Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A hosszabb séta jót tehet egy...

A hosszabb séta jót tehet egy öreg kutyának?

Figyelt kérdés

Három kutyánk van, a legidősebb egy 15 éves golden retriver.

Ő mindig is nagyon szeretett utazni, a mai napig repes az örömtől ha sejti,hogy kocsival megyünk valahová.A sétához hozza a saját pórázát, alig várja hogy felkerüljön rá.

Mellette van egy 9 és egy fél éves kutyánk, és mostanában ahogy bejött a jó idő megkezdtük a "szokásos" erdei túrákat.

Viszont szomorúan tapasztalom,hogy a golden retriver egyre nehezebben bírja ezeket a sétákat.

Próbálja tartani a lépést a másik kettővel, de persze méterekre lemarad mindig.Kicsit olyan mintha nem akarná kimutatni,hogy nem bírja már annyira, sokszor percekig szimatol, ha szólunk neki akkor is csak felnéz, és ugyan azt szimatolja tovább (nyilván pihenni áll meg, nem jellemző rá,hogy így pocsékolja az erdőben töltött időt).

A séták végén meg teljes k.o.

Nem is biztos,hogy a távtól fárad el, hanem inkább attól hogy próbál lépést tartani a többi kutyával, nem akar kimaradni semmiből, régen mindig ő vezette a többieket, amerre ő ment, arra ment a többi kutya abban a tempóban amit ő diktált.

A hétköznapokban egyébként jól van, nem viselkedik még öreg kutyaként, kicsit többet pihen, de jön-megy, ugat, fut, hall, lát.

Az érdekelne, hogy egy ilyen erdei séta nem terheli e meg nagyon?Esetleg ez tartja fitten?

Gondoltam arra is,hogy kisebb távot menjünk, de az a baj, hogy a másik kettő az kis távon is fut fel-alá, elszabadulnak, és ahogy látom ő ebből nem akar kimaradni.


2020. márc. 5. 20:40
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 9 éves a németjuhászom és majdnem minden hétvégén van egy túra. Ő mondjuk bírja, szaladgál, utána sem fárad el. Viszont az ő érdekében lassítunk a tempón, sűrűbben megállunk pihenni, mert ilyenkor szerintem ő nem érzi hogy fáradt, túl van pörögve és csak menne.


Neked kellene egy kicsit visszafogni a tempót, kisebb távokat menni és szólni a többi kutyának is, hogy lassítsanak.

Nyilván próbál velük lépést tartani, csak ő nem érzi (vagy hiába érzi, de fel van pörögve), hogy lassítani kellene.

2020. márc. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

15 év szép kor egy goldennél! Ennyi idősen már nem erőltetném, hadd menjen a maga tempójában.

Az ideális az lenne szerintem, ha külön tudnád vinni a fiatalabbakat és az öreget, hogy mindenki a maga tempójában mehessen, de - gondolom - nincs végtelen mennyiségű időd és a kutyák nagyon szomorúak tudnak lenni, ha a gazda nélkülük viszi a másik kutyát sétálni. Nálunk végül ez lett a megoldás, de én örültem, ha 14 évesen a goldenünk 1 km-t le tudott lassan, szimatolósan sétálni.

A másik tippem, ha mindenképpen a másik kettővel akar menni és nem veletek, hogy a fiatalabb kutyákat valahogy kifárasztod az erdei séta előtt, hogy ne pörögjenek annyira. Ha veletek tartana az öreg, akkor az is megoldás, hogy lassan mentek, a másik két kutya meg majd megy oda-vissza, ha mehetnékje van.

2020. márc. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!