Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ellenzi mindenki annyira...

Miért ellenzi mindenki annyira, hogy egy kutyus az ágyban aludjon a gazdival?

Figyelt kérdés
2010. febr. 13. 13:09
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
49%

Mert fogalmuk sincs, róla, hogy milyen jó:)

Plusz nem fogják fel, hogy nagy valószínüséggel, nem sáros lábbal és bolhásan fekszik velünk az ágyban, hanem makulátlanul tisztán. Némelyik kutya tisztább, mint némelyik ember...

2010. febr. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
Végre valaki,aki egyet ért velem. Nem értem,hogy mások miért vannak ennyire ellene. Ráadásul nekem kopasz kutyusom van,rendszeresen fürdetem. De megkaptam sok embertől,hogy milyen undorító a kutya az ágyban. Köszi a választ,örülök,hogy te is úgy látod,mint én,szerintem ebben nincs semmi undorító,ha a kutyus tiszta,és egészséges(oltási +vannak stb.)
2010. febr. 13. 13:16
 3/40 anonim ***** válasza:
63%
Nem a higiénia a fő proléma. Itt a pszichológia a lényeg. Ha valaki kutyát tart annak értenie is kell a kutyákhoz és ha valaki ért a kutyákhoz, az tudja, hogy egy kutyát nem szabad beengedni az ágyadba, mert ezzel azt sugallod neki, hogy egy szinten van veled. Máskor meg, amikor "megneveled" azt sugallod, hogy te vagy a falkavezér. Ezzel teljesen összezavarod az állatot és így válnak szép lassan kezelhetetlenné.
2010. febr. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
58%

Azért ellenzi mindenki - köztük én is - , mert sok esetben a kutya pofátlanná válik és sajátjának fogja az ágyat tekinteni. A vége pedig egy dominancia harc lesz.

Házasságok tömkelege ment tönkre, mert a pár közé egy kutya is került az ágyba. Ha példát akarsz, nézd meg a póráz két végén sorozatot.

2010. febr. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
100%
De amúgy a Te kutyád. Szíved joga úgy tartani, ahogy te szeretnéd.
2010. febr. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:
Az előző kutyusom is ágyban aludt,de ha azt mondtam neki,hogy menjen le,egy szóra a földön volt. Sőt ha akartam,egész éjjel a fotelban aludt,amíg azt nem mondtam neki,hogy feljöhet az ágyba,addig nem jött fel. Hihetetlen okos kutyus volt. Úgyhogy én nem hiszek ebben,hogy pofátlan lesz...Mindig hallgatott rám,tudta,hogy ki a falkavezér. Akkor csak ő lett volna kivétel? Furcsa...
2010. febr. 13. 13:25
 7/40 anonim ***** válasza:
75%
Minden kutyában eltérően jelentkezik a dominancia, nem mindegy hogy milyen kutyát engedsz be az ágyba, mert ha egy rotit nézünk, akkor mikor a kutya eléri azt a kort mikor felnő, és falkavezér akar lenni, akkor te fogsz a fotelban aludni az tuti:DDD. Az tény hogy a falkavezér helyén nem fekhet senki, lehet hogy a te előző kutyád abból is érezte hogy nem ő a falkavezér, hogy az ágy másik oldalán aludt, de ezek a dolgok nem véletlenül vannak így kitalálva. Hogy a kérdésedre válaszoljak, azért ellenezzük, hogy a kutya mindig tisztában legyen vele hogy nem ő a falkavezér, nézd meg a szobakutyák nagy többségét, hisztis, akaratos kiskutyák, nem véletlenül, azért mert, azt csinálnak amit akarnak.
2010. febr. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:
Az előző kutyusom kistermetű volt,és igen,a lábamnál aludhatott csak,azt tudta,hogy a párnámra nem feküdhet. Most kínai kopaszom van,remélem ő is olyan okos lesz mint az előző kutyusom. Ennél a fajtánál nem tudom mennyire jellemző a dominancia..
2010. febr. 13. 13:45
 9/40 anonim ***** válasza:
75%

Nekünk argentin dogunk van, és igenis feljöhet az ágyba!

LOGIKUS, hogy ha a kutya sáros, vizes, koszos, akkor nem engedjük fel. Viszont ha egy kutya dominánssá,pofátlanná (??) válik annyitól,hogy felmehet,ott valószínűleg más nevelési problémák vannak. A mi kutyánk (pedig igazi DOMINÁNS fajta) inkább valamiféle kegynek, és megtiszteltetésnek veszi, ha feljöhet az ágyba. Azt sem tudja, hogy viselkedjen a legjobban, hogy ottmaradhasson... :)

Üdv!

2010. febr. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:
Szerintem sem csak az ágyban alváson múlik,hogy mennyire lesz pofátlan.
2010. febr. 13. 13:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!