Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeparációs szorongás kezelése?

Szeparációs szorongás kezelése?

Figyelt kérdés

0,5-1 év múlva költöznék panelba a párommal és a kutyámmal (havanese, 5 éves). Jelen pillanatban nagymamámmal élek, és mivel van egy másik benti kutya, továbbá a nagyim is javarészt otthon van, eddig ez a szeparációs szorongás nem is volt probléma nála.


Abba a panelba, ahova költözni fogunk, (mostanában főleg) ki szoktam járni a kutyámmal pár napra, amikor tudok (hogy szokja a helyet). De már voltam ezelőtt is ott vele párszor, szóval nem idegen számára a hely.

Amíg együtt vagyunk, nincs is baj, már viszonylag otthonosan is kezdi érezni magát, de amikor egyedül hagyom a lakásban, elkezdd hisztériázni.

Fel is veszem hangrögzítővel, amikor otthagyom. A leghosszabb otthagyása 2 óra volt eddig, abban az első 1 óra alatt vonyítós ugatást adott elő majdnem végig, a másik 1 órában meg kb 5 percenként csinálta ezt. Annyira nem erős a hangja, főleg, hogy inkább nyafog, de azért még is hallható. Amikor megyünk, direkt viszem külön 2-3 kedvenc játékát, meg a fekhelyét is.

Azt is próbáltam már, hogy előtte elvittem egy intenzív, számára még rohangászós 1 órás sétára, még azt is megvártam, hogy elvonuljon pihenni és miután otthagytam ugyanúgy hallgattam vissza felvételen, hogy végig hisztizte a távollétemet. Az sem érdekelte, hogy a használt pólót leraktam neki az ajtó közelébe... :D Gondoltam hátha segít.


Mindenképpen szeretném magammal vinni majd... Viszont azon kívül, hogy a szomszédoknak idegesítő lesz, a kutyának sem jó, ha végig vinnyogja azt az időt, amíg távol leszünk. A másik kutya mellé nem opció (egy darabig biztosan nem), főleg, hogy kicsit magának való típus... Szóval ha szóba is jön, az is egy külön folyamat lesz nála...


Valószínűleg sokat várok el tőle, hiszen nem állandó a helyzet számára még, főleg, hogy eddigi életében azt szokta meg, hogy valaki szinte mindig van ott vele... Viszont a tényleges költözésre szeretném, hogyha már ez a gond megoldódna.


Hogyan lehetne ehhez az új helyzethez hozzá szoktatni? Milyen praktikákat tudtok tanácsolni? Esetleg valami jutalomfalattal/jutalmazással kapcsolatos megoldás?



2020. febr. 29. 03:07
 1/4 anonim ***** válasza:
30%

Olvasd el a Fennel: Kutyapszichologia c konyvet. Az iro etologus es a tapasztalatait irja le etologia temaban!


Ha az ottani sorrendisegi szabalyokat betarzod,a kutyad nem fig sirni,nyafizni a tavolletedben.

2020. febr. 29. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%

Hát ez nem lesz könnyű eset. Nálunk sem volt az, de megondódni látszik, mert még viszonylag fiatal a kutya (1 évesen lett örökbefogadva), kezdi érteni mi van. Illetve sokat használt a napi rutin kialakítása. Minden nap szinte percre pontosan ugyan akkor megyünk reggel sétálni, és ugyan akkor indulok el az egyetemre. Amíg ez a rutinosság nem volt, sokkal sokkal rosszabb volt a helyzet.

Mivel már 5 éves a kutya, nagyon fel fogja borítani az életét ez a költözés+egyedüllét, kérd majd mi denképp a szomszédok türelmét, szerintem sok sírás lesz.

Illetve én keresnék a helyedben egy jó, házhoz menő trénert, aki segít ezt kezelni. Kitartást! :)

2020. márc. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az irasodbol nem derult ki pontosasan, de ha uj helyrol van szo, kortol fuggetlenul kezeld ugy a kutyadat, mintha most vettel volna magadhoz egy kolykot.


Az nagyon jo, hogy mar vitted az uj helyre korabban, igy annyira mar nem idegen szamara a hely, viszont meg mindig nem a sajatja. Eloszor probald ki, hogy csak rovid idore mesz el, pl boltba bevasarolni vagy egy 15 percet setalni a kornyeken. Mikor hazaersz, hagyd figyelmen kivul a kutyat, csinald egy par percig a dolgaidat, sugarozd agadbol, hogy igen hazajottem a lakasomba, a teruletemre. A kutya ezr meg fogja rajtad erezni, hidd el, es segited a biztonsag erzet kifejlodeset az uj helyen. Mikor kicsit megnyugodott miutam hazajottel, hivd oda magadhoz, jutalmazd meg. Ez akar lehet kaja, jatek, vagy osszekotheted azzal, hogyha hazaersz utana elviszed egyet setalni. Hagyd hogy ne csak a lakast hanem a lakasotokhoz tartozo utcai kornyezetet is fel tudja merni hiszen ez alapjan lesz egy tajekozodasi pontja a kutyanak es tudni fogja hogy hol van az "otthon".

2020. ápr. 23. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyebkent ezzel a karanten helyzettel mi is hasonlo cipoben vagyunk, mert az utobbi egy honapban hozzaszokott a kutyank, hogy otthon vagyunk a ferjemmel, igy ha ujra mehetunk az irodaba dolgozni, az egesz visszaszoktatast kezdhetjuk elolrol... :D
2020. ápr. 23. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!