Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutya esetleg megnyomorga...

Ha a kutya esetleg megnyomorgatott (nem biztos) egy talán mérgezett (ez sem biztos) patkányt, akkor mennyi idő múlva jelentkeznek nála tünetek?

Figyelt kérdés

Ma, a madáretető alatt találtam egy döglött patkányt, amit kidobtam a kukába. Visszafelé jövet viszont találtam egy patkányfejet, de testet sehol. Amit kidobtam, annak megvolt a feje.

A kutya - kinti/benti - volt kint napközben egyedül a kertben, nem tudom, hogy ezt ő művelte e, vagy valami macska.

20 éve lakunk itt, nem tartunk haszonállatokat, nincs takarmányunk és nincs az udvarunkon kupleráj.

Viszont mindkét szomszédunknál van baromfi, jó koszos tyúkudvarral és magtár, tele eleséggel.

Soha még sem élve, sem holtan nem volt nálunk patkány, gondolom egyiküknél vagy mindkettőjüknél elszaporodtak és elkezdték mérgezni. Megkérdezni nem tudom, mert egyikük sincs itthon.

Most nem tudom a kutyát orvoshoz vinni, mert vasárnap se közel se távol állatorvos nem veszi fel a telefont, még az állítólag ügyeletes sem. A kocsi nincs itthon, mert a férjem dolgozik és azzal megy. Leghamarabb holnap reggel 8-kor lesz itthon.

Most még semmit nem látok a kutyán, itt alszik mellettem békésen, amikor sétálni voltunk, akkor is vidám és mozgékony volt, már amennyire a 15 éve engedi.

Mennyi az az idő, ha mérgezett volt a patkány és a kutyám benyelte a testet, hogy hatni kezd a méreg?


2020. márc. 8. 17:35
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha reggelig semmiképpen nem viszitek orvoshoz, akkor mindegy. Simogasd meg, aztán vagy vígan farokcsóválva fogad reggel, vagy addigra halálán lesz. Remélem érthető volt a szarkazmus.
2020. márc. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%
Hívjatok fel egy állatorvost. Tökmidegy hol van, telefonon el tudja mondani, hogy mennyi K-vitami tablettát kell neki adni. Azt pedig patikában tudtok venni.
2020. márc. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

Én első körben megkérdezném a szomszédaimat, hogy használnak e mérget mostanában, mert hirtelen tele lett a kertem döglött patkányokkal...

Állítólag 5-6 nap, mire egy patkány kimúlik a méregtől. Meg állítólag nagyobb testű élőlényekre (pl. egy kisgyerekre) sokkal kevésbé veszélyes, mert sokkal nagyobb dózist kellene elfogyasztaniuk, hogy hasson.

Ettől függetlenül sajnos nem egy macskánk kínhalálát kellett végignéznem a paraszt szomszédok miatt, és amikor már tüneteket mutat az állat, ott már nemigen van segítség. Ezek a mérgek a véralvadást gátolják, ha pedig már belső vérzései vannak az állatnak, akkor már a K-vitamin sem segít.

Viszont a mérgezés korai szakaszában valóban K-vitamint adnak, de gondolom így vasárnap este már patikába sem tudsz előbb eljutni, mint állatorvoshoz.

Egyébként lehet, hogy csak valamilyen ragadozó, macska, róka, bagoly, stb hordta be a tetemeket a kertbe.

2020. márc. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Egy 2500 fős faluban lakunk, ahol pénteken du. 3-kor bezár a gyógyszertár. "K" vitamin tablettával nem vagyok felkészülve, mert erről eddig azt hittem, hogy csak injekció formájában adják állatorvosok.

Emberek nem is tudom, hogy milyen betegségre szedik, ha szedik. Talán vérzékenységre? Anyósom vérzékenységben szenved, de tőle sem hallottam, hogy ilyet szedne, de egyébként is 130 km-re lakik, így tőle sem tudok kérni.

Úgy tudtam, hogy a patkányméreg nem azonnal hat, de megpróbálom a férjem hazahívni és elindulunk Pestre az Egyetemre, vagy a Lehel útra.

Ha nem engedik el, mert egyedül van ügyeletben, akkor csak a remény marad, hogy reggel sem lesz késő. Tényleg nem tudok mást. Egyelőre vidám és aktív, de a vacsoráját nem ette meg, pedig kérte. Ilyen azért gyakran előfordul, nem egy nagy étkű.

2020. márc. 8. 18:56
 5/7 A kérdező kommentje:

Sikerült mindkét szomszéddal beszélnem, állítólag egyikük sem rakott még idén mérget.

Az egyik nem is tudta, hogy van patkány(?) a másik pont ma szólt a fiának, hogy hozzon mérget, mert jönnek a patkányok.

Remélem igazat mondtak.

2020. márc. 8. 19:54
 6/7 anonim ***** válasza:
22%
Akkor nezd meg google-on,miben van sok K vitamin. En ugy tudom,a fejes es kelkaposztaban es bananban. Adj neki. Kaposztat nem nagyon ehet sokat a kutya. Modjaval
2020. márc. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ha érdekel valakit:

A kutyánk jól van, tegnap voltunk orvosnál, aki semmilyen tünetet nem látott. Ennek ellenére kiképzett minket a jövőre nézve, ha ilyen gond lenne. De erre nem kerülhet sor, mert soha többet nem mehet felügyelet nélkül a kertbe.

2020. márc. 10. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!