Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol aludjon a kutyus?

Hol aludjon a kutyus?

Figyelt kérdés
Egy hét múlva lesz kutyánk, kint lenne a helye, csináltunk neki külön kis "kert" szerűséget ahol futkározhat. Az lenne a kérdésem, hogy első éjszaka hol aludjon a kutyus? Ott kint ahol majd később fog, vagy hozzam be a házba? Félek, hogy sírni fog és félni egyedül.
2010. júl. 25. 10:35
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Az első két héten biztosan sírni fog. De muszáj "kitartani", mert ha beviszitek, onnantól kezdve a kutya azt fogja hinni, hogy a sírással mindent elérhet. Tehát az elejétől fogva legyen kint a helye. Talán nem ártana előre szólni a kertszomszédaitoknak, hogy lesz egy kiskutyátok és két hétig biztosan vinnyogni fog, de kéritek a szomszédok türelmét. Jobb előre tisztázni az ilyesmit, nehogy a végén egy "jóindulatú" szomszéd átdobjon a kutyusnak egy kis patkánymérget...

Esetleg olyasmivel segíthettek a kutyusnak, hogy kitesztek neki melegvizespalackot és plüssöket. Mert így könnyebben alszik, a melegvizes palack és a plüss a testvéreire emlékezteti.

2010. júl. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
17%

Már miért ne szokhatna be a lakásba? Nem azt mondom, hogy fel kell engedni a bútorokra, vagy ilyesmi, de minden kutya a gazdája mellet szeret lenni.

Egyáltalán nem lenne baj, ha be szokna. Az egy ostobaság, ostobaság, hogy : ,,kutyának kint a helye"

2010. júl. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%

Nálunk is a kutya mindig ott van, ahol épp kedve van lenni. Vagy a kertben szaladgál, vagy bent a házban pihen.

De lehet, hogy az első időkben jobb ha tényleg csak kint van, mert teljesen be fog szokni, és majd később sem szeret kint lenni, szobakutyát gondolom meg nem akartok.

Amúgy nem biztos, hogy sírni fog vagy ilyesmi. Kutyafüggő. Nekünk eddig egyetlen "frissen kapott" kiskutyusunk sem sírt első este sem.

2010. júl. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

ha kinn lesz a helye, mert kintikutya lesz akkor a 0. perctől a legyen kinn.A 0. perctől alkalmazd azokat a szabályokat amik érvényesek lesznek.

Nem mehet be a házba, nem ugrálunk, nem, morogjuk meg a vendégeket, stb...

Sirni fog, de nem szabad foglalkozni vele, ignorálni kell kb. 1 hét alatt abbahagyja.


A kutya nem ember, ne is úgy gondolj rá, és ne i úgy neveld.A kutya az kutya, akkor a legboldogabb, ha kutyaként neveled, és kunyaként szereted.

2010. júl. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor fogja megérteni a szabályokat, ha azok mindenkor érvényesek! Akkor is, ha a fene fenét eszik! Nincs kivétel. Mert leszűri, hogy ha egyszer volt kivétel, akkor lehet, hogy máskor is lesz, csak küzdeni kell érte. Ne legyen. Ha bemehet a házba napközben, akkor engedd, és este mindig kint kell lennie, ha egyáltalán nem akarod, hogy bent legyen, akkor az legyen ÖRÖKKÉ tabu. A mi kutyusunk lakásban él, de a háló és az erkély tabu. Mindig! Sosem léphet be. Bár nagyon kis pici volt, mikor elhoztuk, azonnal megértette. legyél következetes!
2010. júl. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%
Nekem a buldogom pár hónapig bent volt a lakásban, és teljesen magától szokott ki az udvarra, már a házba is csak akkor marad bent ha én itthon vagyok, édesanyámmal nem marad bent akkor kimegy. Enyém így nem sírt soha, de kint biztos sírt volna. Szerintem ha csak egy éjszakára engednéd be, és többet nem lenne a lakásban, akkor hagy kint az udvaron, következetesnek kell lenni velük. Az enyém teljesen megtanulta ha nyitva van a bejárati ajtó, akkor is csak akkor jön be ha azt mondom gyere. Mikor elkezdett kiszokni, és már jobban érdekelte a kinti környezet, az ólat idetettem a bejárati ajtó mellé, had érezze magát a legközelebb, és kis idő múlva elvittem az ólat a rendes helyére. Sok sikert a kutyához, legyél mindig következetes vele, és azt ne felejtsd el soha még kicsi addig nagyon aranyos, de mikor felnő akkor a kis aranyos dolgok nagyon bosszantóak lesznek, a kezdetektől illemre és fegyelemre kell nevelni.
2010. júl. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Akkor azt hiszem kint lesz:)

2010. júl. 26. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!