. Ez az ismerősöm szaporítótól vette,állítólag mini yorkie. Meglepett mikor ezt mondta,hogy ők 1 éves koráig kevesebbet adtak enni a kutyusnak,és en miért adok neki konzervet is,mert akkor nagyobb lesz. Kíváncsi voltam igaz e amit mondott,vagy tényleg a genetikától függ csak,ahogy én gondolom. Persze inkább legyen egészséges 3 kg a kutyám felnőtt korára,minthogy éheztessem.
2020. febr. 12. 21:42
 7/11 A kérdező kommentje:

Én 180 ezerért vettem,tenyésztőtől a kutyust.

Ő 90 ezerért vette szaporítótól,utólag kiderült,hogy nagyon rossz körülmények között tartják a kutyákat.

2020. febr. 12. 21:45
 8/11 anonim ***** válasza:
13%
Az egyik válaszra reagálva: ha szaporítótól veszi valaki a yorkit, akiről azt se tudodja az ember ki fia borja, teljesen keverékek már, annak nem kéne inkább egészségesebbnek lenie a genetikai változatosság miatt, mint egy normál yorkinak? Barátnőm családjában három yorki van, az egyik epilepsziás, a másik cukorbeteg a harmadiknak az izületével vannak poblémái. Elvileg mindhárom fajtaspecifikus betegség. :(
2020. febr. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%
8, a kifiaborját úgy értsd, hogy testvéreket, anyát a saját kölykével vagy fordítva, stb. Tehát totál beltenyészet, így az általad említett fajtajellegű betegségek (és egyebek is) még súlyosabban és sokkal nagyobb eséllyel jönnek ki.
2020. febr. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
23%
A válaszoló egyértelműen írta, hogy ott a keverékekre gondol, nem pedig a beltenyészetre. Én csak arra vagyok kíváncsi, hogy ha a kutya keverék, akkor is fennál-e a fajtaspecifikus betegségeknek a kialakulási lehetősége?
2020. febr. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!