Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagytestű kutya sétáltatáshoz...

Nagytestű kutya sétáltatáshoz hám vagy nélküle?

Figyelt kérdés
Jelenleg a helyi menhelyen sétáltatok egy közép ázsiai juhász kutyát akit szeretnek örökbe fogadni. Sokszor sétáltattam már, párszor a hámot is ráadtak. Egy ilyen nagytestű kutyának jobbat tesz a hám? Nem vagyok ebben a témában jártas, szeretném ha ő minél jobban érezné magát séta közben.

2020. febr. 26. 21:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kényelmesebb a hám, de csak akkor ajánlott, ha már tud nyakörvvel sétálni. Mivel nem a nyakán van, ezért kisebb a visszacsatolás is a póráztól.
2020. febr. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Nyakorv legyen!!! A hamba sokkal jobban bele tud huzni!


Majd egy puha nyakorvet vegyel neki. :)

2020. febr. 27. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Hámból se mindegy milyen. Vannak hámok amik kényelmetlenek mert gátolják a rendes mozgásban.

Erről volt is egy videó hogy változik a hámtól a kutya mozgása.


Ha nagyon szépen sétál és nem rohan össze vissza akkor én a folytó nyakörvet ajánlom. Ha a kutya tényleg nem húz akkor csak egy nyakláncként funkcionál, de ha valamuért mégis meg kell fogni a kutyat akkor ottvan es segit.

2020. febr. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 IDon'tWannaLive4ever ***** válasza:
89%

Hám pro: kényelmesebb a kutyának (ha jó minőségű)


Hám kontra: nagytestű kutyát nehezebb irányítani hámban, elhúz, neked több erőt kell kifejtened hogy megtartsd, a hám arra lett kitalálva hogy a kutya húzni tudjon


Ettől függetlenül a 46 kg-os kuvaszomat a határban én K9 hámba, flexivel sétáltatom. Utcán viszont a nyakörv biztonságosabb.


Nyakörv: nagytestűnek ne legyen műanyag csatos, minél vékonyabb annál kevésbé ösztönzöd húzásra.

2020. febr. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

A menhelyen is K9 hámot szoktak ráadni néha. Csak a séta végen kezd el húzni mert tudja, hogy jön az etetés de amúgy nagyon szépen sétál. De gondolom ez majd úgyis máshogyan lesz ha majd végre örökbe tudom fogadni. :)

2020. febr. 27. 18:30
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Ham a kis nokedli kutyaknak valo, egy KAJ-nak sertes. Verciki. Persze amig pici, addig aranyos … de ha mar kifejlett, akkor nevetseges egy tekintelyes KAJ hamban.
2020. márc. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi a nyakörvet használjuk sétára, mert jobban meg lehet fogni, abból is ruganyosat hogy ne szakitsa le a kezem mikor megindul. De fogantyús hám van rajta, hogy ha félreállunk, mert jön egy kocsi stb akkor álló helyzetben azzal könyebb megfogni. Persze ott is lehet vezényelni a nyakörvvel hogy esze ágába se legyen megindulni.
2020. ápr. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!