Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hiszi a többség, hogy...

Miért hiszi a többség, hogy az ÖSSZES szaporító szörnyű körülmények között tartja a kutyáit?

Figyelt kérdés

Mi is szaporítótól vettük a kutyánkat, mert nem nagyon volt pénz törzskönyvesre, amit a törzskönyvre költenénk, azt inkább jobb minőségű tápokra, jó kutyaházra, játékokra költjük. És amúgy sem akarjuk kiállításokra vinni. És nem sok helyen látni olyat, hogy annyira szeretnék a kutyát, mint ahonnan vettük. Egy kutya, kinti-benti, nagyon ápolt, de törzskönyv nélküli. És egy nagyon sok kiállítást, versenyt nyert törzskönyves kannal fedeztették.

A kölykökkel a lehető legtöbbet foglalkoztak, játszottak velük. Végigkövettük, hogy mi történt a kiválasztott kutyával 8 hetes koráig (telefonon, plusz nagyon sok képet kaptunk).

A kiskutyákat nem adták oda bárkinek, pedig sokan jelentkeztek, csak akikben megbíztak.

Amióta elhoztuk a kutyust, azóta is gyakran beszélünk, pedig nem is ismertük egymást előtte, csak a hirdetés miatt.

Egyébként volt már törzskönyves kutyánk is, nem kell lenézni, meg szidni, hogy gazdagítjuk a szaporítókat, akik mellesleg ivartalanítják a kutyájukat, pedig semmi baj nem volt vele, a kiskutyáknak is gyorsan találtak gazdát.

Sok helyen olvasom, hogy "a szaporítók akik disznóólban tartják a kutyákat és moslékkal etetik..." Hát ez egyáltalán nem igaz (persze vannak kivételek), sok ember ad meg mindent a kiskutyáknak, akkor is, ha véletlenül csúszott be.


2010. júl. 23. 15:30
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
67%
Nem minden szaporító rossz,azonban tény,hogy egyszerűen a megfelelő szűrések nélkül nem lehet BIZTOSAN egészséges kutyákat tenyészteni,illetve még más dolgok is elmaradnak,amik ha meglennének már tenyésztők lennének és nem szaporítók.Ha szerencséd van akkor kaphatsz közel ugyanolyan jó kutyát szaporítótól is,azonban a szűrések nélkül a szaporítók maguk sem tudják milyen kutyát adnak.
2010. júl. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
7%

Aki tudja miről beszélsz, az én vagyok. Az én kutyám szintén ilyen, és ő egy csodálatos kutya. Azért mondják az emberek, mert nekik nem olyan a kutyájuk, mint nekünk. Pedi a mi kutyánkat Pedigré táppal etették, és nem mocsokban tartották. Az emberek azt hiszik, hülyék az ilyenek, mert nekik nincs olyan kutyájuk, mint a miénk. Az én Airedale terrierem csodálatos kutya, pedig ő is olyan, amilyen a te kutyád.


Üdvözlettel: Egy szaporítótól való kutya gazdija

2010. júl. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
88%

Tisztázzunk pár dolgot:normális tenyésztőnél NEM a törzskönyvet fizeted meg,ennek ára mindössze 5000 forint,hanem a szakértelmet,az egészségügyi szűréseket stb.röviden a minőséget.

Akitől vetted,az a butaságból szaporítók közé tartozik, valószínűleg az "egyszer szülnie kell"-típus,erre vall az is,hogy ivartalanítani akarja most már a kutyáját.Ezekkel "csak"annyi a baj,hogy ismeretlen szármzású és egészségi állapotú utódokkal növelik az állományt,ezzel a fajtának ártanak.Mondjuk az sem normális,aki ilyesféle szaporításba belemegy egy győztes kannal.

Ti sem tudhatjátok,nincs-e öröklött betegsége a kutyátoknak,ami később jön ki és ingetek-gatyátok rámegy,vagy ha nincs pénz,a kutya lealtatása marad(ezt hívják gazdasági okoból való eutanáziának).

Mivel a szukának nincs törzskönyve,nem tudhatjátok azt sem,nem rokonok-e a kannal,ami ugye megint baj.És az is gond,hogy az ilyen almokból való kutyák jó eséllyel ugyanilyen "egyszer hadd legyen kölyke"-féle barmokhoz kerülnek,így a tudatlan szaporításnak sosem lesz vége,amire talán nincs akkor szükség,mikor 2 millió gazdátlan állat van az országban,köztük sok fajtatiszta.

Ha tetszik,ha nem,akkor is egy szaporítót gazdagítottatok.

Akik horror körülmények között tartják a kutyákat,azok a pénzért szaporítók,ők is ártanak a fajtának.

2010. júl. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
90%

15.37-esnek:azért ne legyél már elájulva attól,hogy a rossz minőségű,olcsó Pedigreevel voltak etetve a kutyák!Ez csak a szaporító igénytelenségét bizonyítja.A táp nem itt kezdődik.

Attól meg,hogy szerencséd volt a szaporítós kutyáddal,rengeteg esetet tudok felsorolni,amikor szaporítós kutyákat fél éves koruk körül kellett lealtatni a hozott(öröklött)betegségeik miatt.

