Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális ez? Miért ilyen...

Normális ez? Miért ilyen szenvedés a séta?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Már egy ideje együtt élek a barátnőmmel és a kutyájával.

Mindig is makacs és önfejű volt a kutya, de valahogy mostanság vált akkora problémává a dolog, hogy elkezdjük nevelni.


A legnagyobb bajok a sétánál vannak. Egyszerűen ha úgy tartja kedve, lefékez, nem jön, és húzni kell..


Próbáltuk jutifalattal motiválni, ez működik is, amíg megindul a kutya, de egyébként meg ugyanúgy lefékez ha kedve tartja..


Gondolom az a probléma, hogy a kutya azt hiszi, Ő a falkavezér / domináns (egyébként nem az a típus), és a sétánál az az elképzelése, hogy Ő sétáltat minket és nem fordítva. De nem igazán tudom hogy ezt hogy kéne orvosolni.


A témának utána olvasva azt találtam, hogy ha falkavezérek szeretnénk lenni, akkor nem szabad a kutyát emberként kezelni. Sajnos a barátnőm viszont így kezeli...


De egyelőre a séta-kérdésben kérném a tanácsotokat, már egyszerűen elmegy a kedvem, ha sétálni kell menni, mert tudom hogy rossz lesz.



2020. febr. 25. 08:16
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

A veletek való alvás az csak egy a sok közül, és egyébként egyede válogatja. Van, amelyik kutya simán tisztelettudó úgyis, hogy ágyban alszik, és bizony van, aki ezáltal elkapatva érzi magát. De általánosságban azt lehet mondani, hogy azért nem ez a problémátok legfőbb forrása.


A sorrendiséget tényleg be kell tartani, és egy nagyon konzisztens szabályrendszert kell felállítanotok. Mert egyelőre az a baj, hogy kb ő sétáltat titeket, márpedig, kb úgy kéne kinéznie, hogy az ember sétál, a kutya pedig örüljön, hogy mehet vele.


Írj privátot, ha gondolod.

2020. márc. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Van nekünk is ilyen kialakítású hám, de ennél a típusnál nem a bordáit félteném, hanem hogy kihúzza magát a nagy ellenállásban.

Amúgy kipróbálhatsz ilyen hámot is, nekünk ehhez hasonló van túrához.

[link]

2020. márc. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

A csivavás vagyok. Nekünk a Buborgó csinált speckó hámot,mert ezeknek a nyamvadtaknak gyakran össze esik a légcsövük,sima nyakörv megölné ☺

Ez az a hám:

[link]


Gyakorlatilag pórázzal fel is tudod emelni a kutyát olyan mértékben eloszlik a terhelés,nem nyomja,folytja sehol.

Nekik is vannak kutyáik direkt úgy tervezik a cuccokat,hogy magas minőség és ami az ő kevenceiknek kiváló,az mehet forgalomba.

[link]


A mi kutyánk velünk alszik,ennek ellenére tudja mi a rend. Nem engedem neki,hogy a fejünkre nőjjön. Nekem nagyon hasznos volt ehhez a fajtához a Cesar Milan könyv. Ahogy korábban is írtam,Pit-el és németjuhásszal negyed ennyi probléma nem volt 😁 csak ez a kis önfejű,makacs motkány kicsit másabb mint ők voltak ☺

2020. márc. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!