Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lesz a kutyákkal, ha kitör...

Mi lesz a kutyákkal, ha kitör Magyarországon is a járvány?

Figyelt kérdés

Ha karanténba kerül a gazdi kire bízhatja a kutyáját?

Ha kijárási tilalom lesz a panelkutyákat hogyan fogják sétáltatni?

Hogyan lehet megoldani a kutya etetését ha bezárnak a boltok? barfos kutyám van és kicsi a fagyasztónk, 2 heti adagot nem tudok eltenni, szerintetek érdemes lenne tápot rendelnünk?

Ha állatok is terjesztik, akkor elkobozhatják a kutyákat, macskákat, háziállatokat?


Nem pánikot akarok kelteni, de engem is megijeszt ez az egész, tudom, hogy a csapból is ez folyik, de egyre több helyen írják, hogy készüljenek fel az emberek, viszont állattartóknak még nem nagyon találtam tippeket és érdekelne, hogy felelős kutyatartóként hogyan tudok erre a helyzetre jobban készülni.

Igyekszem a lehető legreálisabban hozzáállni ehhez, de szerintem már túl vagyunk azon, hogy el lehessen bagatellizálni, ezért szeretném megkérdezni, hogy ti, kutyatartóként készültök-e és ha igen hogyan?

Előre is köszi a normális válaszokat, most tényleg nem az érdekel, hogy mennyire reagálják túl az emberek vagy mennyire nem, csak tippeket várok, hogy ha lehet, akkor hogyan kell erre felkészülni.



2020. febr. 27. 18:44
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
67%

"Hát Kínában egészen brutális a helyzet az biztos. Nem hogy senkit nem érdekel, hogy mi lesz a háziállatokkal de hatósági parancs szól a meggyilkolásukra! Rengeteg videó van már fent ezekről én nézni sem bírtam. A rendőr vascsővel veri halálra a két kis pudlit amit akkor vett el erőszakkal a gazdáitól. Kivégzi az utcán a macskát hiába ordít a gazdája, szörnyű ami ott folyik. Azt hiszik, hogy az állatok is terjesztik ami lehet, hogy igaz de ez akkor is barbár és embertelen 2020-ban. Azt nem hiszem amúgy, hogy ilyesmire vetemednének az európai hatóságok bárhol is, legalább is remélem."


Én is láttam ezeket a videókat, egyszerűen borzalmas...

A kínaiak már eddig is bizonyították, hogy barbár, elmebeteg, abszolút empátia nélküli népség (tisztelet a kivételnek).

2020. febr. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
79%
Ez nem valami kamu videó valamelyik "mindenegybenblog"-ról? Nincsenek illúzióim, tudom, hogy a kutyák-macskák helyzete amúgy sem a legfényesebb arrafelé, de ennek mi értelme lenne?
2020. febr. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
80%

#7 " Hát, a halálozási arány kb húszszorosa, és a betegek 20%-a oxigénre szorul"...


A különböző korosztályokban teljesen különböző a halálozási arány. A kínai statisztika szerint 44 ezer beteget vizsgálva a halálozási arány "a 80 éves vagy idősebb korosztályban a legmagasabb, több mint 14 százalék. A kilenc év alatti gyerekek körében nem szedett halálos áldozatot a járvány. 39 éves korig a halálozási arány alacsony, a 40-es éveikben járók körében sem éri el a fél százalékot, az 50-eseknél meghaladja azt, a 60-asoknál 3 százaléknál magasabb, a hetvenes éveikben járóknál 8 százalék."

Az idősek és krónikus betegek számára az influenza ugyanolyan veszélyes, az erős szervezetet meg egyik sem viszi el.

Amúgy, hogy mennyire kell parázni, az attól függ, hogy az ember jobb vagy baloldali híroldalt olvas-e. Ha jobboldalit, akkor nyugi van, ha baloldalit, akkor mind meghalunk, ez nem is kérdés.

2020. febr. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
22%
68% Index nem jobboldali és nincsen rajta pánikkeltés.
2020. febr. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
88%

#13: nem pánikolok, de elbagatellizálni sem szabad.

A legveszélyeztetettebb korosztályban is csak 0,4% az influenza halálozási aránya.

Nem magamat féltem, én még influenzás sem voltam soha.

De pl. van arra valamilyen statisztika, hogyan hat például az asztmásokra?

Bocs, de én aggódok kicsit az idős, és a krónikus beteg családtagjaimért is.

2020. febr. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
52%

# 15/


De, el szabad...

Ázsiai rasz teljesen más, a szokásaik is mások.

A kajáik hulldékabbak, mint itt, mivel 1,4 milliárdan vannak, így mindenből kaját csinálnak, mindent megesznek, sokkal lazábbak az egészségügyi szabályok is, nem véletlenül nem minden ázsiai élelmiszert nem engednek be európába,, nem véletlen az, hogy ennyire de még amerikába se.

Nem divat a kézmosás, viszont ahogy te reggel elmész pisilni na úgy ott mindenki fél órát krákog meg köpköd minden reggel, ráadásul 100 ázsiaiból 98 dohányzik, mert ott az a presztízs európába meg az iphone

sokszor még a gyerekek is bagóznak, mert nincsenek "nemzeti dohányboltok" mint pl itt.

Nem véletlenül náluk halnak meg a legtöbben, azért nézzétek már a többi ázsiai országot is, ahol nem annyira aljanépek élnek. Japánban sincs többszáz halott és Hong Kongban sem, csak abban az elmaradott tartományban ahol kiindult, pedig már az egész világban szétterjedt azóta, ha tudósít róla a média ha nem...

2020. febr. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
64%
#16: Olaszország 530 fertőzött, 14 halott. Ez 2,6%
2020. febr. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
91%

"Olaszország 530 fertőzött, 14 halott. Ez 2,6%"


A 80 év felettiek körében. "A halottak száma azáltal emelkedett 17-re, hogy Lombardiában meghalt további három, jóval 80 év fölötti, más betegségben is szenvedő ember."

Ami ugyan sajnálatos, de azért árnyalja a képet.

2020. febr. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Annak aki ismeri a Zállatorvost, és annak is aki nem. Csinált egy videót a koronavírusról. Nézzétek meg, minden szava igaz és mellé még vicces is:


https://www.youtube.com/watch?v=j0RijCfdlGE&t=4s

2020. febr. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
96%
Kínában egy disznót is lelöktek bungee kötélen jelmezbe öltöztetve a holdújév alkalmából, orrfújás helyett is szívják a taknyot (tisztelet a kivételnek), Európa sokkal jobb helyzetben van. Kijárási tilalom biztos nem lesz, max leállnak a cégek, a tömegközlekedés, az oktatás egy ideig, esetleg településeket vonnak karantén alá, mint az olaszoknál, de az annyit jelent, hogy a települést nem lehet elhagyni, és máshonnan sem lehet odamenni.
2020. febr. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!