Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Így megtanulja majd a láb...

Így megtanulja majd a láb mellett követést?

Figyelt kérdés
Azt szeretném megtanítani a kutyámnak, ha sétálok, és mondom, hogy lábhoz, akkor jöjjön melletem, kövessen. Nem tudom, hogy a legjobb ötletet találtam-e ki, de így csinálom: Kezembe veszek valami jutalomfalatot, és mondom neki, hogy lábhoz, és elindulok, és ő meg jön a lábam mellett, és figyeli, hogy mikor "esik" ki a kezemből a kaja. Ha megfordulok, akkoris mondom, hogy lábhoz, és oda vezetem a kajával a bal oldalamra. Párszor már eljátszottam vele, kicsit érti már, hgogy mit szeretnék. Szerintetek így hamar megtanulja, vagy van ennél jobb módszer is?
2010. júl. 24. 09:18
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Én pórázzal tanítottam. Rajta volt a póráz, lazán, had szaglásszon, aztán mikor mondtam, hogy lábhoz, a pórázt egy határozott húzással (nem rántással) rövidre fogtam, a lábam mellé szorítva a kutyát. Ha nem húz, és szépen megy melletted egy darabig, jöhet a dicséret meg a jutalomfalat. Napi 10-20 percet gyakoroltuk, aztán lassanként elkezdtük póráz nélkül. Ügyesen megtanulta.
2010. júl. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Teljesen felesleges rángatni a kutyát. A rángatás olyan dolog, hogy van, amelyik megtanulja, van, amelyik kikészül tőle, de az biztos, hogy egyik kutyának sem válik javára. Az egy másik kérdés, hogy a haladó kutyát apró rántásokkal korrigálod esetleg, bár én azt sem szeretem. Amit a kérdező leírt, az a módszer tökéletes egy kezdő kutyának.
2010. júl. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem írtam rángatást, direkt ki is hangsúlyoztam, hogy nem rángatás, hanem húzás, határozott húzás, ugyanúgy mint mikor a pórázon való normális közlekedésre tanítod. A rángatás nem jó, de én ezt nem is írtam.
2010. júl. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tanítottam meg hogy sokszor kivittem az utcára és néha kicsit távolabb mentem, és odahívtam, aztán amikor biztos voltam a kutyába akkor úgy mentünk ki hogy csak hívtam, és jött, aztán adtam neki minden fontos rész után juti falit. De volt ám mikor nagyon messze kószált és macskákat nézegetett és akkor nem hallgat se rám se senkire.
2010. júl. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem tökéletesen tanítod. Ettől még "szép" is lesz a lábnál követés, mint a versenyen mert menet közben rádnéz a kutya akkor is ha már nem lesz nálad kaja. Lehet játékkal is csinálni ha azt szereti. A rángatás már elavult, legfeljebb meg rendszabályozni jó.
2010. júl. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Húzás, rángatás, nem sokban különböznek. Mindkettő felesleges.
2010. júl. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha van hozzá elég időd, energiád és angol nyelv tudásod töltsd le ezt: *****


Nem jön le egy hamar, de ezzel megtaníthatod a kutyának, hogy ilyeneket tudjon csinálni:


http://www.youtube.com/watch?v=oZnG8w8AZpA



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. júl. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha tudja, hogy nem ő a falkavezér, akkor láb mellett fog követni és nem fog húzni. Rángatni fölösleges, az sem neked sem a kutyának nem jó. Az a jó, ha a kutya magától teszi meg amit kérsz tőle és nem azért, mert kényszeríted. Ha jól neveled, akkor minden rendben lesz, mert a kutya tudni fogja, hogy, ha betartja a rangsort és az ezzel járó szabályokat, akkor szeretet, törődést, ételt, stb... kap.
2010. júl. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Pont tökéletesen tanítod a lábnál követést!! Kutyaiskolai példa! Pont így tanultuk mi is. Jutifalat a kezemben csak közben én nem a lábhoz parancsot mondogattam, hanem a lábnál szavat. A lábhoz az mikor kimondom, bal lábam mellé kerül és leül.

Sok sikert, pár nap és menni fog neki. Egy idő után ne legyen semmi a kezedben, csak csinálj úgy mintha..utána természetesen dícséret és jutalomfalat.

2010. júl. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!