Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lesz a kutyákkal, ha kitör...

Mi lesz a kutyákkal, ha kitör Magyarországon is a járvány?

Figyelt kérdés

Ha karanténba kerül a gazdi kire bízhatja a kutyáját?

Ha kijárási tilalom lesz a panelkutyákat hogyan fogják sétáltatni?

Hogyan lehet megoldani a kutya etetését ha bezárnak a boltok? barfos kutyám van és kicsi a fagyasztónk, 2 heti adagot nem tudok eltenni, szerintetek érdemes lenne tápot rendelnünk?

Ha állatok is terjesztik, akkor elkobozhatják a kutyákat, macskákat, háziállatokat?


Nem pánikot akarok kelteni, de engem is megijeszt ez az egész, tudom, hogy a csapból is ez folyik, de egyre több helyen írják, hogy készüljenek fel az emberek, viszont állattartóknak még nem nagyon találtam tippeket és érdekelne, hogy felelős kutyatartóként hogyan tudok erre a helyzetre jobban készülni.

Igyekszem a lehető legreálisabban hozzáállni ehhez, de szerintem már túl vagyunk azon, hogy el lehessen bagatellizálni, ezért szeretném megkérdezni, hogy ti, kutyatartóként készültök-e és ha igen hogyan?

Előre is köszi a normális válaszokat, most tényleg nem az érdekel, hogy mennyire reagálják túl az emberek vagy mennyire nem, csak tippeket várok, hogy ha lehet, akkor hogyan kell erre felkészülni.



2020. febr. 27. 18:44
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
78%
Én nem láttam az ominózus videókat viszont nem meglepő, hogy még mindig ezen a szinten tartanak. Hiába van az egyik legnagyobb gazdaságuk világviszonylatban, ha amúgy még mindig ilyen primitív csürhe, és ez az egész járvány is a "túl szigorú" higiéniájuknak köszönhetően tört ki.
2020. febr. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 komis1 ***** válasza:
14%

- A kutyák is valóban elkaphatják a vírust, mint minden emlős. Ezen okból akár el is kobozhatnák, legyilkolhatnák òket, de Eu-ban ezt nem tartom valószínűnek. Ennyi erővel az összes disznót, szarvasmarhát, vadállatot is leölhetnék, akkor pedig éhen halnának az emberek.

- Kijárási tilalom nem volt eddig sehol. Az utcák azért néptelenednek el, mert az emberek nem mernek kimenni, no meg nincs is hova menni, a munkahelyek, szórakozóhelyek is zárva vannak. Mikor a járvány Kínában a csúcon volt, a közmédia ottani tudósítója egy parkból tudósított, tök kihalt környék volt, egyik alkalommal egy anyuka volt kinn az ovis gyerekével, másik esetben egy kutyasétáltató nő. A többi esetben teljesen üres volt a park.

2020. febr. 28. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 komis1 ***** válasza:
53%
A hagyományos influenza halálozási rátája 0,2 %, ennek meg 2-4 %. Tehát 10-20-szorosa, nem mondanám bagatellnek.
2020. febr. 28. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
86%
A pánikkeltés veszélyesebb, mint a koronavírus.
2020. febr. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:
77%

10-19 év 0.2%

20-29 0.2%

30-39 0.2%

40-49 0.4%

50-59 1.3%

60-69 3.6%

70-79 8%

80- 14.8%


Eddigi adatok szerint..

Olaszország 889 beteg, 21halott, 64kritikus állapotban, 64 gyógyult.



Last update: 29 February 2020 at 6:18 a.m. ET

2020. febr. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
84%

Én megrendeltem kb. 2-3 hónapra való tápot nagytételben. De én mindig így veszem, mert külföldről hozatom és olcsóbb. Most azért kicsit többet rendeltem a szokásosnál.

Most láttam egy cikket, amiben írták, hogy egy ukrán modell Vuhanban maradt, mert a kutyáját nem vihette volna magával. Az ukrán kormány lehet, hogy különgépet küld érte. Hát lehet, hogy ilyen bánásmódra nem számíthatunk, ha nem vagyunk manökenek, de az azért biztató, hogy senki nem kobozta el tőle a kutyát. Az általatok említett borzalmakat inkább el sem olvasom...

Egy olyan országban, ahol nem bűn kutyát zabálni, el tudom képzelni, hogy ez megtörténhet, de nálunk remélem soha...:(((


Én igazából csak attól tartok, ha karantén lesz és kifogynak a boltok, akkor leginkább az emberek ellátására fognak koncentrálni és az állatok élelmezése problémásabb lesz. Én ezért vettem most több tápot a szokásosnál.

2020. márc. 1. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!