Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha két azonos nemű kutya van...

Ha két azonos nemű kutya van együtt, abból miért lesz baj?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, kan-kan ból idővel bunyó lesz. Szuka-szuka se jobb. Kan-szuka, ott meg más lesz, nem bunyó. Hacsak nincs ivartalanítva a kutya. Nekem van 2 kanom, meg egy ivartalanított szukám, és soha nem verekedtek össze a kanok. Pedig azt hallottam, ez lesz. Hogy van ez a kutyáknál? Mi kézteti, hogy azonos neműt bántani kell? Lehet hülyeség, de a embereknél miért nincs ez? Most két nőt bezárunk egy helységbe, gondolom indok nélkül nem fognak egymásnak ugrani...
2010. júl. 25. 10:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
Ha két (ember) nőt összezárunk, ők azért nem verekszenek, mert mi emberek "értelem"lények vagyunk. A kutyák ösztönlények. Ha két azonos nemű kutya össze van zárva, egy idő múlva valószínű, de egy ellenkező nemű egyed megjelenésekor biztos, hogy dominanci harc lesz. Azért mert a természetben, az az egyed párosodhat a szukával, amelyik megnyeri a harcot. Vagyis az erősebb kutya. Nálatok azért nincs harc a két kan kutya között, mert a szukátok ivartalanítva van, azaz nem ivaros, azaz nem tüzel. A kan kutyák akkor "hülyülnek" meg, amikor itt van a párzási időszak (ősz, tavasz) és a szuka kutyák elkezdenek tüzelni. A te szukád nem tüzel, ezt érzik a kan kutyák, nincs miért harcolniuk. Érted?
2010. júl. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
45%
Az azonos nemű kutyák között gyakran felüti a fejét a hatalmi harc, a dominancia és az, hogy ki legyen a falkavezér. Ha az egyik könnyen behódol, akkor nagy bunyó nem alakul ki. A másik meg a nevelés. Nekünk is van 2 kan spániel. Néha volt olyan, hogy szét kellett csapni közöttük, de mindig odafigyelünk és ha látjuk, hogy kezd magasra csapni az őrület lángja, akkor időben közbelépünk. Szerencsére meg is tanulták, tehát az ilyesféle összeverekedés nagyon ritka.
2010. júl. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Aha, gondoltam hogy köze van! kösz
2010. júl. 25. 11:05
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

ezért nem törvényszerü hogy 2 azonosnemü kutya mindig összeverekszik

nekem 2 szukám van, soha mégcsak egymásra morgás sem volt köztük

2010. júl. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
ha megfelelő hierarchikus rangsor van ahol a jelenlévő ember(ek) a vezetők akkor nem lehet harc családon-falkán belül.
2010. júl. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3 azonos nemű kutyám van és ivarosak. És sosem volt velük gond. Képesek egy tálból enni ha kérem. A kulcs: nevelés... Szerintem pl egy tenyésztő hány kutyát tart együtt, és mégsincs bajuk? Amúgy szerintem a versengés miatt verekednek. Míg egy kan és egy szuka potenciális páros lehet, kölyökkel stb, persze hogy nem verekednek.
2010. júl. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Akiteki ***** válasza:
82%

Kutyás életem első 6 évében 2 kan kutyám volt együtt. Soha nem volt egy morranás sem köztük. Még akkor sem, mikor már lett egy szukánk és tüzelt. Együtt sírtak az ajtó előtt, hogy "nőt akarok". Na akkor lettek kiherélve.

Jelenleg 10 ivaros, 2 ivartalanított szukám, 2 ivaros és egy ivartalanított kanom van. Semmiféle hatalmi harc nincs. Néha egy játékon összekapnak, akkor egymásra mordulnak és el van intézve. Tudják, hogy nem tűröm a bunyót. Volt két szukám és egy kanom, aki verekedett, őket elajándékoztam.

2010. júl. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Ez nincs minden esetbe így. Ha barátságosak a kutyák, még ha azonos neműek is nem bántják egymást. Pl. nekem is van egy szuka kutyám meg a barátnőmnek is mindig együtt sétáltatjuk őket, és sose bántják egymást, játszani szoktak.még akkoris együtt szoktuk sétáltatni őket mikor valamelyik tüzel, és akkor se agresszívak egymással.
2010. júl. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez nem feltétlenül igaz. Simán kijönnek egymással. Nevelés kérdése. Az enyémeim pl kijönnek egymással.
2011. ápr. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

szia!


Nekem beagle és angol cocker spániel kanom volt, a spániel 7 évvel volt idősebb. Nem volt vita. A spani volt a főnök, és kész :)).

2011. ápr. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!