Az én kutyám is szaporítótól van,kétéves korára benne volt félmilliómban,hogy az öröklött meg a tartási körülményekből adódó problémáiból kigyógyítottuk.Ha nem adtam volna el épp a lakásomat,nem tudtam volna ezt kifizetni,és kénytelenek lettünk volna lealtatni.

Arányaiban sokkal több beteg,ideggyenge,hibás kutya jön szaporítóktól,mint egészséges.

És ennek sosem lesz vége addig,míg nem szűnnek meg az olcsó kutyát kereső igénytelen vevők.

Én sem fogok többé szaporítótól vásárolni,inkább nem lesz kutyám addig,míg a fajtamentőkhöz nem kerül megfelelő.

2010. júl. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
19%

Nem tudom!Szerintem a tenyésztők cirkuszolnak itt mert nem veszik a kutyáikat!


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__1022816-akine..


1 oldal utolsó válaszolója vagyok,természetesen 0% ra lepontoztak!Na nem mintha érdekelne a pontgyűjtés!:D

Körülnéztem tenyésztőknél is kutya vásárlás elött de egyáltalán nem tettszett a kínálat!Német juhász kutyát készültem venni de úgy nézett ki némelyik mintha 20 centivel rövidebb lenne a hátsó lába mint az első!Egyáltalán nem tettszettek ezért vettem onnan ahol küllemre és más szempontból is megfelelt minden az elvárásaimnak!

Lehet megint lepontozni!;)

2010. júl. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

A szuka szülei törzskönyvesek, tehát megvannak a szűréseik, a szuka egészséges, csak olcsóbban vették meg törzskönyv nélkül. A kan pedig szerintem a lehető legjobb, a sok kiállítással és versennyel.

Akiktől vettük, nem azért fedeztették a kutyát, mert szerintük egyszer szülnie kell, hanem pont azért, hogy olyanok is vehessenek kutyát, akiknek nincs pénzük törzskönyvesre és nem akarják kiállításokra vinni, csak egy hobbikutyát akarnak, ahogy ők is akarták.

És nem tartozom az "egyszer hadd legyen kölyke"-féle barmokhoz, mert az első tüzelése után ivartalaníttatom.


15:37, örülök, hogy egyetértesz.

2010. júl. 23. 15:55
 7/24 anonim ***** válasza:
8%

Kedves 15:47-es. Nem kell másokat szidni. Ki mondta, hogy elvagyok telve attól, hogy a kutyát pedigrével etették???

Ilyet nem is írtam! Amúgy a Pedigree nem rossz kaja, ami kutyát ismerek mind szereti. Amúgy a Pedigrével arra akartam rávilágítani, hogy nem mocsokkal etették a kutyámat, és a tenyésztő nem volt igénytelen. A kiskutyái szépek voltak, és minden nap fésülték őket, pedig rövid szőrűek. Szóval erről ennyit.

2010. júl. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem semmi bajom ezzel, csak az a baj, hogy a kutyust hobby kutyának vették, pont azért kapták meg olcsóbban, hogy ne tenyésszenek vele.

Elvileg hobbyra nem is nagyon adnak el "jó" kutyát, vagy csak ivartalanítási kötelezettséggel, illetve úgy, hogyha később mégis tenyésztésbe akarják vonni, ki kell fizetni a külömbözetet a 2 ár között, mert így elvileg ugye kb. fél áron jutottak hozzá. Esetleg már eladáskor látszott is, hogy a kutya később nem felel majd meg a tenésztéshez szükséges feltételeknek, ezért adták el hobby kutyának.

Így tulajdonképpen szerződésszegést követett el a szuka gazdája, amiért elvileg a kutyát akár visza is veheti tőle a tenyésztő, ha tudomást szerez az alomról.

Mondjuk én azt sem értem, hogy a kan gazdája hogyan fedeztethette be a szukát, ilyet az igazi tenyésztők nem szoktak, nem adják a nevüket egy "szaporított" alomhoz.

2010. júl. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
84%

Attól,hogy a szülőknek van törzskönyvük,még nem biztos,hogy a szűréseik is megvannak,ez két külön dolog.Ezt külön kell megcsináltatni.

Szaporítótól venni kutyát pont olyan,mint kínai piacon venni cipőt:van,akinek 1 hét után rohad le a lábáról,van,akinek fél év után,de a végeredmény ugyanaz.Csak az a bibi,hogy a kutya élőlény...

Akkor az,akitől a kutyát vettétek,a jószívűségből szaporítók közé tartozik:).

Ez egy új kategória.

2010. júl. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
62%

Az nem baj, ha valaki szaporítótól vesz kutyát, de az baj, hogy sokan szaporítanak. Kicsit ellentmondás ez, de ez így van.

Mert lehet, egy nagyon gondos gazdi meg minden, de ha csak egy szaporító, akkor nem szűri betegségekre, nem figyel a genetikára, és aztán a kutya meg beteg lehet.


A mi kutyánk is így lett, rokonnál lettek kutyakölykök, egyet elhoztunk( inkább megmentettünk!) és bizony diszpláziás is volt.

Míg egy igazi tenyésztőtől vett kutya esetében, erre kisebb az esély.

2010. júl. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!