Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti ivartalanítottátok a szuka...

Ti ivartalanítottátok a szuka kutyátokat?

Figyelt kérdés
Nagyon féltem őt, lányoknál ez azért mégis csak nagy műtét. Viszont szinte semekkora esély nincs arra, hogy vemhes legyen, tüzelési időszak alatt ki se mozdulunk (akkora telek van, hogy elfáradok ha körbesétàlom, úgyhogy ezzel nincs gond, akkor is tud mozogni) amúgy sincs rá túl sok esély, más kutya nem tud ide bejutni. Meg egy ismerős ivartalanított kanjaival szoktunk bandázni, más kutyákkal nem nagyon találkozik és akkor sincs rá lehetőség, hogy megtörténjen a dolog. De azért tudom, hogy kellene ivartalanítani, mert sok betegséget meg lehetne előzni ezzel. Mit csináljak? Nagyon féltem, hogy rosszul sikerülne a műtét, borzasztó milyen állatorvosok is praktizálhatnak, a városunkban kapásból 3 kezébe biztos, hogy nem adnám. Meg a gyógyulási időszaktól is félek, mi van ha megviseli lekileg vagy elfertőződik, szövődmény lép fel... :( Tényleg nem tudom mit csináljak, meg szakadna a szívem, ha tudnám hogy éppen műtik..
2020. febr. 13. 21:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanítva került hozzám fajtamentéstől, nem sokkal az ivartalanítása után. Semmi probléma nincs vele, és az ivartalanítás miatt kezdetben sem volt, annyi, hogy mivel novemberben volt az ivartalanítás, és utána tél jött, ezért a hasa még csupasz volt, és jobban fázott, de ott is rendesen visszanőtt idővel a bunda. Olyan állatorvoshoz vidd, akiben megbízol, én is hallottam rossz tapasztalatokat, de ha kell, akkor akár távolabbra is lehet menni, létezik kutyafuvar segítség is.
2020. febr. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
77%
A környékemen egy szuka kutyáról tudok, akit nem ivartalaníttattak és esély sem volt soha arra, hogy befedezze egy kan, mert a közelébe sem engedi a kan kutyákat, egészségügyi gondról sem számolt be a gazdi, de ez a fehér holló kategória, a legtöbb nem ilyen szerencsés.
2020. febr. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 evimeri ***** válasza:
100%

Ivartalaníttasd

1. Nagyon sok betegséget megelőz pl. gennyes méh gyulladás. Mi épp az ivartalanítást terveztük, amikor a kutyánknak gennyes méhgyulladása lett 3 évesen, így az ivartalanítás ár nem volt kérdés.

2. Két éve vettünk egy házat, ahol ott maradt egy belga juhász szuka. Ivartalanítva nem volt. A kerítés biztonságos. Normál esetben nem fér át rajta kutya. A munkánk miatt havonta csak 4-5 napot töltöttünk otthon. Mit ad isten 2019 januárban 11 kölyköt fialt. Mint utóbb kiderült a szomszéd két alkalommal zavart ki az udvarunkról egy csont sovány kutyát, aki mégis csak átfért a kerítés rácsai között.

Tanulság: akár szuka, akár kan mindenképpen ivartalanítani kell, hogy ne érjen meglepetés.

2020. febr. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
56%

Első szukám nem lett ivartalanítva 16,5 éves méhében ciszták jelentek meg,mondta a doki reménykedjünk,hogy nem lobban be gyulladássá,mert akkor sajnos el kell altatni. Szívpróblémás is volt öreg korára,egy műtétet nem élt volna túl. Bár nem ebbe, hanem végelgyengülés miatt kellett rá két hétre altatni.


Ha méhgyulladást kapott volna,szerintem sose bocsájtottam volna meg magamnak,hogy nem ivartalanítottam időben.


Második szukám 6 évesen ivartalanítva lett(akkor volt 14 éves a fent említett kutyám), többször volt álvemhes,meg tiszta dili volt olyankor,de persze nem mindegyik tüzelésnél. Aztán úgy döntöttem jobb kipakolni.


Mikor első kutyámnál a ciszták jelentek meg,áldottam az eget,hogy a másodikat 6 évesen megműtettem.


Most egy kan kutyám van(11 hetes még csak). Kiállítási terveim vannak vele. Meglátjuk mi sül ki belőle.

De 5-6 éves korában ivartalanítva lesz ő is. Ha a kiállításosdit hamarabb feladjuk akkor hamarabb lesz kigolyózva.


Nálunk amúgy az nap volt kómás mikor haza hoztuk,meg fázott,mert remegett vastag takaróra fektettük majd egy vastaggal bebugyoláltuk, 2-3 napig sokat aludt. Lépcsőn vittük hoztuk,mert a varrat húzódott neki,de aztán 4. nap már minden teljesen rendben volt :)


Én azt mondom jobb előbb ivartalanítani míg fiatal,egészséges,mert ha már össze szed egy szívproblémát speciel,meg lesz valami baja,az már életmentő műtét és nem rutin műtét!

2020. febr. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Télen meg nyáron elég szar lehet a sebbel lenni, még úgyis hogy bent alszik nálunk. Szóval akkor marad tavasz vagy ôsz eleje. A vemhességtôl egyáltalán nem tartok, arra szinte semmi esély nincs. De a betegségektôl igen, úgyhogy sort kell keríteni majd a dologra, még nagyon fiatalka szerencsére.

Még egy kèrdés: tudtok egy jó doki Pest megyében, aki tényleg nagyon ért a dolgához és aki a szakértelme mellett nem csak egy darab húsként tekint a pácienseire?

2020. febr. 16. 21:38
 16/18 A kérdező kommentje:
Akihez oltásokra járunk ô jófej, de nem biztos, hogy rábíznám a mûtétet...
2020. febr. 16. 21:40
 17/18 anonim ***** válasza:
Az én kutyám a Border Collie Fajtamentéstől van, az ő ivartalanítását ott csinálták meg pár héttel azelőtt, hogy hozzám került, Diósdon vannak: [link]
2020. febr. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Szerintem a fajtamentéshez kapcsolódó rendelőben értik a dolgukat, nálunk semmi probléma nem volt, nagyon szépen megcsinálták, én meg sem tudtam volna mondani, hol van a műtéti vágás.
2020. febr. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!