Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A párom és társasága, és az...

A párom és társasága, és az én véleményem teljesen eltér a kutyám tartásáról. Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy inkább párkapcsolati kérdés, de konkrétan kutyások véleménye érdekelne, hogy ti mit tennétek.


2.5 éve vagyunk együtt, külön élünk. Nekem közben lett egy kutyám, nemrég találkozott vele először. Amit fontos tudni, hogy a baráti körében is van kutya. 3-400ft-os konzerveket kap, pedigree fogtisztítót és mindenféle maradékot. Mindent. Válogatás nélkül.


Ezzel szemben, én szuperprémium táppal és rágcsával etetek. Suliba járunk. Sarkalatos pont a kutyámnál a lépcsőzés, így arra neveltem hogy a lépcsőt ne is ismerje.


Olyan tartási módot próbálok követni, ami a legjobb a kutyámnak, ő viszont ezt kicsit sem érti meg. Sőt, hülyének néz hogy én ennyi pénzt kiadok rá (50e ft/hó), pedig neki egy forintot sem kell adnia. Nem is kérnék soha, hiszen az én kutyám, én vállaltam.


Úgy érzem, kicsit sem nyitott arra, hogy megismerje a kutyatartást más oldalról, cseppet sem érti hogy miért nem jó az első rágcsa amit levesz a polcról, nem is hajlandó meghallgatni mert “az ugyanaz csak a csomagolása más”.


Mit tennétek ebben a helyzetben? Mivel tudnám neki benizonyítani, hogy a kutyának erre van szüksége, nem pedig a 400ft-os pedigree-re?


2020. márc. 2. 18:44
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Egyébként én úgy gondolom, ez a vélemény idővel változhat, marmint az övé.

Velünk is hasonló volt a helyzet, csak annyiban másabb hogy mi közösen vállaltunk kutyát. Ő egyetért velem abban, hogy minőségivel etessünk, és hogy a póráz nyakörv és ehhez hasonló dolgok is minőségiek legyenek. Viszont ő is vidéki gyerek, szüleitől teljesen mást látott... Pl sokáig nem akarta egyáltalán hogy bejöhessen a szobába. Oda adta neki a kaja maradékot is néha.. Vagy hogy viszem magammal a munkahelyemre, és megrökönyödött azon is, ha egy étterembe ami egyébként kutyabarat kutyát hoztak. :) manapság már együtt alszanak, és ő valogatja a minőségi tápokat neki, kiránduló helyeket néz nekünk, klikkerezik a kutyával... Szóval abszolút változhat.

2020. márc. 4. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Szerintem egy nyugodt beszélgetéssel, elmagyarázással hogy mi miért van megoldható a helyzet. Amúgy nálunk is szinte teljesen ez a szitu, "jó" olvasni, hogy másnál is van ilyen :) Szintén ilyen kultúrából jön, de elmagyaráztam, elfogadta, én kutyám, én fizetem. Pont. :D
2020. márc. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!