Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez már súlyos fülgyulladás?

Ez már súlyos fülgyulladás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Anyám egyik kutyájának bevan gyulladva a füle.

Vittem neki valamilyen fültisztitót, valami Otimax vagy ehhez hasonló neve van.

Zsebkendővel kitöröltem de semmi vagy alig látható kosz jött ki.

Viszont most az egyik lábával a pofáját piszkálja és a fekhelyébe dörzsöli a fejét.

Anyám már kihivta a dokit és azt mondta hogy tisztafüle van és majd hoz Surolant.

Egyébként a kedve jó, eszik is meg minden.

Csak a fejét rázza :/


Azt szeretném kérdezni hogy ez mennyire lehet már súlyos állapot.

Hallása még nagyon jó mert kisebb zajokat is meghal.


És hogy az a Surolan az mennyire jó csepp erre? Akinek volt már vele tapasztalata azt kérem írja le!


(Egyéb tippeket/tanácsokat leírhatjátok)


Válaszokat előre is köszönöm!



2020. márc. 1. 16:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Erre van a Surolan:

Hatóanyag: Mikonazol-nitrát, Polimixin-B-szulfát, Prednizolon-acetát Célállat faj: kutya, macska Javallatok: Otitis externa, bőrfertőzések és az Otodectes cynotis rühatka okozta fülrühösség kezelésére kutyán és macskán. A Surolan külsőleges szuszpenzió A.U.V. gyulladáscsökkentő és viszketéscsillapító hatású. Az alábbi, a hatóanyag-kombinációra érzékeny fajok ellen hatékony: Gombák: Microsporum spp. Trichophyton spp. Candida spp. Malessezia pachydermatis. Baktériumok: Staphylococcus spp. Streptococcus spp. Pseudomonas spp. Atkák: Otodectes cynotis Adagolás: Külső hallójárat gyulladás esetén 3-5 csepp fülenként 2x. Bőrgyulladás esetén dörzsöljük rá a felületre a készítményt gumikesztyűs kézzel. Előfordulhat, hogy többhetes kezelése is szükség van Kiszerelés: 15 ml



Ha nincs baja a fülének, miért is kell?

Ha a pofáját piszkálja, akkor bele néztetek a szájába?

2020. márc. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szájában nincs semmi szokatlan.

A füle van begyulladva mivel gyakran rázza a fejét.

2020. márc. 1. 16:38
 3/11 anonim ***** válasza:
Az orvos kitisztította fülét? Mert ha 2centis fülzsírrétegre csöpögteted a fülcseppet akkor az semmit sem fog érni.
2020. márc. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Azt írod, be van gyulladva a füle.

Akkor mégis, mit jelent , amit itt írtál?

"Anyám már kihivta a dokit és azt mondta hogy tisztafüle van"

2020. márc. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy allergiás? Az én Tacsim egy éjjel ugyan így viselkedett, egy fél óra múlva elkezdett dagadni a szeme és környéke, a füle piros volt, duzzadt. Az állatorvos azt mondta allergia, kapott szteroidot, aztán megvontuk a csirkét, azóta sem jött elő.
2020. márc. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Az Otimax fültisztító.

Én azzal csepegtettem a fülébe.

És amikor zsebkendővel kitöröltem a fület akkor alig lehetet látni rajta valamit.


Anyám amikor kihivta a dokit akkor belenézett és azt mondta hogy a füle tiszta és majd fog adni Surolant.


Nyilván azért mondta hogy tiszta mert én az Otimax-al kitisztitottam.


Az utolsó válaszolónak:

Az allergia tesztet háznál is eltudja végezni az orvos? Mert egyébként az én kutyámnak is vörös,forro füle van.

2020. márc. 1. 19:17
 7/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Nem végzett tesztet, egyből azt kérdezte mit evett. Csirkés-marhás konzervet evett. Egyből azt mondta a csirke lesz a baj. És ugy is lett. Mesélte, hogy épp a napokban volt igy egy másik kutyus is. Gondolom a tapasztalat alapján jött rá.
2020. márc. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ja rendben. Azt esetleg nemtudod/nemtudjátok hogy ez most súlyos tünetek-e vagy sem. Csak nagyon rosszul érzem magam hogy amig várom hogy az orvos hozza a Surolant addig nemtudok vele mit kezdeni :/
2020. márc. 1. 20:16
 9/11 anonim ***** válasza:
Én nem játszanék vele, el vinném egy másik orvoshoz
2020. márc. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Még megvárom hogy jövőhéten elhozza a surolant.
2020. márc. 1. 20:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!