Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális ez? Miért ilyen...

Normális ez? Miért ilyen szenvedés a séta?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Már egy ideje együtt élek a barátnőmmel és a kutyájával.

Mindig is makacs és önfejű volt a kutya, de valahogy mostanság vált akkora problémává a dolog, hogy elkezdjük nevelni.


A legnagyobb bajok a sétánál vannak. Egyszerűen ha úgy tartja kedve, lefékez, nem jön, és húzni kell..


Próbáltuk jutifalattal motiválni, ez működik is, amíg megindul a kutya, de egyébként meg ugyanúgy lefékez ha kedve tartja..


Gondolom az a probléma, hogy a kutya azt hiszi, Ő a falkavezér / domináns (egyébként nem az a típus), és a sétánál az az elképzelése, hogy Ő sétáltat minket és nem fordítva. De nem igazán tudom hogy ezt hogy kéne orvosolni.


A témának utána olvasva azt találtam, hogy ha falkavezérek szeretnénk lenni, akkor nem szabad a kutyát emberként kezelni. Sajnos a barátnőm viszont így kezeli...


De egyelőre a séta-kérdésben kérném a tanácsotokat, már egyszerűen elmegy a kedvem, ha sétálni kell menni, mert tudom hogy rossz lesz.



2020. febr. 25. 08:16
1 2 3
 1/23 Hovarju ***** válasza:
100%

Mennyi idős kutya? mekkora méretű?

Vigyétek kutyaiskolába, ott ti is sokat tanulhattok a vele való hatékony kommunikációról.

2020. febr. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Nálunk az a módszer vált be, hogy házhoz hívtam egy kutyakiképzőt, aki pár órában foglalkozott a kutyáimmal, megmutatta, hogy hogyan kell őket hatékonyan tanítani, fegyelmezni. Hidd el, megéri az a pár ezer Ft.
2020. febr. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
63%
Egyrészt már kezdetektől nevelni kellett volna, másrészt nem mindegy, mennyi idős. Illetve meg kellene figyelni, hogy köthető-e valamihez ez a megállás. Az én kutyám például esőben hajlamos gyökeret ereszteni. Van egy haver kutya, aki meg amint meglátja az én kutyámat, lefekszik, hogy bevárja.
2020. febr. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Első válaszoló: Menhelyi kutyus, körülbelül 2 éves lehet, közepes méretű :) (schnauzer-terrier keverék)


A kapcsolatunk előtt a kutya volt kutyasuliban.. :/ A barátnőm azt mondja hogy a mostani helyzetnél ezerszer rosszabb volt a helyzet, szóval (elvileg) tényleg segített neki a kutyasuli, de én inkább azt látom, hogy nem mindig lettek a kutyasuli után következetesen gyakorolva vele az ott tanított dolgok.


Második válaszoló:


Barátnőm elmondása szerint a kutya "elfogyasztott" két ilyen házhoz hívott kutyakiképzőt, és amíg ott volt, neki rendesen is viselkedett.


Annál az volt a probléma, hogy mikor elmentek a trénerrel sétálni, a kutyánk teljesen jól sétált.. Úgyhogy ott értetlenül állt a kutyakiképző, mondta hogy ő itt nem lát problémát..


Makacs a kutya, ez tény, de nem hiszem, hogy olyan nehéz eset lenne, hogy egy kutyasuli és 2 tréner sem tudja megnevelni..

2020. febr. 25. 08:57
 5/23 A kérdező kommentje:

Harmadik válaszoló:


Igen, tudom hogy kellett volna. Voltak is kutyasuliban, de azt viszont nem tudom, hogy az örökbefogadása után mikor mentek kutyasuliba. Én a jelenlegi állapotot "készen kaptam" a kapcsolatba kerüléssel.


Hát az esőt azt ő is utálja. Amint leesik egy csepp, ahogy mondod, gyökeret ereszt.


Az pedig, hogy mihez lehetne kötni a lefékezéseit.. Nehéz megmondani.


Van, hogy a kapun kijőve se jobbra se balra nem akar menni, még elindulni sem.


A másik jellegzetes hely, ahol megáll, azok a sarkok szoktak lenni.


De egyébként meg sok "darabos" séta van mostanság.. Megyünk pár lépést, megáll, húzni kell. Kicsit megindul, megáll, és így tovább...

2020. febr. 25. 09:02
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
A probléma a leírtak és a kommentjeid alapján azzal van, hogy a gazdinak nem sikerült elsajátítani, hogyan nevelje, fegyelmezze a kutyát. Ha ez megoldódna, akkor a probléma is. (Mivel amikor ott volt a kiképző, működött a dolog.)
2020. febr. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint a trénereknek ment, így valószínű neked lesz igazad, es a barátnőd engedékenysége váltja ki nála ezt a viselkedést. A barátnődet kell előbb meggyőzni, hogy a kutya nem ember, utána jöhet a kutyus. :)
2020. febr. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Akkor azt tudom tanácsolni, hogy szépen felszerelkeztek séták alkalmával valami jutalomfalattal (virsli, sajt... stb, olyan legyen, amit könnyen lenyel, nem kell sokat rágcsálni, és nagyon szeret a kutya), és folyamatosan gyakoroltok, először gyakrabban kapjon jutalomfalatot, ha szót fogad, majd idővel lehet ritkítani, mondjuk minden második alkalomra, ha visszaesik, megint lehet gyakrabban, hogy legyen sikerélménye, jól rögzüljön a helyes viselkedés.

Mindegy, mikor volt kutyasuliban vele, ha engedékeny. Én még nem voltam az enyémmel, de sokat tanultam netről kutyanevelésről, és alkalmazom, és működik. Suliba inkább azért akarok menni vele, mert vinném agilityzni, dog dancingelni.

Amúgy az én mentettemnek a kerékpárok, rollerek, gördeszkák, görkorik a mumusok, illetve van, amikor az autók is, de az nem mindig, vele ezt sokat kell gyakorolni, szándékosan viszem olyan futiba, ha éppen ezekhez szoktatós sétát csinálok, ahol közvetlen közelről érik ezek az ingerek, de a futiból nem tud kimenni, néhányan hülyének nézhetnek miatta, hogy nem mindig figyel rám abban a futiban, és gondolhatják, hogy miért viszem oda, ha zavarják azok a zajok, de ez idő, és majd menni fog, és úgy nem tudom ezekhez szoktatni, ha nem viszem ingerközelbe.

Nektek sem biztos, hogy gyorsan fog menni, idő, gyakorlás, nem kell minden sétának erről szólnia, de legyen olyan séta, amikor csak gyakoroltok.

2020. febr. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! :)
2020. febr. 25. 09:41
 10/23 anonim ***** válasza:
Nekem a kutyám még csak 6 hónapos, de ő is bejátssza ezeket, bár főképp olyankor amikor élvezi h kint vagyunk és rágcsálna a mezőn botokat inkább. Olyankor nemes egyszerűséggel leteszem a pórázt és elindulok arra amerre mennénk. 10m megtétele után egyből bevágódik mellém, mert egy kutya inkább tart a falkával, mint lenne egyedül - de nálunk nekem abszolút alfa a pozícióm. (Azaz _tudom_, h jönni fog.)
2020. febr. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!