Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik jobb kutyafajta?...

Melyik jobb kutyafajta? Magyar vizsla, Német vizsla vagy a Weimari vizsla? (tapsztalat, vélemény)

Figyelt kérdés
Negatív kommentelők kíméljenek!

#német #magyar #vizsla #Weimar #vizslák tapasztalat
2020. márc. 12. 12:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kinek, miért és milyen alapon?
2020. márc. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kirándulások, családi kutyus
2020. márc. 12. 12:38
 3/10 anonim ***** válasza:
Hasonlóak, családi kutyusnak bármelyik.
2020. márc. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Német és magyar vizslám is van. A magyar mentett, a német munkakennelből van. Mindkettővel, de komolyabb szinten a némettel vadászunk.

A magyar végtelenül simulékony, nyugodt, jóindulatú, "gazdi szeme fénye" típus. Nagyon bújós, gyengéd, figyel a gazdára, engedelmes. A legfontosabb neki, hogy velünk legyen.

Német vizslák azért kicsit mások. Mint írtam, a miénk munkavonalú. Lételeme a feladat, nagyon fontos neki, hogy agyban is le legyen fárasztva. Fényévekkel makacsabb, mint a magyar, kell a türelem és a következetesség hozzá.

Első kutyának, hobbikutyának, fajtamentéstől hoznék inkább a helyzetekben. (Német vizslák fajtamentese, Vizsla bárka, magyar vizsla fajtamentes)

Mindkettő nagyon okos. A különbség az, hogy amíg a magyar azon dolgozik, hogy a gazdi kedvére tegyen, a német azon, hogy hogy szegheti meg a szabályokat. Ha a magyarnak nagy a mozgásigénye, akkor a németnek hiper-szuper-kielégíthetetlen. Ha a magyar elfárad, akkor már nem fut a labda után, besorol mellém, ha a német elfárad, akkor ugyanúgy rohan tovább, mintsem megálljon egy pillanatra is.


Ez az én véleményem. Magyarból jól meg kell nézni a kennelt (sok az ideggyenge kutya), németből meg kevés az olyan, akinél nem munkavonalra hajaznak a kutyák. Mint írtam, én a helyedben fajtamentestől hoznék, mihelyt másik házba költözünk, nekünk is onnan lesz a 3.

2020. márc. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Vizslák terén a mozgásigényük miatt nincs nagy gyakorlati tapasztalatom, de nem felejtem el egy vadász kollégám végtelenül leegyszerűsített válaszát arra, mi a különbség a magyar, meg a német vizsla között.

Azt mondta, a német a vadért vadászik, a magyar a gazdájáért. És ebben benne van minden.

Szóval ha alapvetően családi kutya kell, és nem vadászni akartok, akkor részemről 1 szavazat a magyarra.

2020. márc. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a magyar kennelekből a fajtatiszta törzskönyves kutyák is ideggyengék, akkor miért ajánlod a mentett, fajta jellegű keveréket, ami jó eséllyes szapis?
2020. márc. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%
Te kerti disznek akarod a kutyat,pedig egy vizslat naponta vinned kell szabadon futni minimum 1-2 orat. Nagyon nagy a mozgasigenye es nem iranyithazo konnyen. Vadaszkutya. Azokat nagyon kovetkezetesen kell tanitani,kezelni. Minden nap foglalkozni kell vele.
2020. márc. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
89%
Mert tök jó kutyák vannak fajtamenteseknél. Laikusként pedig nehéz kiszűrni tenyésztőknél, főleg kölyköknél hogy melyik milyen.
2020. márc. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
84%

"Mert tök jó kutyák vannak fajtamenteseknél."

Én ezt nem vitatom.


"Laikusként pedig nehéz kiszűrni tenyésztőknél, főleg kölyköknél hogy melyik milyen."

Hát azért a legtöbb tenyésztőnél könnyebb mint a fajtamentőknél... A fajtamentőknél nem is nagyon szokott kölyök lenni, ha mégis van, az egyáltalán nem biztos, hogy később hasonlítani fog egy vizslára...


Tudom, hogy vannak tenyésztők, akik nem sokkal különbbek a szaporítóknál, én mindenkinek azt javaslom, hogy kerüljék el Őket...

De a fajtamentőkhöz, a legjobb esetben is ezek a kutyák kerülnek.

Komolyan, ezt gondold át logikusan.

Rosszabb esetben ki lehet fogni onnan egy full szapis kutyát...

Szép dolog az állatmentés, lehet jó kutya a mentettből is, abszolút... De egy kezdő igenis jobban jár egy fajtatiszta kutyával és egy segítőkész tenyésztővel.

10000 érv van rá.

2020. márc. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
61%
A helyedben weimarit vennék. Előttem már leírták a tudnivalókat a vizslákról.
2020. márc. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!