Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A párom és társasága, és az...

A párom és társasága, és az én véleményem teljesen eltér a kutyám tartásáról. Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy inkább párkapcsolati kérdés, de konkrétan kutyások véleménye érdekelne, hogy ti mit tennétek.


2.5 éve vagyunk együtt, külön élünk. Nekem közben lett egy kutyám, nemrég találkozott vele először. Amit fontos tudni, hogy a baráti körében is van kutya. 3-400ft-os konzerveket kap, pedigree fogtisztítót és mindenféle maradékot. Mindent. Válogatás nélkül.


Ezzel szemben, én szuperprémium táppal és rágcsával etetek. Suliba járunk. Sarkalatos pont a kutyámnál a lépcsőzés, így arra neveltem hogy a lépcsőt ne is ismerje.


Olyan tartási módot próbálok követni, ami a legjobb a kutyámnak, ő viszont ezt kicsit sem érti meg. Sőt, hülyének néz hogy én ennyi pénzt kiadok rá (50e ft/hó), pedig neki egy forintot sem kell adnia. Nem is kérnék soha, hiszen az én kutyám, én vállaltam.


Úgy érzem, kicsit sem nyitott arra, hogy megismerje a kutyatartást más oldalról, cseppet sem érti hogy miért nem jó az első rágcsa amit levesz a polcról, nem is hajlandó meghallgatni mert “az ugyanaz csak a csomagolása más”.


Mit tennétek ebben a helyzetben? Mivel tudnám neki benizonyítani, hogy a kutyának erre van szüksége, nem pedig a 400ft-os pedigree-re?


2020. márc. 2. 18:44
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
85%

Ilyenkor mindig az jut eszembe, hogy....

Mit eszik egy ilyen emberen? Nem tűnik túl okosnak az egyén már ne haragudj. Amúgy meg nem kell semmiről meggyőzni, semmi köze hozzá, hogy mit csinálsz a kutyáddal. Én nem szenvednék vele. Ha elmondtam, megmutattam a tényeket és még mindig nem érti, akkor hagynám a dolgot.

2020. márc. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Amit leírtál érdekes. Nekem is megvannak a kutyával kapcsolatos "bogaraim". Az én kutyám az én felelősségem. Csak a nejemmel beszélem meg. Senkinek nem lehet beleszólása. A lépcsőzést például az enyém szereti, miért kellene téged meggyőzni, hogy a tiéd is lépcsőzzön (különösen, ha mondjuk tacskó, vagy "gerinces").

Amit leírtál, az azért (ahogy te is írod) a kutyázásnál sokkal mélyebb gondot is felvet:

Ebben a témában (ha jól sejtem: ebben sem) tudtatok kompromisszumra jutni. Ez elgondolkodtató. Szerintem üljetek le egy csendes sarokba és beszélgessetek.

2020. márc. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
93%

Csatlakoznék az előttem szóló véleményéhez. Nem a kutyával van itt a gond, hanem azzal, hogy nem is hajlandó téged meghallgatni, nem hajlandó partnerként kezelni még olyan dologban sem, amihez te értesz jobban.

Talán esetleg vidd el magaddal a legközelebbi állatorvoslátogatásra, és mondja el neki a doki.

2020. márc. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 IDon'tWannaLive4ever ***** válasza:
67%

Nem értem mit eszel a hapsin. Láthatóan nálad nem arról szól a kutyatartás, hogy napi 1x elévágjuk a kaját (ahogy nálam se). Amit te csinálsz azt hívom én XXI. századi kutyatartásnak, amikor tényleg az élet minden területén foglalkozunk vele.

A pasid/barátod nem képes belátni, hogy ezt így csinálják manapság.

Őszintén szólva nem tudom, hogy vagy képes elviselni a tudatlan kritikáit. Én biztos nem tudnám.

Szerintem tegyétek rendbe ezt a kérdést mihamarabb!

2020. márc. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
78%

1. Mindketten kicsit szélsőséges álláspontot képviseltek, de ha nem tudtok kommunikálni, akkor lehet, hogy nem érdemes folytatni a kapcsolatot, hiszen gondok lesznek más téma esetén is, pl. gyerek, lakás...

2. Mindenki a saját állatáért felel.

3. Nincs két ugyanolyan kutya, nincs univerzálisan jó táplálás, az enyémnek lehet, hogy főzni kell majd, most nem részletezem, miért.

4. A megfelelő foglalkozás is eltér kutyánként, más egy vadászkutya, más egy terelőkutya, más egy mentett, más egy tenyésztett, más egy öleb...

2020. márc. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
91%

Csináld vele ugyanezt. Vegyél a kedvenc kajájából, nasijából valami gagyi minőséget, ha legközelebb megy hozzád (magadnak meg a jót). Aztán ha nem tetszik neki, mondd, hogy ez ugyanaz, csak más a csomagolás.

Talán így megérti.

2020. márc. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
22%

En meg emberi fogyasztasra alkalmas hekktorzset rendelek a kutyamnak es magamnak,marhacsontot veszek hentesnel es vad szarvashust hozatok lecsomagolva ,amit nemetorszagba adnak el. Cukkinit veszek neki a boltban. Kb 80 ezrem megy el a kutya etkezesere. En meg a szuperpremium tapot is igenytelennek tartom.

A csaladtagom is ugyanigy eteti a kutyajat.


Ennyit a baratnodrol.


Ne futd szorosabbra a kapcsolatot vele,

2020. márc. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
85%
Rajtam hasonló emberek addig röhögtek, ameddig meg nem lett az eredménye fél-egy év után. Én ott álltam a jól nevelt kutyámmal, ők meg ott álltak a neveletlen kutyájukkal, akik x-szer annyi idős volt, mint az enyém és nem volt kedvük megszólni.
2020. márc. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Az állatorvos, és nasi jó ötlet lehet.


#7 Az én kutyám is húst, főtt ételt kap nagyrészt, de nem akartam ebbe belebonyolódni hogy mit eszik. A lényeg, hogy messze sokkal jobb ételt kap a másik kutyánál.


#8 Tud viselkedni. Nem a viselkedésével van baj. Azzal van baj, hogy a páromnak sosem volt semmilyen állata. Azt sem tudja, hogyan fogja meg. Ha el akarja lökni magától, azt a nyakánál fogva csinálja. Azt hiszi, hogy a minőségi étel részemről luxus a kutya felé, nem érti meg hogy ez ugyanolyan mint nálunk embereknél, pedig ő sem eszi meg a szemét kajákat. És igen 1 vagy 2, tacskóról van szó, ezért nem lépcsőzik, de ezt is olyan félvállról akarják venni, mintha nem is létezne a világon a tacskóbénulás.


Köszi a válaszokat. Lesz mégegy nagy beszélgetés az biztos.

2020. márc. 2. 23:31
 10/22 anonim ***** válasza:
70%

Nézd, a vélemény olyan mint a seggly...uk.

Mindenkinek van,csak senkit sem érdekel.


Ő így eteti a kutyát,te meg úgy.

Én azt beszélnem meg vele, hogy semmi köze hozzá. Neked meg az ovekehez nincs közöd.

2020. márc. 3. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!