Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Tanácstalan...

Mit tegyek? Tanácstalan vagyok. Van egy 8 hetes keverék kiskutyám. Egyik probléma a szobatisztaság. Mit tegyek, hogy minnél előbb megtanulja? Másik problémám, hogy iszonyatosan harap.

Figyelt kérdés
Gondolom csak játékból. A nadrágom, a lábam és a kezem, ahol éri csak harap. A rászólás nem használ.Kérlek írjatok tippeket, hogy mit tegyek, mert egyre szemtelenebb úgy veszem észre.Minnél több ötletet és tapasztalatot várok.
2009. jan. 28. 08:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

szia!


Szobatisztaság: vidd ki sokszor, kisebb az esélye a balesetnek


Harapás: vegyél neki gumijátékot mert a fogváltásnál majd úgyis rágni fog mindent, és jelezd neki egyértelműen hogy nem jó. Mondjuk visíts fel mint egy kutya.

8 hetesen az anyukájának kellene ezt megtanítani neki, de ha ez már nem lehetséges akkor neked kell.

2009. jan. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én kiskutyám már 3 éves, de nálunk ezek a dolgok váltak be.

Szobatisztaság:

A Freshnapfban lehet kapni "kutyapelenka" néven futó, leteríthető műanyagot, aminek a teteje nedszívós, az alja pedig műanyag illetve rászoktató sprayt, ami odavonzza a kicsit. Nekünk ez teljesen bevált, szinte az első pillanattól kezdve odajárt (nem mondom azért néha történt baleset). Nálunk aki kutya annyira hozzászokott, hogy néha még most is ha tudjuk, hogy esetleg hasmenése van és nem vagyunk otthon, letesszük neki, háta szüksége van rá (bár kb 1 éve nem volt rá szükség).


A rágásra köteles játékok vagy rágócsontok a legjobbak, de préselt kiscipőt is vehetsz neki, ráadásul le is foglalja. A rágásról még most le tudod szoktatni, később mikor már rákap a bútorokra, nagyon nehéz lesz.


Sok sikert!

2009. jan. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%
A legbizarrabb, de a legjobb megoldás is:ha valahová odapiszkít, egyszerűen dugd bele az orrát,szidd le,üss a fejére!(Persze ne olyan nagyot,csak hogy észbe kapjon)Utána rögtön vidd arra a helyre,ahová szeretnéd hogy végezze a dolgát!(Udvar,valami erre szánt edény...)Hidd el,brutálisnak és gusztustalannak hangzik,de nekem van 3 kutyám és 2 macskám ebből a macskák járatosak a házba,a kutyából 1.ÉS MIND SZÓL HA DOLGA AKAD!!!!Éjszaka kaparják az ágyamat,nyávognak ahol vagyok,mindent megtesznek hogy tudtomra adják!Mindet ezzel a módszerrel tanítottam!
2009. jan. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia !

Az elottem hozzaszolonak, en soha sem utottem meg a kutyam fejet !!!!! A popsijara egy kicsit es azt is ujsagpapirral, hogy meg hangja is legyen, az enyemek is mindent megtanultak.

A kerdesedre valaszolva , biztosan jatekbol csinalja , meg "gyerek", annak idejen en is tele voltam karmolassal, olyan volt , mintha cicam lenne, a tuhegyes kis fogaival allandoan osszekarmolt/harapott. Jatek kozben ez elofordul, jok a fent felsorolt jatekok, ezt a koteleset szereti az enyem a legjobban, viszont , ha eldurvul a dolog , ezt eszreveszed, akkor ne hagyd, erelyesen szolj ra , de mindenkeppen csak azt a szot hasznald pl. pfuj , vagy nem ! Rovid legyen es mindenre ezt , ha megszagol valamit es nem szabad, vagy felakar ugrani valahova , stb ...

A szobatisztasag : nekem nagyon nehez ugy volt a mostani kutyammal, de mara mar megtanulta, most csak napi 2* kell vele kimenni, de mar ket eves ! Tehat sok turelem, eddig meg egyik kutyammal sem tartott ennyi ideig, de nehezen tanul. :)

A sok levives, amikor ott vegzi a dolgat , dicserd meg , bennt szidd le.Vegso esetben ez az orrbedugos dolog is segithet ,bar valoban eleg gusztustalan.

Sok sikert !

2009. jan. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

a harapásról egy fontos, már máshol is leírtam:

a kiskutya ilyenkor tanulja meg, hogy mekkorát haraphat még játékból, és milyen erősségű harapás az, ami már nem játék. ha túl erősen megszorítja, amit megharapott, jelezd neki természetes reakcióval, jajongással, fenékre csapással, hogy egyértelműen tudja, azt már nem szabad.


ha ezt nem tanulja meg, akkor felnőtt korában kiszámíthatatlanná, harapóssá, fegyelmezetlenné válik.

2009. jan. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Játékja sok van neki, csak az a baj, hogy nem csak játék közben harap, hanem ha megyek a lakásban akkor is elkapja a nacimat és a lábamat.Ha rászólok, vagy ráütök egy nagyon kicsit, csak morog, vagy még ugat is és tovább csinálja. Olyan mintha jobban felidegesíteném.Várom a további ötleteket.
2009. jan. 28. 10:24
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem azért kapja el a labádat,mert így akarja felhívni magára figyelmet, hogy heló itt vagyok foglalkozz velem.

Az én kutyám bögdös vagy hozza a labdáját.


A szobatisztasággal még annyit, hogy én sosem dugtam bele az orrát és sosem vertem! Mégis megtanulta, sőt szól (kapar, bögdös, szalad az ajtóhoz) ha le kell mennie.

