Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lassan 5 hónapos kiskutya...

Lassan 5 hónapos kiskutya tiszta izgalom bármilyen embertől vagy állattól. Kinövi?

Figyelt kérdés

Itthon jól viselkedik, ha kimegyünk az utcára akkor is, ha csak sétálunk. De ahogy valaki meg akarja simogatni, vagy esetleg megállunk egy másik kutyával megismerkedni, kicsattan az izgalomtól és ugrál, csóvál, se nem hall, se nem lát.


Nem bántom érte, mert se agressziót, se dominanciát se semmi ilyesmit nem látok rajta, pusztán színtiszta örömöt és izgatottságot. Megszokja idővel, hogy hiába az újdonság, attól még nyugodtak maradhatunk, vagy ha nem, van esetleg valami tippetek, hogy hogyan szoktassam le a túlzott izgatottságról? Nincs azzal baj hogy ne hallgatna rám, az utcán is, ha mondom a nevét rámnéz, ha hívom odajön, ha mondom valamire hogy "Fúj!" akkor ott hagyja. Ha nem engedem oda egy kutyához vagy emberhez tudomásul veszi, és jön tovább, nem próbálja kitépni magát a kezemből, és azért is odamenni. Amikor engedéllyel megy oda valahova, akkor van baj, egész egyszerűen a másokkal való interakció, ahol meg kellene tanítani az elfogadható viselkedésre.


A különböző interneten található csoda-kutyakiképző videók és tanácsok nem működnek, ott azt javasolják hogyha a kutya túl izgatott akkor lépjünk vele hátra a szituációból, ültessük le, várjuk meg amíg lenyugszik és utána menjünk vissza. Ha hátralépek vele, leül ő azonnal, de ahogy megyünk vissza az ember vagy az állat fele újra happiness-módba kerül és nyoma sincs az egy másodperce még meglévő nyugalomnak. Azt hittem a többi - nagyobb, idősebb - kutya majd egy kicsit helyreteszi ha sokat ugrál rájuk és megtanítják viselkedni, de azok inkább ignorálják és odébb mennek, ez meg csak ugrálna tovább.


2020. febr. 17. 17:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Szocializáció volt?
2020. febr. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez alatt mégis mit értesz? Nem volt, hanem van.
2020. febr. 17. 20:05
 3/9 anonim ***** válasza:
Szoktatás idegen emberekhez és kutyákhoz.
2020. febr. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én kutyám is ilyen, ő is 5 hónapos. Kölyök még, az a dolga hogy játsszon és örüljön mindennek.

Kutyaoviba jártok? Ott játszhat is a többiekkel, de ha kisebb feladatok vannak (behívás, ültetés, akadályok) akkor megtanulja azt is, hogy kutya társaságban is figyeljen rád. Illetve az enyém napközibe is jár heti kétszer míg dolgozom, és ott is sokat fejlődött a viselkedése.

2020. febr. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
26%

Mozgassal nyugszik le: kergetozzon poraz nelkul mas kutyakkal,birkozzon ,jatsszon. 1-1,5 eves kora utan menjetek futni vagy rollerrel/bijaccal kiserd!!


Menjetek erdoben (0porazzal) felfele maszastol farad!


Magas energiaszintu kutyat vettel,faraszd tobbet. Minden nap jatsszon 1-2 orat mas kutyaval. Akar hivjatok at a lakasotokba kutyas baratott!

2020. febr. 18. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az enyém 6 hónapos még nagyon bolondos ez normális :) ahogy idősődik úgy majd szép lassan lenyugszik.
2020. febr. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy ki fogja noni. Az enyem sem tette, ki kellett belole nevelnem es meg mindig van 1 olyan ismerosom, aki jutalmazta a fenti viselkedesert (annyi volt nalunk a kulonbseg, hogy meg ugatott is izgalmaban) es csititgatni akarta mint egy gyereket, annak ellenere hogy nem egyszer megkertem, hogy ignoralja a kutyat. Most konkretan nem tudom vinni magammal a kutyamat, ha azzal az adott ismerossel talalkozom. (Multkor az utcan erezte meg egyebkent a szagat, fejhangon elkezdett nyusszogni meg ugatni, egyszeruen nem ertettem, hogy mi baja van, erre hivott az az ismerosom, hogy ott van a szomszedban, fussunk ossze....)

Valoban nem kell buntetni erte, viszont amire kerd meg ilyenkor a kornyezetedet, hogy ignoraljak addig a kutya viselkedeset, amig meg nem nyugszik. Tanulj a mi esetunkbol, mert nekem iszonyu kinszenvedes. Masokkal nem csinalja, de annal az egy ismerosomnel egyszer annyira tulzasba vitte, hogy belilult a nyelve. Azota nem talalkozhatnak es pont.

2020. febr. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, lehet hogy egy picit türelmetlen voltam ebben a tekintetben, napról napra látom hogy javul a helyzet.


ma 08:39


Tehát akkor végül is a tied is kinőtte, csak annál az egy ismerősnél van neki valami bekattanva:)

2020. febr. 20. 11:43
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem, epp hogy nem notte ki, nagyon sokat neveltem mire eljutottunk erre a szintre. :)
2020. febr. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!