Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mondják, hogy olcsóbb a...

Miért mondják, hogy olcsóbb a BARF, mint a prémium táppal való etetés? És van-e bizonyítva, hogy hosszú távon egészséges-e a kutyának?

Figyelt kérdés

Az összes BARF-os azt állítja, hogy olcsóbb BARF szerint etetni, mint prémium táppal. Nem tudom utánaszámoltak-e. Persze ha kizárólag csirkefarháttal meg pulykanyakkal eteted lehet, de ha minőségi húst (marha, szarvas, őz, ló, kecske stb) veszel neki, plusz ráköltesz a rengeteg kiegészítőre, amit sulykolnak beléd (ilyen olaj, olyan porcerősítő, immunerősítő), akkor hol olcsóbb?


Valamint van-e valami hosszútávú bizonyíték arra, hogy a kutya egészségének ez jót tesz? Mivel most lett divatos, nincsenek 10-15 éves tapasztalatok, hogy valóban egészségesebben és tovább él majd a kutya.


Mi a véleményetek? Újabb divatőrület, mint embereknél az ilyen-olyan diéta?



2018. júl. 25. 11:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
85%

Kb. 20ezer havonta úgy hogy ebben benne vannak a kiegészítők, amiket ugye kúraszerűen használunk, tehát több hónapra elég.


Ráadásul csirkével nem is tudok etetni mert allergiás rá.


Tehát kacsa, pulyka, nyúl, bárány, ló, marha, kecske és vad.


A vérvétel, illetve a kutya külső- fizikai állapota alapján mondom, hogy nálunk minden rendben van, és a kutya egészséges.

2018. júl. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Hány kilós a kutya? Nekem a 13 kilósnak kb 11-12 ezer ft havonta a táp (Real Nature Wilderness, nem olcsó)
2018. júl. 25. 12:26
 3/20 anonim ***** válasza:
90%

22 kg. Nem anyagi szempont miatt váltottam.

Viszont aki tud csirkét etetni, az valóban jóval kevesebből ki tudja ezt hozni.

2018. júl. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
63%

Én Real Nature-val etetem a kutyámat, van sok baromfi mentes tápjuk, amik jó minőségűek, kevés összetevőt tartalmaznak, de az mind jó tápanyagforrás a kutyáknak. A vadasparkokban pl a Real Nature halas táppal etetik a farkasokat, a nyers hús mellett. Szóval amikor a BARF-os ismerőseim azzal jönnek, hogy még ezek a prémium tápk sem jók... Pedig a farkasok étrendje sokkal "természetesebb", mint a mai kutyáké.


Az én kutyám meg nem enné a nyers húst, a baromfikra még allergiás is. Ha az árat nézzük, akkor ezzel ki is lőttük a legolcsóbb húsokat (csirke, pulyka)

Na meg amúgy is 45kg, mégis hány kg marha/vad húst kéne megennie naponta?

Amennyi antibiotikum van a bolti húsokban, nem hinném hogy napi 2-3kg hosszú távon jót tenne az egészségének. Arról nem is beszélve, hogy ugye a bolti húsok tömegét azzal növelik, hogy sós vizet nyomnak beléjük. Az extra só sem jó a kutyáknak. Budapestiként pedig elég nehéz 2-3 naponta friss bio húst venni.

2018. júl. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Sosem lesz hosszútávú bizonyíték egyik etetésforma jó-vagy rossz hatásáról.

Aki hússal etet, sosem tudja meg, tovább élne-e a kutyája, vagy egészségesebb lenne-e, ha tápozta volna. Igaz ez fordítva is.

Betegséget , rákot bármelyik etetéssel, ha hajlamos rá egy kutya, elkaphat.

Ahol tápos etetésnél gondok voltak és nyersre átállva rendbe jött, ott egyértelmű, hogy az utóbbi a megfelelő.

2018. júl. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
85%

Már 6 éve elkezdett " divatba jönni", külföldön még régebben. Ez már egy létező dolog volt nem 1 ève kezdődött. A hosszú távú tapasztalatok is jók. Ismerek 14 !éves molosszert, akit pici korától így etetnek. Elég meggyőző :) Ha ilyesmik érdekelnek angolul sok anyag fent van neten.


Az nagyon rossz kifogás,hogy a húsok tele vannak antibiotikummal. Mit gondolsz a tápban milyen hús van??? Mitől érzed jobbnak azt? A barfbál legalább látod mit adsz a kutyának, látod a színét, érzed a szagát... A tápnál semmilyen ellenőrzési lehetőséged nincs.


Sokan ,mint ahogy mi is kényszerből tértünk erre a pályára nem " divatból". Rengeteg kutya beteg állandó hasmenés, bélgyulladás, ekcéma, ételallergia, rákos megbetegedések tömkelege,mindenféle szőr/bőr problémák, rossz fogak, szájszag, állandóan nyomni kell a bűzmirigyüket, elhízottak... Szóval elég széles a skála ki miért fordul a barf felé. Nekem már nagyon elegem van belőle,hogy állandóan emiatt magyarázkodjak. ..

2018. júl. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért mondják, hogy olcsóbb mert a kilónként 2000 ft körüli árkategórás táphoz hadonlítják, és/vagy van a sima hentesnél olcsóbb beszerzési lehetőségük.


Alapvetően divat, de emésztési problémás, allergiás kutyánál előfordulhat, hogy a táp nem opció.


Mi ugyan nem barfozunk a túl sok macera miatt de az egyik kutyánk allergiás és hosszú kisérletezgetés után a száraztáp helyett a prémium konzerv, főtt rizs, nyers zöldség-gyümölcs kombináció vált be. Ha lenne fagyasztónk és olcsó beszerzési forrás akkor talán miis a barfozás mellett döntünk. A mi esetünkben a hipoallergén trovett tápnál pl biztos igaz lett volna, hogy olcsóbb.

2018. júl. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
74%

Barfoztunk egy 36 és egy 7,5 kilós kutyáva. A kicsi elvolt kacsán, pulykán és marhán, így ő olcsóbban kijött. A nagy csak a nyúl, marha, bárány kombót bírta. Csak a csontos húsként etetett nyúl 17ezer volt 2 hétre. Most real nautre wilderness tápot esznek, kb 1 hónapra elég a 12kilós zsák, ami 18ezer forint.


De igen, sokan sajnos tenyleg csak csirkével, az pedig persze hogy olcsóbb.

2018. júl. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
33%
Én is mindenhol azt látom, hogy olcsóbb, de ez borzasztó nagy baromság. Kb. háromszor annyiba kerül így etetni, mint egy rendes táppal.
2018. júl. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Én nem az olcsósága miatt váltottam. Nekem a belgám egyik tápot sem bírta, kirágta magát tőle. 30 kg a kutya és kb 30.000 forintban van a havi kajája (marha, nyúl, ló, bárány stb). Valtozatosan eszik. Tiszta izom, energikus és jól hasznosítja. Régebben napi 5x kellett cart szednem, ma már napi 1 van. 6 éve etetem így, makk egészséges. Nekem ez a legfontosabb.
2018. júl. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!