Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vélemények a border kennelekről?

Vélemények a border kennelekről?

Figyelt kérdés

Szóval szeretnék egy bordert nem nagyon komoly sport és kiállítási célokkal, leginkább egy aktív, agyas, pörgős show vonalú kutyát képzeltem el. Viszont rengeteg kennel van itthon, és mindenképpen olyan helyről szeretném, ahol a kiállítások mellett sportolnak is valamit a kutyákkal.

Néztem eddig a Dashing Dawn, Wendigo's Wind, Bordertreowe, Flower of Old Hill és Forestry Farm kenneleket. Valakinek nincs esetleg tapasztalata vagy véleménye? Vagy kiket ajánlotok még? (ezután fogom felvenni a kapcsolatot a tenyésztőkkel)



2020. márc. 2. 22:00
 1/10 anonim ***** válasza:
16%
Csak bunko agressziv borderokkal talalkoztunk. En nem vennek ilyen ideggyenge tultenyesztett kutyat.
2020. márc. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Szücs Mesi válasza:
Egyáltalán nem ideg gyengék ha jó helyről veszed a kiskutyát nincs semmi baja. Ha meg egy szaporított kutyával találkozol az igenis lehet ideggyenge. Nekünk 3 borderünk van és mindegyik okos intelligens és jólnevelt. 2 a Border mánia kennelből és 1 a Love Of Scotland kennelből aktív sportos kutyák és járunk kiállításra is szépen szerepelnek.
2020. márc. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
17%

A kenneleket nem ismerem, van a környékemen fajtatiszta border collie tenyésztőtől, nem ideggyengék, aktívak, pörgősek, nem terelni tartják őket, hanem kedvencnek.

Nekem a fajtamentéstől van kutyám, ő sem ideggyenge, csak az előélete miatt nem adja könnyen a bizalmát, szerencsém van vele, lakásban nyugodt, kint aktív, okos, nagyon jól tanítható. Én a fajtamentést is ajánlom, ha ez is szóba jöhet. Nekem a Border Collie fajtamentéstől van kutyám, de foglalkoznak borderekkel a Brit Pásztorkutya Fajtamentésnél is.

Egyébként a borderek alapvetően okosak, gyorsan tanulnak, de önfejűek is tudnak lenni, szóval ha te nem vagy észnél, a fejedre nő, és problémák lesznek vele, feltételezem, hogy a rossz tapasztalatok ilyenek miatt vannak, nem a kutyák a hibásak, hanem azok a gazdák, akik nem gondolták át, hogy milyen kutya passzolna hozzájuk.

Ismertem olyat, aki csodálja a bordereket, mert hogy milyen okosak, és neki álomkutyája, a gond az, hogy ő viszont nem tudna egy ilyen kutyát jól kezelni. Ha valakihez passzol ez a fajta, akkor amellett remek kutyák, de nem megfelelő kézben elkanászodnak.

2020. márc. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb tenyésztős kutyával nem sportolnak. :D Vagy házikedvenc, vagy show kutya. De ha a felsoroltak közül akarsz választani, akkor DD vagy wendingo. Ezekből kerültek már ki jó kutyák.
2020. márc. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Szintén a Dashing Dawn-t és a Wendigo's Windet tudom javasolni. Főleg a WW-nél vannak igazi pörgős kutyák!
2020. márc. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a Cranberry Cottage-t tudom ajánlani, ha show vonalút szeretnél! Komolyan veszik a tenyésztést és nem az a "sorozatgyártott" jellegű show kennel, ahol mindenáron a tökéletes standard kinézetre mennek rá.
2020. márc. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%
Fajtamentes :)
2020. márc. 4. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


#7 - Mindenképpen tenyésztőtől szeretném, mert járnánk kiállításokra is.

2020. márc. 4. 14:29
 9/10 A kérdező kommentje:
LeClway (ex Wonder Of The Heawen) kennelről esetleg vélemény?
2020. márc. 5. 20:30
 10/10 anonim válasza:
Nekünk az E alomra van előjegyzésünk a LeClway kennelnél :) .Több munkavizsgás kutya , rengeteg sport és kiállítási eredmény.Tenyésztő 1 hónapig ausztráliába-új-zélandon volt a világ leghíresebb show kenneljénél,ezt szerintem itthon egyik kennel sem tudja elmondani magáról.Új egyedi vonalakkal dolgozik.Többször voltunk már megnézni a kutyusokat is ,odáig voltunk .Csak ajánlani tudom őket .
2020. márc. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!