Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miből mennyit adjak egy 10 és...

Miből mennyit adjak egy 10 és 15 kilós kutyának? (BARF)

Figyelt kérdés

Hosszas gondolkodás után a barf etetés mellett döntöttünk. Rengeteget olvastam utána, hogy miből mennyit, de megakadtam, hogy egy 10 és 15 kilós fiatal kutyának például hány gramm csontos, illetve színhúst, belsőséget kell adjak?

Rendben van, hogy a húsnak a 30-40%-át kell kitennie, de ez nekik kb mennyi?

Sorry a hülye kérdésért..


2020. febr. 13. 23:05
 1/3 anonim ***** válasza:
81%

Átlagosan általában az ideális testsúly 2-3%-át kell nekik adni, de ez inkább nagyobb testű kutyákra vonatkozik, kistestű kutyáknál lehet 4-5% is kell, de ezt majd neked kell kikísérletezned, aktivitástól, emésztéstől függően, én a helyedben 3%-al kezdenék. Tehát a 10kg-os kutya egy nap 30dkg-ot kell egyen, a 15kg-os 45dkg-ot.

Az első héten még csak színhús és csontos, az is valami könnyebb állatból, csirke vagy nyúl. Fontos, hogy a csontos hús is legyen húsos valamennyire, ne konkrétan a csontot add oda, kezdetben kb. fele-fele arányban, tehát 15dkg csontos hús és 15dkg színhús a napi adagja. Csirke esetén a legjobb ha combfilét veszel színhúsnak és mellcsontot csontosnak, ezek a legkönnyebben emészthetőek. Az 50-50% nem minden kutyának válik be, figyelni kell a székletet, ha fehér és porzik, akkor sok a csont, ha híg akkor kevés, ez alapján variáld fokozatosan az arányokat (nálunk kb. 60-40% az arány a színhús javára, a csontos fajtájától is függően, kevésbé húsos csontból, mint mondjuk a nyak, fej stb. még kevesebb kell), ezt is ki kell tapasztalni.

Ha ezt szépen emészti jöhet a belsőség, 5% máj és utána 5% valami más kiválasztószerv (vese, lép, tőgy, here, stb., de ez ráér majd még), ezeket a színhús arányból "vesszük ki." Tehát kb. 15g máj + 15g más belsőség + 120g színhús + 150g csontos hús a 10kg-os kutyának. Az "elvek" szerint a zöldség is a színhús arányból jön le, én azt már nem szoktam levonogatni, az ugye az adag 10%-a még, jelen esetben nem gondolnám, hogy a +30g zöldséget vonni kéne külön, ha pluszba kapja a napi 30dkg mellé akkor sem lesz semmi baja, max lazítja a székletét, ha így van akkor tudsz korrigálni és kevesebb színhúst adni.

A barfshop e-könyvét ajánlom nagyon, illetve a barfos csoportban a START fájlt, abban minden szépen össze van szedve.

2020. febr. 14. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az első hozzászóló tökéletesen leírta, csak ismételném :)
2020. febr. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
47%

En a 30 kg-os fejlodesben levo 2 eves amstaffomnak adok:

Reggel es este enni. Mindket menu ugyanaz.

Sportnapon sport utan is van egy etkezes illetve sport elott.

Reggeli:

fel cukkini megfozve vmilyen zoldfuszerrel (ma oregano) fel cm-es szeletekre vagva + (ez kb 150 gramm lehet)

Nyers hekk (kifilezem,bor es zsigerek maradnak(e vitamin,a vitamin,d vitamin,cink es egyeb nyomelemek vannak benne)!!)—-> 300-400 grammos.Tehat a hekk felet kapja felmockazva reggelire.

Nyers marha gerinc csont 20 dkg (kg) : keves hus is van rajta

Mehpempo,mehkenyer,(<—-ez csak reggel. Ez tuning cucc,izomepito. En is eszem 15 eve folyamatosan!! )



Ugyanez vacsira.


1 kg szarvashust bejeszitettem neki a melyhutobe: a halat kb heti 2-3-szor felcserelem vele. Sajnos a hus sokkal savasabb,mint a hal. Savat szokott role hanyni. Nem nagyon eroltetem.


Tukorfenyes a szore es brutalisan gyorsan fejlodnek az izmai es sokaig birja a sportot.


Eredetileg a tenyeszto 700 gramm szinhust irt elo plusz csont/nap . De annyival mindig santult,ugyetlen volt,orraesett,kibicsaklott a laba.


Most 1-2 kg-val kevesebb es sose santul a futasaink utan( 2 orat futunk egyutt mindig-o szabadon). A kutyaval torteno birkozas utan se santul az uj kevesebb adagolassal.

2020. febr. 16. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!