Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanitsam a kutyát arra,...

Hogy tanitsam a kutyát arra, hogy szépen közelítsen más kutyákhoz?

Figyelt kérdés

A kutyám 4 hónapos lesz, de nem tud kutyákkal barátkozni, mert mindegyiknek ráugrik a fejére, meg úgy alapból össze vissza pattog körülöttük. A kisebb testűek megijednek tőle.

Nem merem odavinni kutyás csoportokhoz a parkban, mert ezt csinálja. De ha nem engedem oda, akkor húzza a pórázt és hörög, a szeme bepirosodik, stb.

A jutalomfalatra se reagál és mintha nem is hallana ilyenkor.


Ti hogy reagálnátok egy odarohanó izgatott kölyökre? Haragudnátok, hogy így akár játszani a kutyátokkal, aki el van engedve a parkban?

Mi a módja ennek?


2020. febr. 26. 16:19
 1/9 anonim válasza:
Nos, én nem vagyok egy nagy állatszakértő, de van egy tippem. Ha tényleg szeretnéd, hogy jól viselkedjen, írasd be kutyaiskolába. Egy ismerősömnek hasonló problémája volt, neki bevált. :)
2020. febr. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A kölykök tudnak rettentő hebrencsek lenni, ezzel a legtöbb gazdi tisztában van. A szép játékot a fajtársaiktól tanulják meg, egy normális, kiegyensúlyozott idősebb kutya finoman rászól, helyre teszi a túlpörgött kölyköt, ebből a kicsi tanul és a következő alkalommal már óvatosabb lesz.

Ugyanez a gátolt harapás játék közben, az is kb. 4 hónapos korban alakul ki, ha játék közben megtanulja más kutyáktól. Egészen pici kölykök még olyat tudnak csípni játékból, hogy az tényleg nagyon tud fájni, de ha ezt jelzik neki akkor szépen leszoknak erről is.

Ha nem engeded játszani más kutyákkal, akkor ezeket soha nem fogja megtanulni.

Szerintem ha találkoztok normális kutyával nyugodtan kérdezd meg a gazdáját, hogy játszhatnak-e, jelezheted előre, hogy még elég kis vadóc, de a legtöbb gazdinak volt már kölyök kutyája, tudja, hogy milyenek, nem fognak belőle problémát csinálni, ezt a kutyák szépen lerendezik egymás közt.


A hétvégén az én 20kg-os kutyámat egy 3 hónapos törpetacsi terítette le a földre, húzta a fülét, farkát, amikor fájdalmat okozott az enyém picit arrébb tolta, jelzett és a tacsi értette, fél óra után már sokkal finomabban játszott ő is. Szóval engem abszolút nem zavarnak a vadóc kölykök meg a kutyámat se, ha durvul a másik, ő jelez. És egyébként pont emiatt neked sem kell féltened a saját kutyádat másoktól, egy jól szocializált kutya pontosan tudja hogyan kell bánni a többi kutyával, ahhoz nagyon ideggyengének kell lennie a másiknak, hogy egy 4 hónapos kölyökre rátámadjon, de ezt meg lehet látni előre, nyilván egy póráz végén acsarkodó, kontrollálhatatlan kutyához ne engedd oda a tiédet. Illetve ezért is fontos, hogy megkérdezd előre a másik gazdit, ő ismeri a kutyáját, jó esetben tudja hogyan reagál majd.

2020. febr. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Járjatok kutyaoviba. Ott saját korosztályában játszhat ahogy akar, és közben tanul is. Az oktató pedig neked segít azzal hogy megtanít hogyan kontrolláld ha durvulna játék közben.
2020. febr. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
26%

Siman engednem es orulnek neki,h jon. Egyertelmuen latszik a jo szandeka es az,h jatszani akar. A kutyam is orulne es jatszananak.


A jol azocializalt kutyak ebbol tudjak,h jatszani akar. Vigyed oda nyugodtan kutyakhoz jatszani. Kulonben szocializalatlan lesz!!!


Amelyik kutya erre agresszivan reagal,az szocializalatlan es nem valo kutyak koze.

2020. febr. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
34%

Neked meg kell tudni allapitani,h a masik kutya orulni fog meg messzirol,amikor meglatja.


En meg tudom allapitani. Vigel magaddal vkit,aki ismeri a kutyak testbeszedet.

2020. febr. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül ajánlják kölyköknél a kutyaovit, hasznos lenne, ha még nem jártok.

Másrészt sokan kérdés nélkül is odaengedik a kutyájukat más kutyákhoz, aztán persze meglepődnek, ha az nem úgy reagál. Az enyém például általában jól elvan más kutyákkal, kölykökkel is, de vannak hisztis napjai, amikor mindenre morog, olyankor nem örülök neki, ha kérdés nélkül odaengedi más a kutyáját, én tudom, hogy ő most éppen milyen formában van, egészséges-e vagy beteg, persze nekem kellemetlen, ha éppen nem akar barátkozni, de mégsem érzem, hogy az én felelősségem lenne, hiszen még a sárga szalagot sem szokták ismerni és mikor beteg volt, és azért tettem rá, akkor is volt olyan gazdi, akinek többször kellett szólni, hogy hívja vissza a kutyáját.

Szóval kérdezd meg a többi gazdit, odamehet-e a kutyád, és csak akkor engedd oda, ha szabad.

Amúgy ez teljesen normális egy ennyi idős kölyökkutyától, de majd megtanul viselkedni, a nagyobb kutyák úgyis helyreigazítják, ha túllép egy határt. Viszont ha nem engeded oda más kutyákhoz egyáltalán, akkor nem fog jól szocializálódni, abból meg később lehetnek problémák.

2020. febr. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is a kutya oviban tanultam nagyon sokat. Pl hogy ne féltsem túl a 3 kilós kutyám (azóta megnőtt azért), milyen testbeszédre figyeljek stb


Kutya futtatóknál is próbálkozhatsz. Nem tudom mennyire elterjedt de nálunk pl elég jó csapat jött össze és mindig segítjük az újakat.


Először azért kérdezd meg a gazdát, hogy viszonyul a kutyája az aktív kölykökhöz mielőtt oda engeded. Az enyém pl nagyon csúnyán leteperve és morogva szól rá a másikra (kistestű, neki nem elég ha csak megmordul) ami egy újonc gazdinak elég rossz élmény lehet mert támadásnak nézi.

2020. febr. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Tegnap játszott egy másik labradorral.

A másik gazdi próbált nyugtatni, hogy így játszanak.


Dolgoznom kell magamon, mert nem a kutyám a probléma úgy tűnik, hanem én.

Gyerekkoromban a batyamnak volt egy verekedtetésre nevelt argentin dog pitbull keveréke és hozzánk került, mikor megunta. Nagy ívben kellett kerülni más kutyákat vele és úgy repülünk néha utána mint a Frakkban a bácsi. Mindig bestresszelek más kutyásoktól.

2020. febr. 27. 07:15
 9/9 anonim ***** válasza:
Kölyök, játszik. Ez így normális, ne aggódj. Engedd sok olyan kutyával játszani, akik jól szocializáltak, ők tanítják a legjobban a "szép" játékra. Kutyaovi is jót tenne.
2020. febr. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!