Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom levenni róla úgy,...

Hogy tudom levenni róla úgy, hogy ne harapjon?

Figyelt kérdés
Van egy kis spitzem,1eves és 2 hónapos ivaros kan. Az a baj, hogy ő a vezér ebből adodóan sok problémànk van. Màr rajta vagyok az ügyön keresek jelenleg egy kutya trénert aki majd házhoz jön. Addig is viszont a legnagyobb probléma, hogy kapott egy új hàmot mert a régi tönkre ment. Szóval felrakni minden probléma nélkül megy levenni pedig nem engedi folyton meg akar vagy meg is harap közben.

2020. márc. 10. 17:56
 1/9 anonim ***** válasza:
41%

Tartsd be a sorrendisegi szabalyokat!!

A trener engem is es a barataimat is atverte,nem lett eredmeny. Tobb trener egymastol fuggetlenul!!

2020. márc. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igyekszem. De most, hogy szedjem le róla? Jelenleg is rajta van.
2020. márc. 10. 19:09
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

Kapd el a kutya grabancát (a nyak hátulján a bőr) tartsd erősen (nem fáj neki), akkor nem ér el ha harapni akar, a másik kezeddel pedig kapcsold ki a hámot.


Ne félj megfogni és irányítani és sose gondold meg magad. Ha azt mondod most leveszed, akkor se ijedj meg és hagyd ott ha rád mordul. Mert akkor ő nyer és jogosan hiszi azt, hogy feletted áll.


Amúgy nézz kutya nevelős műsorokat (ne Cesar Milant) pl "a póráz két végén" vagy valami ilyesmi címe van. Elég jól elmagyarázza egyes viselkedésekre hogy kell reagálni.

2020. márc. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Úgy szedd le, hogy kő keményen letiltod az agresszióról!
2020. márc. 11. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Na le vettem, hát nem volt egyszerű.. De utolsó kommentelő hogy tiltsam le kőkeményen? Nem akarom megütni, viszont ha rá kiabalok kB semmi reakció tőle. Sajnos nagyon elcseszerintettem az elején már akkor nem fogtam keményen mert hát cuki meg minden. Na de már bánom. Lehet itt még mit tenni? Illetve ha viszem állatorvoshoz oltásra, ott is probléma, hogy nem enged semmit. Múltkor le kellett szedàlni egy egyszerű fül vizsgálat miatt...
2020. márc. 11. 15:52
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha a legkisebb agresszív jelet mutatja, lebünteted. Az egyértelműség kedvéért: az a büntetés, amit a kutya annak fog fel és amitől elmúlik ez a viselkedés. Tehát a rászólás értelem szerűen nem az. Nem fogok itt konkrét büntetéseket leírni, 1. mert ez a fórum nem ennek a helye, 2. mert úgy sem tudnád helyesen kivitelezni, 3. mert nem látom, nem ismerem a kutyát.


De miért kellett kutya, ha nem akarod nevelni, normálisan tartani? Miért nem tanultál semmit a kutyák neveléséről, kommunikációjáról, képzéséről? Miért nem eddig oldottad meg ezt a gondot? Miért hagytad rá ezt a viselkedést eddig?

Egyszerűen nem lenne szabad engedni, hogy minden felelőtlen, alkalmatlan ember állatot tarthasson!

2020. márc. 12. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen nehéz tanácsot adni egy "kezdőnek" akinek "kész" kutyája van.

Első körben a grabanc megragadás és a kutya megtartása hogy ment? Vagy hogy szedted le a hámot?

2020. márc. 12. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nos úgy szedtem le, hogy eltereltem a figyelmét egy labdàval. Aztán nagyon gyorsan lecsatoltam.


Az utolsó előttinek viszont. Nem mindenki születik úgy, hogy azonnal állat idomàr lesz! Mindenki valahol elkezdi. Én szeretnék tanulni hogy lehetne rendesen egy kutyust nevelni. Illetve sok mindent tud már (trükkök, parancs szavak), de nyilván van mit fejlődjek. Ezért kértem itt tanácsot ezért kerestem kutya kiképzőt is, hogy segítsen mert egyedül nem megy! De sokkal inkább azt pártolom ha valaki elismeri a gyengeségét, de segítséget kér, mintsem hogy nem megy és kidobja. Nekem ez a véleményem!