2009. jan. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kutyám is ilyen "harapós" volt. Mindenkit megharapott, persze csak játékból, de akkor is nagyon kellemetlen volt, főleg ha a vendégek nadrágján lógott. Nálunk a "Csapj a fenekére!" módszer nem vált be, még jobban morgott és tovább harapott. Vettem neki gumicsontot, labdát és kötelet. Minden nap 2x-3x 10 perceket foglalkoztam vele kb. 2 hónapig. Először rángatni kezdtem előtte a kötelet, hogy fel keltsem az érdeklődését, aztán eldobtam a szoba másik végébe. A kutya utána szaladt és elkezdte rágni. Közben hívtam magamhoz, ha hozzám szaladt megjutalmaztam. Minél többet játszottam vele, annál többször hozta vissza a kötelet vagy amit épp eldobtam neki. Ha olyan dolgot rágott amit tilos volt, pl. papucsot, erőteljesen rá szóltam. Így tanulta meg, hogy csak akkor és azt szabad harapni amit a gazdi enged. Ez beletelt mondjuk 2, 2 és fél hónapba, de megérte. Az a fontos, hogy mindig ugyan azt a tiltó szót használd, ha azt akarod, hogy hallgasson rád! Ugyan így van ha azt akarod, hogy oda mennyen hozzád, ha szeretnéd, hogy odavigye neked a labdát, vagy ha ki akarod küldeni a szobából. Ha tiltasz neki valamit, erőteljesen kell rá szólnod, nem kell ordibálni a kutyával, mert úgy sem érti, de keményen, határozottan kell mondani neki a tiltó szót. Ha mindig ugyan azt a szót használod akkor egy idő után meg fogja tanulni, hogy mit jelent és engedelmeskedni fog. A szoba tisztaság kérdésben én is a pelenkát javasolom ilyen fiatal kutyus esetében. Addig semmiképpen nem vidd ki sétálni (még pár percre sem) amíg meg nem kapta az összes alap oltását. Az utolsó oltás beadásától számított 7-10 nap múlva már ki lehet vinni az utcára, mert addigra már immunitás alakul ki a kutyában vakcinák hatására. Addig válassz ki a lakásban egy olyan lehetőleg, nyugodt, nem túl forgalmas helyet, ahová szeretnéd, hogy a kutyus végezze a dolgát. Erre a helyre terítsd le a kutya pelenkát vagy esetleg rongyot, újságpapírt. Ha észreveszed, hogy a kutya körbe jár, helyet keres, látszik rajta, hogy könnyíteni akar magán, határozottan fogd meg és tedd a pelenkára. Ha ide végzi el a dolgát dicsérd meg, esetleg használhatsz jutalom falatot is. Ha netán a kutyus más helyre piszkít, itasd fel a pelenkával és tedd arra a helyre ahová szeretnéd, hogy járjon. Semmi képen nem nyomd bele az orrát, annak semmi pozitív hatása nem lesz. Annyit érhetsz el vele, hogy a kutya félni fog tőled, de biztos, hogy így nem lesz könnyebben szobatiszta. Verés helyett inkább jutalmazzuk meg a kutyát, ha így teszünk akkor a kutya egy idő után össze fogja kötni a jó helyen wc-zést a jutalmazással.

Nekem mindkét kutyámnál ez a módszer vált be. Remélem nálatok is sikeres lesz.

Sok sikert és türelmet a kutyusodhoz!

2009. jan. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Nyáron kaptam egy beagle kiskutyát, nekem is hasonló problémáim voltak.


Szobatisztaság: hát a piszkába sztem semmiképp ne nyomd bele az orrát. Sztem ez egy nagyon buta módszer (egyéni vélemény).

Ha látod, hogy rossz helyre végzi a dolgát, akkor persze meg lehet szidni. Hidd el, érteni fogja..

Én sajnos egy irtó rossz beaglet fogtam ki, enyém bosszúból végezte mindig a tiltott helyre a dolgát.. (ezt úgy kell elképezlni, hogy nyáron nappal kint szaladgált az udvaron, estére meg be lett "zárva" + amikor nappal esett az eső.. Egész nap semmi, se pisi, se kaki, de amint bezártam lebogyózott nekem..)


Másrészt 8 hetes kutyától még jó darabig ne várjál csodákat szobatisztaság ügyében. Sztem kutyafüggő is a dolog. Van amelyik egyik napról a másikra megtanulja, viszonylag hamar, van amelyik meg majd csak 8 hónapos korára.

De igen, télleg minél többször elvinni sétálni, és ha ott végzi a dolgát, akkor nagyon nagyon megdícsérni, gügyögni neki, hogy Pisil a jó kutyus.. :D


2. Harapás, karmolás..

Ez egy jó kérdés.. Engem is harapott, karmolt, ahol ért. Pusztán játékból. Nekem javasolták azt, hogy hangosan szóljak rá, vagy ráncigáljam meg picit a grabansát, mert hogy az anyja is ezt teszi vele. Hozzáteszem: nem használt.. Volt neki egy rakás játéka is, de neki mindig a kezem kellett..


Egy biztos módszer van a leszoktatásról: várd meg,amíg felnő. Én se tudtam az enyémet leszoktatni a harapdálásról, karmolásról. De idővel, ahogy nőtt, teljesen abbahagyta a harapdálást.


Amúgy jól látod, hogy egyre szemtelenebb. Enyém is az volt. ha leszidtam, visszaugatott rám. :)

2009. jan. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
mindenkinek nagyon szépen köszönöm.utolsó válaszoló: kiskutyám talán beagle keverék, mert a feje teljesen olyan, és az elmondottaid alapján úgy viselkedik mint a tied.
2009. jan. 28. 14:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!