Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Keres valakit a kutyám?

Keres valakit a kutyám?

Figyelt kérdés
Előfordult veletek, hogy egy kutyáért minden tőletek telhetőt megtettetek(séta,játék,tanulás,etetés,simogatás), Ő mégis másra vágyik, és az első adandó alkalommal faképnél hagy?

2020. febr. 28. 15:19
 1/7 anonim ***** válasza:
45%
A kérdésre a válaszom: Nem! De hallottam már több ilyen esetről is és általában szokott lenni megoldás rá. Keress fel egy kiképzőt a problémával és dolgozzatok rajta! Mindenképpen kell egy szakember, hiszen vakvágányra jutottál, laikus szemlélőt meg hiába kérsz fel, nem biztos, hogy észreveszi a hibákat.
2020. febr. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy esetleg a fajtáját leírhatnád és hogy milyen napirendet követsz, mert ez nem derült ki a kérdésből. A "minden tőlem telhetőt megtettem" szubjektív. :)
2020. febr. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Legyen elég annyi, hogy nem feltétlenül keresi a társaságomat, csak ha történik valami sétálunk,játszunk, vele foglalkozok. Sok kutyám volt, és ilyet még nem láttam, tapasztaltam. Ettől függetlenül szeretem, csak szarul esik na...

Ha elmegyünk otthonról máshoz, beletapad a fenekembe, de otthon nem. Olyan mintha a biztonságot az otthonunkkal társítaná, nem velem. Jól van úgyis bent vagy a házba minek menjek be hozzád, majd ha mész a kapuhoz odamegyek kb.

2020. febr. 28. 15:42
 4/7 anonim ***** válasza:

Falkavezernek tekint. Neked kell behivnod a hazadba,h bemenjen. Mindig behivom a kutyam a lakasba,mielott belep,ha konnt voltunk vhol.


A leirasod alapjan tokeletes vezernek tekint. A vezerjez a falkatag csak akkor mehet kozel,ha a vezer magahoz hivja. Magatol sohasem.


Ezer kuzd rengeteg ember,h tusztelje a kutyaja es falkavezernek tekintse.


Szoval,hivd be ,ha azt akarod,h bemenjen a hazadba.


Neh hivj oktatot,amikor mindent elertel,amit kutyanevelesben csak lehet.

2020. febr. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Mondjuk amikor kint fekszik a fekhelyébe, és jövök be gyakran látom, hogy szuggerál hívom-e, de már sokszor dafke nem hívtam, jöjjön magától. :)


Én erről azt gondoltam magának való, sokszor hazaérünk a sétából és elvonul olyan helyre ahol nem is lát, elég idegesítő.


Egyébként engedelmes, jó kutya. Köszönöm, a válaszokat. Valaki megcáfolhatna, megerősíthetne még, illetve érdekelnének hasonló "problémák".

2020. febr. 28. 18:18
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez így jó, biztonságban érzi magát és elismer gazdájának, vezérnek. Teljesen jó a viselkedése.
2020. febr. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én kutyám olyankor szarik rám, ha a "kedvenc szomszédja" háza előtt sétálunk el. Jóban voltunk még a kutyám érkezése előtt és amikor ide került is szoktunk megállni beszélgetni, közben a szomszéd falatoztatta. Sajnos őt jobban szereti, mint a saját gazdáját, alig bírom elcibálni a kerítéstől, nem hallgat rám, ha szólok neki, csak nyüszít, húz, befeszül, remeg.

Na ez a szar érzés, nem az, amikor tisztel a kutyád annyira, hogy minden szavadat lesi. Otthon, mikor én adok neki falatot az sosem olyan jó, odajön, szépen néz, a kapott falatot beviszi a fekhelyére és ott is marad, nem jön vissza még egyért, mint minden "normális" kutya.

Mintha unná, hogy csak én vagyok neki. Mintha mást akarna gazdájának. Talán igaz az a mondás, hogy a kutya választja ki a gazdáját. Nálunk a menhely ajánlotta őt, én meg örültem, hogy végre kutyusom lesz. Talán nem így kellett volna kiválasztani.

Nem tudom.

2020. febr. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!