Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám békát eszik, beteg...

A kutyám békát eszik, beteg lehet tőle?

Figyelt kérdés
A 2 éves kutyám békát eszik. Észrevettem hogy békát kerget de eddig nem ette meg őket. Utána a szája habzik. Hallottam róla hogy a béka mérgező lehet?! Ha látom hogy ilyet csinál rászólók nem engedem neki. Valami tanács mit tehetnék ellene hogy ne egye meg. Egyébként semmi változás nincs mitán megette, nem beteg tőle.
2010. júl. 23. 22:32
 1/10 anonim ***** válasza:
enyém is ezt csinálja, nem lesz tőle baja nyugi:D
2010. júl. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Az én helyzetem úgyanez csak az én kutyám a csigát eszi meg. Nem tudom, hogy lehet e baja tölle. Bocs az off-ért.
2010. júl. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Morfologus ***** válasza:
Elvileg nem szabadna ennie, mivel a béka olyan váladékot enged magából ami miatt ki kellene köpnie azonnal, nem is hallottam még ilyenről, ő valami ínyenc lehet :) Szerintem semmi baja nem lesz, enyim mohát szeret enni :)
2010. júl. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Akiteki ***** válasza:

A varangyosbékától lehet baja. Az mérgező. A többihez jó étvágyat. Az enyémek is ettek már, csak én ijedtem meg, a kutyáknak kutya bajuk sem lett.

Néhány hete még tele volt a medencénk békákkal. Éjjel nem lehetett aludni tőlük, olyan hangosak voltak. Aztán egyik napról a másikra csend lett. Most nem tudom, hogy simán elköltöztek vagy a kutyák ették meg. Láttam az utcában gólyát is.

2010. júl. 24. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az én kutyám, amikor békát evett, habzott utána a szája. De nem úgy, hogy veszettség, vagy valami, csak a béka váladékától.
2010. júl. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
az én kutyám is évek óta eszi őket, annyi hogy habzik a szája. nyugi nem lesz semmi baja :)
2010. júl. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Akiteki ***** válasza:

A varangyostól habzik a szája nem? A levelitől nem láttam még ilyet.

Olvastam egyszer régen egy cikket valami falubolondjáról, aki fogadásból néhány sörért megevett egy békát.

Nem volt semmi baja, amíg a levelibékákat hozták neki, de egyszer találtak egy varangyost. Három nap múlva meghalt agylágyulásban.

2010. júl. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Na ezeket a béka evő kutyákat szívesen látnám itthon pár napra...míg "csend " nem lesz:)

Én úgy tudom hogy keserű a béka, ezért nem eszik meg pl a kutyák!De ez lehet hülyeség, ezt tényleg csak hallottam!A mi kis foxi keverékünk csak a 4 lábát rágta le a békáknak:)

Elég vicces volt de nem lett baja!

2010. júl. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Akiteki ***** válasza:
Okos a foxit. A békacomb finom.
2010. júl. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! Hát nekem is az volt a feltünő hogy habzik a szája, később ki lestem mit csinál ha beengedjük a kertbe.. naná hogy békára vadászik:D

Volt hogy rászóltam ne egye meg erre rögtön a szájába vette és a béka még brekegett a szájába.. na ott nevettem is meg meg is ilyedtem:) Leveli béka varangyos kicsi nagy teljesen mindegy neki igazából. Kertbe már nem nagyon engedem be de hát az udvarra is kiugrálnak.

2010. júl. 27. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!