Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A shiba inu makacsságának...

A shiba inu makacsságának leküzdésében segíthet egy profi kutya tréner?

Figyelt kérdés
Meg lehet hogy lessz egy shiba inunk. De az az egy dolog zavar hogy azt írják róla hogy nagyon makacs. Azon gondolkodom ha kapna egy rendes nevelést hogyha egy kutya tréner segítene akkor talán nem lenne annyira makacs? Szerintetek?
2020. febr. 13. 18:58
 1/6 anonim ***** válasza:
40%
A makacssagot nem tudod oktatoval ae legyozni. En is az elozo kutya elete vegeig kuzdottem vele minden nap. Aznap volt kevesbe engedetlen,h futottam vele 1-1,5 orat ! Heti 5-6-szor jartunk futni
2020. febr. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
22%

Nem az olyan.


De minek veteted, ha nem tudod elfogadni?

2020. febr. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tréner egy szintig jó, de nektek kell majd otthon kezelni...Shiba inu cukin néz ki, divatos is, sokan nem vágják, hogy kb ugyanolyan nehéz kezelni, mint egy husky-t.
2020. febr. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Mer nem jo neked egy normalis higgadt oruovedo kutya(dobermann,roti vagy amstaff)??? A roti es amstaff jiggadtabb. Szepen teljesitik a parancsot. Kedvesen jutifalatokkal tanutottam en is. A villamoson ment vkihez spannolni,en nem akartam es futtyentettem es abbahagyta. Wow . Nezett mindenki,milyen szofogado. Csak jutfalattam tanitottam. Soha nem vertem meg. (Jutfalat,nyers szarvashus,nyershal,nem a szaraztap meg tarsai)

Ha kicsit akarsz ott van az angol staffordshire terrier. Majdnem akkora ,’mint a shiba,de fegyelmezett,figyeli a parancsod. Ha kutyakka valo jatekrol van szo,ezek is jatszanak aranyosan! Birkoznak is.

Kinek kell egy shiba inu ugrandozasa meg engedelmetlensege? Egy sibai uval mar ugyanezt nem lehet eljatszani. Azza vert szenvedsz es nem lesz olyan fegyelmezett.

2020. febr. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%

Egy tréner nem fogja megoldani. Neked kell megtanulnod, hogy legyél következetes, hogy tartasd be vele a szabályokat.

A kutya iskola jobb megoldás lenne mert ott elsősorban a gazdikat tanítják mit hogyan kell. De onnantól már csak rajtad áll milyen szinten gyakorlod be a dolgokat a kutyáddal. Makacs kutyával szemben neked még makacsabbnak kell lenned és ragaszkodnod ahhoz, hogy ha mondasz valamit az úgy is legyen. Nem hagysz rá semmit. Ha nem akar oda menni hozzád utána mész és a grabancánál fogva oda vonszolod ahova eredetileg hívtad. Ilyenek.

2020. febr. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyebkent tevedes, mert nem makacs, hanem ontudatos. Nem azert nem csinal valamit, hogy neked keresztbe tegyen. Nem egy egyszeru eset a shiba, mert nem keves turelem kell hozza es SOHA nem lesz kezes barany es minden cukisaga ellenere igen eros kezet igenyel, kulonben pokolla teszi az ember eletet. Kulonosen fontos a szocializacio, mert vad es tud agressziv lenni. Szoval ha csak a "szepsege fogott meg", akkor (irtam egy masik kerdesednel is) gondold ujra es ne kullem alapjan valassz kutyat. Nagyon sok a melo vele es nem feltetlen terul meg...rohadtul nem a megfelelni akaras hajtja, mint a ujabb fajtakat (csakugy mint a tobbi osi fajtat).
2020. febr. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!