Szóval kik érdemben válaszoltak azoknak nnagyon szépen köszönöm 🙂 aki csak azt boncolgatta miért nekem kutya annak pedig annyi, hogy tanulok, hogy érdemes legyek a jó gazdi címre! További szép napot mindenkinek!

2020. márc. 12. 10:24
 9/9 anonim ***** válasza:

Azért írja mindenki egyszerűen hogy "tiltsd le" mert arról ki hogy neveli/bünteti a kutyáját kapásból egy 10 oldalas esszét tudnék írni. És ehhez senkinek sincs túl sok kedve. Ráadásul nem biztos hogy ami beválik az egyiknél a másiknál is beválik. A berni pásztorunknak pl egy tasli is elég volt hogy tudja nem haraphat a kezemre jutalom falatnál/kötélhúzásnál.


Meg hogy nem mered megragadni a kutyád és így irányítani, háát ilyenre nagyon mondani se lehet mit. Legalább rádmorgott meg megkapott mielőtt elő vetted a (jutalom) labdát?


Első fontos dolog, a kisugárzás és tekintély. Hogy viselkedik egy domináns kutya? Kihúzott test, felemelt fej, merev szemkontaktus. Ezt a határozottságot kell neked is vissza adnod szidásnál. Másik a hang. Nem kiabálni kell, hanem határozottan parancsolni. Szinte vakkantasz neki.


Pl: ugatós kutya, gazdinak azt mondták ne kiabáljon mert stresszeli a kutyát. Mit csinál? Folyton azt suttogja a kutyának "Ssssss....nyuuuugiiiii". Kutya persze szarik rá. Mit kellett volna? Határozott gyors hangszínnel "Cs! Csend!" Ha egy pillanatra is kizökken a kutya, jutalom.


Büntetés több részből állhat. Elvonszolod a kutyát (fontos hogy ne kiemeld a helytelen viselkedésből, hanem a saját lábán kerüljön ki a helyzetből) pl addig mész felé amíg kihátrál az ajtón. Ha kint van dícséret. Vagy ha ágyra ugrik azonnal lehúzni/lökni. Ezt sokszor meg kell ismételni


És akkor ott vannak a "testi fenyítés"ek. Kivonod a helyzetből és büntiből egy helyben kell ülnie. Fogod, nem engeded h elmenjen.

Következő szint, hogy kicsit pár centit lenyomod, vagy emeled hogy rádnézzen.

Végső megoldás hogy a hátára fekteted.


És a legfontosabb, hogy sose adod meg magad. Nem hagyod ott ha rád morog, oda kap. Elkapod és nagyobb, hosszabb büntetést kap. Érezteted hogy te vagy a nagyobb, erősebb.


Pár példa.

Nem akarom, hogy magától átmenjen az úton. Mindem patkánál "állj" ha tovább megy póráznál vissza húzod a járdára, nem engeded tovább míg azt nem mondod "mehetsz". Meg kell várni, hogy a kutya feladja a tovább haladást és figyeljen rád hogy most mi van? Akkor van csak dícséret és tovább haladás. Minden sétánál.


Vissza hívás (futtatón mert amúgy pórázon van). Enyém nagyon domináns így fontos, hogy eltudjam hívni ha össze veszik egy máskkal. Gyakran magamhoz hívom. Akkor is ha szaglászik valamit, akkor is ha játszik. Minden esetbem vissza kell jönnie. Akkor jutalom. Ha nem? Utána megyek. Fél úton kap még esélyt, hogy szót fogadjon. Ha akkor se jön addig megyek utána míg elkapom. Attól függően mennyit üldöztem kapja a fentebb leírt "testi fenyítést". Ezután megcsináltatok vele pár trükköt amiért megdícsérhetem aztán elegedem.


Nem elég minden esetben a pozitív megerősítés sajnos. De a negatív sem jelent verést, vagy hogy a kutyának fáj.


Nekem is 1 éves kanom van. Ha eddig nem tudtad nevelni keress kutya iskolát. Mert most lesz csak igazán domináns. Én második kamaszkornak hívom. Keményen kell fogni.

2020. márc. 13. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!