Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 hónapos pittem harap és...

Dávid.55. kérdése:

6 hónapos pittem harap és fogja a kezem a lábam és nem engedi ell hiába emelem fel a hangom mit tegyek hogy ne harapjon?

Figyelt kérdés
Voltam vele kutyasuliban is hatástalan.akármit csinálok nem áll le nem szokik le rolla már probáltam légycsapóval kicsit a fenekére vágni de nem igazán hatja meg semmit nem tudok már vele mit kezdeni hogy be fejeze
2018. jan. 6. 13:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem kutyaiskola kell hanem házhoz járó kutyakiképző. Ezért nem való egy ilyen kemény kutya akárki kezébe, de egy kiképzővel talán mindent beleadva juttok valamire.
2018. jan. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
alapdolgokban szót fogad meg mikor nincsen játékban! akkor eszik amikor meg engedem neki ,azt teszi amit mondok csak éppenséggel ez az egy probléma van vele amit még nem sikerült ki küszöbőlni
2018. jan. 6. 14:19
 3/14 anonim ***** válasza:
81%

Voltál vele kutyasuliban és hatástalan? Egy 6 hónapos kutyánál?

Egyrészt még kölyök, tehát nem igazán azok a szabályok vonatkoznak rá, mint egy felnőtt kutyára. Másrészt kutyasuliba nem úgy megyünk, hogy "voltunk". Oda rendszeresen kell járni. Főleg ha probléma is van. Főleg ha nem szűnik meg a probléma néhány foglalkozás után.

6 hónaposan még a szivacs korszakban vagyok, ilyenkor nagyon fogékonyak még a kutyák a tanulásra és egy ilyen fajta kutyának, főleg ha bánni se tudsz vele, rengeteg foglalkozás szükséges.

A légycsapót pedig felejtsd el örökre. A szülők se úgy szereznek tekintélyt, hogy verik a gyerekeiket meg ordibálnak velük. Kell, hogy legyen egy kiállásod egy ilyen kutyához. Nem 2 percig amíg rossz, hanem mindig, folyamatosan, 0-24.

Ha nem megy, akkor keres neki egy normális gazdit.

2018. jan. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

A letiltás azt jelenti, hogy eléred, hogy azonnal hagyja abba a nem kívánt viselkedést és rövid időn belül teljesen leszokjon róla. Tehát amit eddig csináltál csak arra volt jó, hogy negtanítsd neki, hogy ha kiabálsz vagy vered, akkor azt ne vegye komolyan és téged se tartson vezetőnek. Hisz kiabálsz, de nem kell leállnia a harapásról. Ütöd, de továbbra is haraphat.

Nyilván nem fogok megoldásokat adni, mert neten nem lehet megfelelően jó módszereket ajánlani. Keress fel egy megfelelőbb kiképzőt!


De miért kellett pit, ha nem értesz a neveléshez? Ha nincs tapasztalatod? Nálatok még rengeteg gond lesz.

2018. jan. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
tanácsot kértem nem olyan válaszokat hogy nem értek hozzá ha nem értenék hozzá akkor nem engedelmeskedne de engedelmeskedik minden élethelyzetben kiveve a "játékot"
2018. jan. 6. 14:36
 6/14 A kérdező kommentje:
engem is légycsapóval meg nyujtófával neveltek mellesleg!
2018. jan. 6. 14:38
 7/14 A kérdező kommentje:
és ne úgyképzeljétek el hogy agyon ütöm meg le bombázom a gec..be csak egy kis aprot hogy érezze hogy roszat csinál és nem szabad
2018. jan. 6. 14:41
 8/14 anonim ***** válasza:
85%

Meg is látszik rajtad....

Esetleg ha van a közeletekben a Cerberosnak kutyaiskolája,remek rehabilitáció-szocializáció foglalkozások vannak.

2018. jan. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%

Vidd suliba

Tiltsd neki. Amikor beled csíp, azt mondod nem, szétfeszíted a szájat és ott hagyod..

2018. jan. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Hiába ütöd, ha nem veszi fel és nem hagyja abba a viselkedést, akkor csak azt éred el, hogy egyre erősebb terhelésekhez és fájdalomhoz szoktatod. Pont így képzik a szolgálati kutyákat is. Olyan mértékű fájdalmat adnak, amiben még a harapást, fogást nem adják fel. Ezt fokozatosan növelve el lehet oda jutni, hogy vascsővel verheted, acélbetétes bakanccsal rúghatod a kutyát, akkor is fogni, játszani vagy épp dolgozni, támadni fog. Nem ez a módja a nevelésnek!
2018. jan. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!