Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit érdemes tudni kutyavásárlá...

Mit érdemes tudni kutyavásárlás előtt?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Hamarosan szeretnék vásárolni egy kutyát (bolognese) és lenne néhány kérdésem:


1. Tudtok olyan, megbízható tenyésztőt akit vásárolás után is ellehet érni, ha valami probléma van? Aki tényleg megbízható, odafigyel a kutyusokra, nem csak pénzszerzés céljából tartja őket?


2. Mit érdemes beszerezni még azelőtt mielőtt idejön? Mire kell felkészülni? (Cipőket fentebb kell tenni, nehogy szétrágja stb)


3. Milyen tápot ajánlanátok? Az ára ne legyen nagyon magas, megfizethető legyen (Nem értek a tápok áraihoz, ha a tápok kategóriájában megfizethető, akkor az nekem már jó.) de legyen jó minőségű, megbízható.


4. Milyen időközönként kell etetni őket? Folyamatosan lehet előtte az étel, vagy legyen megszabva? A víz mindig előtte lehet?


5. Hogyan neveljem megfelelően? Milyen tempóban? Mit engedjek neki? Hogyan tanítsam meg őt? (Ül, fekszik, marad, gyere, pacsi - kb ennyit szeretnék neki megtanítani, nem azért fogom szeretni, mert tud hemperegni, bukfencezni és hasonlók, de természetesen ha nem terhelné le a kutyust, és vevő lenne a tanulásra, akár meg is taníthatom neki, de nem tudom a bolognese kutyusok ezt mennyire szeretik)


6. Milyen időközönként sétáltassam? Valszeg nyáron fogom megvenni, amikor végig itthon vagyok és mindig tudom kivinni stb. (Vagy esetleg van erre is valami? Hogy inkább mondjuk télen érdemes kutyust venni xy dolgok miatt?)


7. Hogyan tanítsam meg őt rendesen sétálni (Ne másszon el stb) Mi alapján lesz hozzám hűséges?


8. Mit érdemes még tudni kutyavásárlás előtt? Ahogyan nő fel, miket érdemes tudni? Hogyan fog fejlődni? Mit érdemes még tudni erről a fajtáról?


Előre is köszönöm mindenki válaszát! Legyen szép napotok!



#vásárlás #kutya #tanítás #séta #sétáltatás #táp #tenyésztés #miket érdemes tudni #ül fekszik marad
2020. márc. 8. 18:32
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

#10 Köszönöm! Ment neked is a pozitív!


Merre felé tevékenykedsz egyébként kutyakozmetikusként? Ha a közelben van, akkor lehet hozzá(d)tok fogok járni. :)

2020. márc. 10. 12:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!