Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Epilepsziában szenvedő kutyák...

Epilepsziában szenvedő kutyák gazdijai, milyen együtt élni egy beteg kutyussal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kutyus vásárlás/örökbefogadás előtt állok egy ideje, és most találtam egy kutyust akit nagyon szívesen magamhoz vennék, azonban epilepsziás. Egy pici méretű 5 éves kutyáról van szó, és én teljesen nyitott vagyok, de még nem volt dolgom ezzel a betegséggel, így eléggé tartok tőle. Enyhe rohamai vannak a kutyusnak, eddig akkor jött elő ha valamitől megijedt, mert eléggé elhanyagolta az előző gazdája.


Mennyire kordában tartható ez a betegség? Milyen végignézni azt hogy a szeretett kedvencünknek éppen rohama van? Mit lehet olyankor tenni hogy segítsünk rajta? Illetve mennyire drága a gyógyszerezése?


Előre is köszönöm a válaszokat! :)


2020. febr. 21. 19:10
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Bocsánat, hogy nem tudok hozzá szólni érdemben, de nagyon jó szívű ember lennél, ha befogadnád.
2020. febr. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
2020. febr. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Kap gyógyszert rá? Ha sokszor van rohama, akkor nem jó neki a gyógyszer, másik kell. Nagyon sok kutya epilepsziás, köztük az enyém is. Nem gyógyítható, de gyógyszerrel igencsak visszaszorítható a rohamok mennyisége. A rohamot látni igen rossz érzés, de nem szabad pánikolni. A gyógyszer mellett előjöhetnek rohamok, erre kell a végbéloldat, ami kb kiüti a kutyát, részeg lesz, dölöngél majd, de oldja a görcsöt. Ezt azért írom le, hogy ne ijedj majd meg, ha erre kerül sor. Hogy mit tudsz tenni? Beadod az oldatot és szemmel tartod, vigyázol, hogy ne tudja megütni magát. Az emberrel ellentétben a kutya nem tudja lenyelni a nyelvét, tilos a szájába nyúlni roham alatt. A gyógyszerek ára nem vészes.
2020. febr. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Még nem szed gyógyszert mert csak pár hete van a menhelyen, és egyelőre próbálják felmérni hogy mennyire súlyos nála az epilepszia.


Viszont felmerült bennem még egy kérdés: kímélőbb életet kell egy ilyen kutyusnak élnie, például óvatosan mozgatni vagy kerülni a nagyobb kutyás társaságokat, vagy gyógyszer mellett teljes életet élhet?

2020. febr. 21. 21:12
 5/7 anonim ***** válasza:
85%
Volt epilepsziás kutyám, élhet teljes életet, de nyilván jobban kell rá figyelni. (Nem célszerű tök egyedül magára hagyni egész napra, például.)
2020. febr. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%

15 évig élt az epilepsziás spánielem. Roham alatt védeni kell a fejét az ütődéstől, meg utána is sokáig kába lehet. Pisi, kaki közben kijön. Szóval lakásban erre számíts!

Én vittem ugyan úgy sétálni, mindenfelé. Ha rohamot kapott valahol, tartottunk egy órás pihit, és annyi. Sosem vettem tragikusan a dolgot.

A kutya se... Nagy vadász volt, szófogadó, okos kutya. Az első kutyám volt. 12 éves voltam,mikor megkaptam, 27 voltam, mikor elaludt végelgyengülésben.

Sokat masszíroztam a görcsben maradt lábait, sokat foglalkkztam vele. De nem volt az én szememben beteg kutya.

2020. febr. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A 7-es♥️♥️♥️ Nekem is spanim van, szerencsere nem epilepszias, mostmar 9 eves.

Viszont ismerek olyat, akinek epilepszias a kutyaja, azt mondta, hogy 1500Ft a gyogyszer es egyaltalan nincsenek mellette rohamai.

En bevallalnam a kutyust az eletmodnal pedig vszinuleg igen, hirtelen jovo stroboszkop szeru fenyek, ilyesmik kerulendoek.

Az egyik kommentelonek meg a genetikai zsakutcakrol annyit, hogy a fenti epilepszias kutya egy nemetjuhasz.

2020. febr. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!